10 دلیل برای یادگیری جاوا اسکریپت

ARGholamiSH

کاربر تازه وارد
o3574_xjavascript_logo_uno.png
میشه جاوا اسکریپت رو یکی از پر کاربرد ترین زبان های اسکریپت نویسی سمت کاربر مخصوصا توی دهه ی گذشته دونست به طوری که کمترین کاربرد اون رو میشه استفاده از فناوری نوین و تازه متولد شده ی AJAX دونست. این نکته که در حال حاظر بزرگ ترین سایت های دنیا مانند گوگل، یاهو و فیسبوک برای صرفه جویی در زمان و پول خود و کاربران سایت از این فناوری استفاده می کنند تضمینی بر ارزشمند بودن آن است. اما تمام این ها پیش زمینه ای برای گذاشتن مقاله ای تحت عنوان "10 دلیل برای اهمیت یادگیری جاوا اسکریپت" در ایم وبلاگ برای تمام علاقه مندان دنیای رایانه و زبان های برنامه نویسی است. به امید این که شروعی بر یادگیری این زبان شیرین باشد.
چندین سال پیش، از جاوااسکریپت به عنوان یک زبان سخت و نا کارآمد یاد می شد. زبانی با کاربرد اندک و ناسازگاری زیاد با مرورگر ها که تا به امروز برای بسیاری از برنامه نویسان آن دوره خاطره نه چندان خوبی را به همراه داشته است.

اما در ده سال گذشته شاهد تغییرات چشمگیری بودیم. به دلیل ساختار منعطف و کارآمد این زبان استفاده از آن بسیار آسان است، به شکل گسترده ای استاندارد سازی شده و برروی تمامی مرورگر های معمول قابل اجراست و کارآمدی آن بسیار بیشتر از قبل شده است. اگر از علاقه مندان به جاوااسکریپت هستید ادامه مطلب را از دست ندهید. تا بدانید که چرا لازم است در کنار یادگیری بسیاری فناوری های وب، به دنبال جاوااسکریپت هم باشیم. چیزی که خیلی اوقات فراموش می شود.۱ - یادگیری آسان:
جاوااسکریپت محبوب ما به دلیل ساختار اسکریپتی و عدم نیاز به کامپایل توسط برنامه نویس، سیستم مدیریت حافظه ندارد و جایی برای نگرانی در مورد لود شدن و یا نشدن محتوا نیست. تمامی این وظایف سنگین برعهده مرورگر بوده و به همین خاطر این زبان یکی از بهترین گزینه ها برای یادگیری مبانی برنامه نویسی است.
۲ - ویرایش ساده:
شروع به برنامه نویسی جاوااسکریپت بسیار ساده است. زیرا استفاده از آن نیاز به یادگیری جزئیات و ابزار زیادی ندارد و کد نوشته شده به راحتی قابل تغییر است.
به دلیل ساختار اسکریپتی و عدم نیاز به کامپایلر و دیگر نرم افزار های کمکی، نباید برای استفاده از آن هزینه زیادی متقبل شد. (البته کاربران ایرانی از مواردی از این قبیل مستثنی هستند!). جاوااسکریپت یک متن ساده است که در notepad و دیگر ادیتورهای ساده قابل نوشتن است.

کاربران ویندوزی می توانند از نرم افزار notepad++ استفاده کنند. اگر به یاد داشته باشید قبلا در نردبان ادیتور براکتز را معرفی کرده ایم که توسط شرکت ادوبی توسعه یافته و خودش هم با جاوااسکریپت نوشته شده است.

۳ - جاوااسکریپت یک زبان قابل مدل سازی (language prototypal) است:
prototype-based programming یک شیوه برنامه نویسی شی گرا است که در آن آبجکت های موجود به عنوان یک مدل در نظر گرفته شده و با انجام عمل شبیه سازی به صورت وراثتی استفاده می شوند. در حیطه برنامه نویسی هر شی یک ساختار داده ای است که برای هدف مشخصی طراحی شده است.

در یک زبان قابل مدل سازی هر شی توسط یک کلاس شناسایی می شود. این بدان معنی است که شی مورد نظر بسته به نیاز برنامه نویس می تواند به کرار توسط کلاس تعیین شده فراخوانی و مورد استفاده قرار گیرد.


این ویژگی بنیان و اساس انعطاف پذیری بی نظیر جاوااسکریپت در بحث مهندسی نرم افزار است. در شاخه مهندسی نرم افزار design pattern عبارت است از هنر و مهارت برنامه نویس جهت انتخاب بهترین راه برای حل یک مساله و نوشتن نرم افزار. جاوااسکریپت با ساختار objective و قدرتمند خود به شخص برنامه نویس این امکان را می دهد تا بتواند بهترین استراتژی را برای طراحی الگوریتم های گوناگون (با پیچیدگی کم و کارآیی زیاد) به کار گیرد. یادمان نرود که همیشه بهترین کد از سریع ترین کامپیوترها سریع تر است. پیچیدگی الگوریتم طراحی شده بسته به هنر برنامه نویس متغیر و قابل اندازه گیری و محاسبه است که خارج از موضوع بحث ما در این مقاله است.۴ - در دسترس بودن ابزارهای متنوع:
اجرا شدن جاوااسکریپت توسط مرورگر زمینه ساز به وجود آمدن ابزار های بسیار قوی و متنوعی از جمله فایرباگ و web developer toolbar شده است. ابزاری که برای بررسی عملکرد و دنبال کردن رفتار کد جاوااسکریپت استفاده می شود. با فشردن کلید F12 می توانید اجرای کد خود را به صورت آنی در کنسول باز شده مشاهده نمایید و تغییرات مورد نظر خود را در آن اعمال کنید.
۵ - عیب یابی و دیباگ آسان:
ابزارهای معرفی شده در بالا علاوه بر نوشتن کد، در عیب یابی آن نیز بسیار کارآمد هستند. هر پیام خطایی که در هنگام کد نویسی با آن مواجه می شوید با آدرس دقیق در کنسول فایرباگ قابل مشاهده است.


۶ - شی گرا بودن جاوااسکریپت:
با اینکه جاوااسکریپت اولین زبانی نیست که با شنیدن کلمه شی گرا به ذهن ما می رسد ولی به بهترین شکل از طراحی نرم افزار به شکل objective پشتیبانی می کند. مزیت جاوااسکریپت نسبت به دیگر زبان های برنامه نویسی این است که شما قادر هستید در صورت تمایل برای پروژه های کوچک تر و اسکریپت های کوچک آن را به صورت معمولی و بدون ساختار O.O.P به کار بگیرید.۷ - توسعه پذیری آسان:
جاوااسکریپت زبانی است با ساختار بسیار سریع و قدرتمند، اما این همه اش نیست! در صورت استفاده از کتاب خانه های از پیش نوشته شده برای آن، شما قادر به انجام عملیات بسیار پیچیده، بدون صرف وقت اضافه و به وجود آمدن خطاهای احتمالی در کد خود خواهید بود.


شاید بتوان jQuery را به عنوان شاخص ترین آن ها معرفی کرد. تنها با اضافه کردن یک خط می توانید آن را در کد خود قرار دهید و بعد به جادوگری بپردازید:
علاوه بر این ScriptsSrc.net را به عنوان یک منبع بسیار عالی برای دریافت کتابخانه های مورد نیازتان به شما پیشنهاد می دهیم.

۸ - AJAX :
مدت ها وب ساختاری استاتیک و انعطاف ناپذیر داشت که صرفا برای ارائه اطلاعات ذخیره شده به کار گرفته می شد. پس از آن تصاویر متحرک با فرمت GIF و در نهایت فلش به صفحات بی جان وب پویایی بخشیدند. اما مساله اینجا بود که حتی برای ایجاد کوچک ترین تغییر مانند وارد کردن اطلاعات در فیلد های یک فرم ساده نیاز به بارگذاری مجدد صفحه بود که چنین چیزی به هیچ وجه خوشایند نیست.

اینجا بود که AJAX متولد شد. آژاکس توانایی ارسال درخواست به سرور، برای دریافت اطلاعات، بدون بارگذاری مجدد صفحه را ایجاد کرده است.
برای مشاهده نمونه هایی از کاربرد آژاکس، می توانید به AJAX DADDY مراجعه کنید.


۹ - سازگاری بی نظیر جاوااسکریپت با دیگر ابزارهای توسعه وب:
درست است که جاوااسکریپت شروع خوبی نداشت، اما رشد نجومی یک دهه اخیر آن در اپلیکیشن ها، پشتیبانی کامل تمامی مرورگر های مدرن و پیوستگی منحصر به فرد آن با HTML/DHTML و CSS3، ایجاد سرویس های مخفی با استفاده از آژاکس دال بر موفقیت و محبوبیت روز افزون آن است.


۱۰ - Node.js:
node.js چیست؟ قبل از هر چیز برای پاسخ دادن به این سوال می خواهیم شما را با مفهوم server side & client side programming آشنا کنیم.


client side به معنی آن چیزی است که بر روی کامپیوتر کاربر و در مرورگر وی اجرا می شود و هیچ ارتباطی با سرور مبنی بر ارسال درخواست و به کارگیری آن برای خواندن اطلاعات از پایگاه داده ندارد.


server side به معنی به کارگیری سرور برای پردازش دستورات است. اسکریپت و یا قطعه کدی که بر روی سرور اجرا می شود در صفحه وب ای که برای کاربر نمایش داده می شود قابل مشاهده نیست و تنها نتیجه آن اسکریپت مبنی بر ایجاد ارتباط با دیتابیس و یا... در مرورگر قابل مشاهده است.


جاوا اسکریپت را بیشتر به عنوان یک فناوری سمت کاربر می شناسیم اما اما Node.js داستان را عوض کرده و یک پلتفرم است برای توسعه نرم افزارهای سمت سرور. Node.js از جاوااسکریپت به عنوان زبان پیاده سازی اسکریپت های خود استفاده می کند.


علاوه بر این Node.js از یک HTTP server library که در ساختار آن تعبیه شده است، جهت برقراری ارتباط با وب سرور بهره می برد و برای این کار نیازی به نرم افزارهای جانبی ندارد. با وجود Node.js به تدریج از وابستگی جاوااسکریپت به زبان های سمت سرور مثل php و .Net کاسته شده و امکان پیاده سازی تمامی بخش های یک وب اپلیکیشن (یعنی هم بخش های طرف سرور و هم بخش های طرف کاربر) برای برنامه نویس فراهم شده است.


می بینید که جاوااسکریپت زبانی نیست که بتوان آن را نادیده گرفت. این زبان در حال حاضر یکی از ستون های قدرتمند و مهم اینترنت به حساب می آید. با این حساب بد نیست که یادگیری آن را در لیست کارهای آینده قرار دهید.
 

tarenoco

کاربر تازه وارد
تازه وارد
پاسخ : 10 دلیل برای یادگیری جاوا اسکریپت

میشه آموزش هم قرار بدید
تصویری باشه که دعاتون میکنم
 

Vincentfutty

کاربر تازه وارد
تازه وارد
bobble head custom

Personalized bobbleheads have seriously turn into well known lately. These are a singular way to advertise your online business or organization. These custom figurines are developed on desire, and you can obtain them in bulk for your marketing desires. There isn't any limit to the amount of periods You should utilize personalized bobble heads, or the sum of money you may commit.
You can find personalized bobbleheads manufactured from all types of material conceivable. You can obtain them in plastic, metal, leather, porcelain, glass, paper, and some other material that you could imagine. The possibilities feel infinite. Just take into consideration all the different sorts of companies and businesses that would benefit from working with these dolls. When you have in no way considered working with them for the applications, now could be nearly as good a time as any.
Among the most frequent works by using for customized created bobble heads is to advertise your company. Bobblehead dolls may be used as advertising and marketing applications and so they may also be utilized to bring in new clients. You are able to personalize Every doll with your organization's symbol or image and after that mail them for your prospects using a customized letter within. This is a reasonable strategy to Enable your prospects know about your company. Lots of occasions folks will get these custom bobbleheads with the letter already hooked up. This makes it super easy to get your message out.
A further well-liked place tailor made bobblehead dolls are applied is at trade reveals. At these occasions people today might be coming to check out what manufacturers have to offer and they want to acquire house a person of these custom bobblehead dolls to keep in mind the show with. At trade exhibits you may build booths for your business and you will have personalized bobbleheads generated over the spot for the website visitors to implement. It truly is a great way to encourage your manufacturer and Get the name around even though also escalating the visibility of your organization at an occasion that is vital for you. The more exposure your organization receives in a trade extravaganza the more likelihood it's got of growing and becoming profitable.
Quite a few hospitals and rehabilitation facilities also use customized bobbleheads to promote themselves and their services. These dolls are really cost-effective and nonetheless they might provide a fantastic objective in making folks conscious of the companies they supply. By making a gift of these customized dolls for their attendees they are able to get to find out the extent of the products and services they might anticipate from the power. Many moments after you visit a medical center you will discover that There are many of different personalised bobble heads obtainable as items for the friends and they are very powerful at assisting to Develop shopper consciousness.
Another main establishment that works by using tailor made bobblehead dolls are prisons. Prisoners are generally manufactured to stand out within a group to allow them to very easily be regarded by workers customers and guests alike. These personalized bobblehead dolls will make the prisoner get noticed a lot more because of the vibrant colors and strange condition They're offered. These customized bobble heads may also be superior techniques for rehabilitation facilities to improve their community relations though also letting the prisoners themselves identify one another.
 

elupt

کاربر تازه وارد
تازه وارد
Приветствую вас!
Жизненно важный и серьезный вопрос!?
Уважаемые и дорогие мужчины, помогите!
Кто понимает и разбирается в строительстве фундамента для дачи, дома, бани, гаража есть такие?
Было бы отлично и здорово, если бы вы занимались и имели бы опыт в строительстве фундаментов, есть такие?
В интернете много пишут и говорят о строительстве фундамента за полцены или за 50%.
Мне интересно это правда или уловка?
Нашла в интернете сайт Школы частных прорабов Prorab2.ru, они утверждают, что можно строить дешевые и качественные фундаменты для гаража, дома, дачи, бани и т.д.
Это правда или нет, действительно можно строить фундаменты за полцены или за 1/2, не нарушая технологического процесса и соблюдая все строительные нормы?
Взгляд на вещи у меня конечно женский, а не мужской, мне что-то мало в это верится, в общем, я сомневаюсь и колеблюсь.
Сайт у них конечно пояснительный и хороший, с множеством подробных и разъясняющих статей с таблицами и схематическими рисунками, например:
Фундамент дома из красного кирпича
После прочтения нескольких статей и ознакомления с сайтом начинаешь верить в реальность и правдоподобность этого утверждения.
Действительно начинаешь верить в строительство дешевых и качественных фундаментов под дом, дачу, баню, гараж и т.д. за полцены или 1/2.
Еще есть хороший и важный момент, на сайте есть раздел посвященный психологии в ремонте и строительстве, в нем рассказывается обо всех ремонтных и строительных процессах, как бы изнутри.
Есть тонкости и моменты, о которых вообще ни кто не пишет и не рассказывает, например:
Психология заказчика в строительстве и ремонте
Специалисты, профессионалы и практики в строительстве фундаментов, можно ли строить дешевые и качественные фундаменты за полцены или за 50% от цены фундамента, или нельзя?
Вот адрес Школы частных прорабов Prorab2.ru, осуществляющей и обучающей строительство фундаментов за 50% или за полцены от цены фундамента https://prorab2.ru/ .
До новых встреч!
 
بالا