چگونگی تشخیص پارچه ابریشمی اصلی

bade

کاربر تازه وارد
تازه وارد
همانطور که می دانید حریر پارچه ای بسیار نر و لطیف است که در مقابل تابش نور، ظاهری بسیار زیبا و درخشان به خود می گیرد. مدل پرده های ساده حریر که جدیداً تولید می شود همین خصوصیت را دارد و ظاهری شیک و کلاسیک در دکوراسیون داخلی ایجاد می کند.

استفاده از پرده حریر در اتاق خواب برای آن دسته از افرادی که می خواهند اتاقی نورگیر داشته باشند بسیار مناسب است. پرده حریر نور زیادی را از خود عبور می دهد و حتی زمانی که کاملاً کشیده باشد باز هم فضای اتاق را بزرگتر و درخشان تر نشان می دهد و به همین دلیل برای اتاق خواب های کوچک بسیار مناسب است.

پرده های حریر زیبا، باکلاس، شیک و گران قیمت هستند و به همین دلیل زیباترین و بهترین مدل پرده های حریر بیشتر در اتاق پذیرایی و نشمین استفاده می شوند. اما باز هم افرادی هستند که در اتاق خواب های خود از دکوراسیون لاکچری و پرده های گران قیمت استفاده می کنند.

تاریخچه پیدایش پارچه حریر
طبق داستان هایی که از گذشته های دور نقل و نسل به نسل منتقل شده اند، برای اولین بار حدود 5000 سال پیش ابریشم توسط یکی از پادشاهان چین کشف شد. این طور که گفته می شود زمانی که امپراطور چین برای صرف چای زیر سایه درخت توت می نشیند، یک پیله ابریشم داخل فنجان چای او می افتد و باز می شود.

زیبایی نخ های ابریشمی در مقابل تابش نور، زیبایی خیره کننده ای به وجود آورده و توجه پادشاه را به خود جلب می کند. این امر پادشاه را به فکر تولید نخ و پارچه های حریر ابریشمی می اندازد و به این گونه تولید پارچه های حریر از چین آغاز و از طریق جاده ابریشم به سایر نقاط جهان از جمله ایران فرستاده می شد.

مزیت پارچه های ابریشم
مزیت اصلی این پارچه، زیبایی، دوام و کیفیت آن است. مقاومت کششی ابریشم بسیار بالا بوده و به همین دلیل محکم ترین فیبر طبیعی به شمار می رود. هر فیبر از ابریشم طبیعی به اندازه یک سیم آهنی با طول قطر مساوی، دارای استحکام برابر است و به همین دلیل در ساخت چتر نجات نیز از آن استفاده می شود.

چگونگی تشخیص پارچه ابریشمی اصلی
حتی با یک نگاه ساده نیز می توان جنس خوب را تشخیص داد. در مورد پارچه های حریر نیز همین گونه است. وقتی برای خرید پرده به فروشگاه می روید و فروشنده دو مدل پرده حریر را به شما نشان می دهد قطعاً با اولین نگاه جنس مرغوب را می شناسید. لطافت بسیار و زیبایی و جذابیت فراوان حریر آن را از نمونه تقلبی و بی کیفیت متمایز می سازد.

ابریشم اصلی به دلیل طبیعی بودن، نسبت به سرما و گرمای محیط واکنش نشان می دهد به طوری که در فصل گرما خنک می ماند و در زمستان گرم می شود و به همین دلیل به عنوان عایق حرارتی نیز به کار می روند.

به دلیل رنگ پذیری بالایی که ابریشم دارد، مدل پرده های حریر جدید در رنگ های متنوع موجود است. تنوع این مدل پرده در حدی است که برای هر سلیقه ای مورد پسند است. هنگام خرید به این نکته توجه داشته باشید که پرده حریر مرغوب، همیشه با آستری مناسب همراه است.

از آنجا که ابریشم یک ماده کمیاب است قطعاً قیمت بالایی دارد. بنابراین اگر می خواهید مدل پرده حریر جدید خریداری کنید باید مبالغ هنگفت بپردازید. قیمت ابریشم خام در ایران در حدود 50 تا 200 هزار تومان برای هر متر است. ابریشم های بسیار با کیفیت و مرغوب که صد در صد طبیعی هستند به قیمت متری 700 هزار تومان فروخته می شوند.
 
بالا