travel_man

عضو سایت
تازه وارد
هواپیما همیشه یکی از محبوب ترین وسایل نقلیه در دنیا به شمار می رود. از این رو افرادی زیادی در سال با تهیه بلیط هواپیما به مسافرت های دور و نزدیک خود می پردازند. اما برخی از افراد هنگامی که در هواپیما هستند، دچار ترس و دلهره می شوند و این احساس را دارند که هیچ کس نمی تواند در هنگام وقایع ناگوار به آنها کمک کند. اتفاقات و حوادث هوایی در وسیله نقلیه ای مثل هواپیما بسیار کم است. اما همین تصویر که نمی توان کاری در هنگام حادثه کرد، مورد آزار و اذیت مسافران خواهد شد.
به گزارش ملیت، با نیم نگاهی به آمار حوادث هوایی به خوبی متوجه خواهید شد که کسانی که با خرید بلیط هواپیما به مسافرت می پردازند، به خوبی بر این امر آگاهند که این وسیله نقلیه یکی از ایمن ترین وسایل نقلیه موجود در جهان است. بر اساس گزارشات سازمان جهانی حدود 89 درصد از حوادث هوایی دچار خسارت جانی به مسافران نشده است.


94892_770.pngدر حوادث ناگوار که تعداد آنها به 31 عدد می رسد، حدود 60 درصد از افراد جان سالم بدر برده اند. آمار بیان شده نشان از این حرف دارد که نگران حوادث هوایی در سفر با هواپیما نباشید. در این مطلب سعی کرده ایم، نکاتی را بیان کنیم تا در حوادث هوایی احتمالی به کمک شما بیاید. این مطلب 5 دقیقه از زمان شما را به خود اختصاص خواهد داد، اما می تواند اطلاعات مفیدی را به شما هدیه دهد با ما در این مطلب همراه باشید.

کارهایی که باعث می شود در حوادث هوایی جان سالم به در ببرید!
کارهای زیادی وجود دارد که شما می توانید در هنگام حوادث هوایی از آنها استفاده کنید و میزان آسیب دیدگی کمتری را تجربه نمایید. در همین ابتدای امر تاکید می کنیم که هواپیما یکی از امن ترین وسایل نقلیه دنیا به شمار می رود که این ادعا به وسیله آمار تایید می شود. هدف از نگارش این مطلب و توصیه هایی که بیان می شود، حفظ آرامش شما در حوادث خاص است که برخی مواقع رخ می دهد.

راه های خروجی را بشناسید
بعد از این که سوار هواپیما شدید راه های خروجی را شناسایی کنید تا بعد از حادثه بتوانید نزدیکترین راه را برای خروج از هواپیما را بیابید. دومین مزیت شناساییی خروجی ها انتخاب نزدیم ترین مسیر برای خروج در هنگام حادثه است.

کمربند ایمنی را جدی بگیرید
کمربند ایمنی نه تنها در حوادث جاده ای و ریلی کارساز و کارمد خواهد بود، بلکه می تواند در حوادث اندک هوایی نیز کارساز باشد و از مصدومیت جلوگیری نماید. کمربند ایمنی از پرت شدن هنگام حادثه و صدمه دیدن مسافران جلوگیری می کند.

نحوه نشستن در صندلی ها
نحوه نشستن روی صندلی هواپیما میتواند بر میزان آسیب دیدگی تاثیرگذار باشد. در هنگام حادثه روی صندلی خود محکم بنشینید و صندلی را فشار دهید. با این کار می توانید از پرت شدن و ضربه خوردن در هنگام حادثه جلوگیری نمایید.

مراقب صندلی جلویی باشید
نکته جالب درباره افرادی که در حوادث هوایی زنده می مانند شکستگی آنها است. در بیشتر این افراد شکستگی بخاطر اصابت زانو، دست و سر به صندلی جلویی است. تا جایی که می تواند خود را از صندلی جلویی دور نگه دارید.
امن ترین جای هواپیما را انتخاب کنید از آنجایی که در هنگام خرید بلیط هواپیما میتوانید صندلی مورد نظر خود را انتخاب کنید، حتما صندلی های عقب را مورد نظر داشته باشید. بسیاری از کارشناسان معتقدند که سمت بال هواپیما امن ترین جا برای سفر با این وسیله نقلیه است. اما با نگاهی به آمار حوادث و مسافرانی که جان سالم به در بردند متوجه خواهید شد که عقب هواپیما امن ترین مکان برای سفر با این وسیله نقلیه به شمار می رود. کسانی که در عقب هواپیما می نشینند، در کمترین خطر قرار دارند.


94893_624.png"صندلی های عقب و نزدیک بال هواپیما از ایمنی بیشتری در هنگام سقوط یا سانحه هوایی برخوردار است اما سازمان بین المللی هوانوردی به این موضوع عقیده ندارد. تحقیقات بیشتر در این زمینه اثبات می کند که صندلی های عقب هواپیما هفت درصد ایمن تر از صندلی های جلویی هستند. چرا که در هنگام سقوط معمولا هواپیما از ناحیه جلو با زمین برخورد می کند." (منبع)

از دود فاصله بگیرید
از دیگر عواملی که در حوادث هوایی موجب مرگ افراد می شود، ورود دود به ریه های مسافر است. بعد از حادثه اگر دودی در درون کابین مشاهده کردید، سریع از دستمال و پارچه در جلوی دهان خود استفاده کنید و کابین را از اولین خروجی ترک نمایید. هر چه در راه های گفته شده سریع تر عمل کنید، احتمال زنده ماندن شما چندین برابر است.

کرونا در کمین است
همه ما فکر می کنیم فقط حوادث است که جان مسافران را می گیرد در حالی که کرونا در بیخ گوش ما زندگی می کند. پا پرداختن به سفرهای غیرضروری دیگر نیازی به حادثه نخواهد بود، شما می توانید در حالت عادی سفر نیز جان خود و خانواده را به خطر بیاندازید. در خانه بمانیم و با ماسک زدن به نابود شدن کرونا کمک کنیم.

خرید بلیط هواپیما از سایت های معتبر
شرایطی را که بتوانید بعد از حادثه از آن جان سالم به در ببری را بیان کردیم. تاکید می کنیم این عوامل فقط برای شرایط خاص است و هواپیما جز ایمن ترین وسایل نقلیه در دنیا است. شما می توانید با خیال راحت رزرو بلیط هواپیما را از سایت های معتبر بلیط هواپیما انجام دهید. تیک بان، علی بابا، مستر بلیط و قاصدک جز معتبرترین سایت های بلیط هواپیما در ایران هستند. تیک بان به عنوان سایت معتبر خرید بلیط هواپیما است که توانسته با ارائه خدمات هوشمند و ارزان از سایر رقبا سبقت بگیرد. تیک بان با بیش از 900 ایرلاین در ایران و اقصی نقاط جهان همکاری می نماید. این سایت فروش بلیط پروازهای داخلی و خارجی، زیر مجموعه شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی هفت اورنگ بوده که دارای گواهینامه انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی یاتا (IATA)، گواهینامه انجمن تورگردانان ایران و نماد دو ستاره اعتماد الکترونیک می باشد. برای خرید بلیط هواپیما کافی است کلمه تیک بان یا عبارت تیک بان را جستجو کنید و بعد از گذراندن مراحلی ساده، بلیت خود را دریافت نمایید. منبع : ملیت
 
بالا