ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

مشاوران برتر

عضو سایت
تازه وارد
از بخش های مهم آزمون کارشناسی ارشد، انتخاب رشته این آزمون می باشد و متقاضیان پس از اعلام نتایج کارشناسی ارشد 99، بایستی انتخاب رشته انجام دهند. البته امکان انجام دادن فرآیند انتخاب رشته، بسته به عملکرد شما در آزمون می باشد و در صورتی که عنوان "مجاز به انتخاب رشته" را در کارنامه خود مشاهده نمایید، امکان انتخاب رشته برایتان فراهم خواهم بود. برخی از داوطلبان به دلایل گوناگون در انتخاب رشته خود صحیح عمل نمی کنند و نیاز به ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد پیدا می کنند که سازمان سنجش آموزش کشور و دانشگاه آزاد اسلامی اجازه ویرایش انتخاب رشته را به داوطلبان می دهند.
دانلود و مطالعه دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد می تواند در حد قابل توجهی از به وجود آمدن اشتباهات احتمالی در انتخاب رشته، جلوگیری نماید.
ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 1400
اگر متقاضی آزمون کارشناسی ارشد می باشید، توصیه می کنیم از مطالعه مقاله راهنمای جامع انتخاب رشته کارشناسی ارشد غافل نشوید و در صورتی که بنا بع هر دلیلی نیاز به ویرایش اطلاعات، حذف و یا جابه جایی کد رشته محل های مندرج در فرآیند انتخاب رشته خود دارید بایستی به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی Sanjesh.org و یا سایت دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی الکترونیکی Azmoon.org مراجعه داشته باشید.
داوطلبان بسیاری در تماس با کارشناسان مشاوران برتر، سوالاتی پرتکراری از جمله (برای ویرایش انتخاب رشته دانشگاه پردیس به چه سایتی مراجعه کنم؟)، دارند... در پاسخ به این سوال، باید بگوییم: دانشگاه های سراسری شامل دور ه های (روزانه یا دولتی، شبانه یا نوبت دوم، نیمه حضوری یا پیام نور، پردیس و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی) می شود و دانشگاه آزاد نیز مسیر جداگانه ای از انتخاب رشته دانشگاه های سراسری دارد و با ورود به سایت دانشگاه آزاد اسلامی، می توانید ویرایش انتخاب رشته را انجام دهید.
فعل حال خبر دقیقی من باب زمان ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد، انتشار نیافته است و تمام خبرهای جدید در این زمینه را از طریق مقاله حاضر و شبکه های اجتماعی مشاوران برتر (کانال تلگرام مشاوره تحصیلی مشاوران برتر و پیج اینستاگرام مشاوره تحصیلی مشاوران برتر)، به اطلاعتان خواهیم رساند.
نحوه ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 1400
داوطلبان برای ویرایش، حذف و یا جا به جایی کد رشته محل های انتخابی و مندرج در انتخاب رشته دانشگاه های سراسری بایستی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمایند و برای ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت دانشگاه آزاد اقدام نمایند. مراحل گام به گام ویرایش انتخاب رشته به شرح ذیل می باشد:
نحوه ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 1400
 • ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی Sanjesh.org
 • انتخاب لینک فعال "سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400"
 • انتخاب گزینه "انتخاب رشته"
 • وارد شدن به سیستم ویرایش اطلاعات با یکی از دو روش موجود
 1. شماره پرونده + شماره پیگیری ثبت نام + عبارت امنیتی
 2. شماره پرونده + شماره داوطلبی + کد ملی + عبارت امنیتی
 • فشردن دکمه "ویرایش انتخاب رشته"
 • اصلاح و ویرایش انتخاب رشته
 • کلیک بر روی گزینه "ثبت تغییرات"
 • دریافت کد پیگیری از سامانه سنجش آموزش کشور
نحوه ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 1400
 • ورود به سایت دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی Azmoon.org
 • وارد کردن "کد ملی و کد دسترسی" (کد دسترسی قابل مشاهده و دریافت از کارنامه اولیه می باشد).
 • ویرایش، حذف، اضافه و تغییر اولویت های انتخابی
 • دریافت "کد رهگیری انتخاب رشته"
یادآور می شویم شما عزیزان تمام فرآیند انتخاب رشته یا ویرایش انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد را به مشاوران برتر بسپارید. برای این منظور کافی است بر روی لینک مشاوره تلفنی تحصیلی و خانواده کلیک نمایید. ضمنا با ارتباط تلفنی با کارشناسان مشاوران برتر می توانید پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. همچنین با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی مشاوران برتر و پیج اینستاگرام مشاوره تحصیلی مشاوران برتر خبرهای مهم درباره آزمون دکترای تخصصی را دریافت نمایید.


سوالات متداول
1- آیا داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد پس از ثبت انتخاب رشته، امکان ویرایش خواهند داشت؟
بله متقاضیان امکان ویرایش، حذف، اضافه و یا جا به جایی اولویت های انتخابی را دارند.
2- ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد از طریق کدام سایت انجام می شود؟
ویرایش انتخاب رشته دانشگاه های سراسری از طریق سایت Sanjesh.org و تصحیح انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت Azmoon.org انجام می شود.
3- کد دسترسی انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد را از کجا دریافت کنیم؟
با مراجعه به کارنامه اعلام نتایج اولیه، کد دسترسی قابل مشاهده و دریافت می باشد.


منبع: ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری و آزاد
 
بالا