هموروئید شایع ترین بیماری زندگی ماشینی

golijadid

عضو سایت
تازه وارد
بواسیر یا هموروئید از بیماری های رایج مربوط به مقعد می باشد که تقریبا نیمی از افراد در زندگی خود آن را تجربه کرده اند. این بیماری ممکن است همراه با علائم دردناکی مانند درد، خونریزی، سوزش و یا خارش باشد و برای فرد مبتلا در انجام کارهای روزمره مشکلاتی ایجاد کند.

ثص
هموروئید یا بواسیر همان رگ های خونی متورم شده در انتهای روده می باشد که اگر به موقع درمان نشود و به آن توجه نشود، در اثر خونریزی ممکن است باعث کم خونی و یا سایر مشکلات مانند سرطان رکتال و … شود.

در خوش بینانه ترین حالت، این بیماری مانع از دفع کامل مدفوع می شود و فرد را دچار یبوست میکند. پس بواسیر یا هموروئید به جز درد و خونریزی عوارض دیگری هم دارند که همه این موارد باعث میشود فرد بیمار هرچه سریعتر نسبت به درمان بیماری خود اقدام کند.

هر موقع که شاهد این موارد بودید سریعا به دکتر و یا پزشک متخصص مراجعه نمایید و علائم خود را توضیح دهید تا از بروز مشکلات دیگر پیشگیری کرده باشید.علائم بواسیر یا هموروئید


  • خونریزی از مقعد و یا خون در مدفوع
  • درد مقعد
  • خارش و یا سوزش در مقعد
  • ایجاد توده و یا برجستگی هایی در اطراف مقعد (بالشتک های هموروئیدی)
  • تغییر در وضعیت گوارشی و روده ای

اما همان طور که گفتیم بواسیر یکی از بیماری های ناحیه مقعد می باشد که افراد معمولا از صحبت کردن در مورد آن خجالت می کشند و به همین دلیل، دست به خود درمانی می زنند و از روش های خانگی برای درمان استفاده می کنند و یا ناچارا درد بواسیر را تحمل کرده و از رفتن به پزشک متخصص و بازگو کردن مشکل خود سر باز میزنند. نکته دیگر اینکه فرد مبتلا شده به این بیماری بعد از شنیدن تجربیات افرادی که بواسیر خود را با جراحی سنتی درمان کرده اند و سایر عوارض و مشکلات مربوط به بعد از عمل، دچار ترس و نگرانی شده و با فکر اینکه بعد از جراحی بواسیر به روش سنتی باید چند روزی در بیمارستان بستری بمانند و از کار و فعالیت روزمره خود دور می مانند، درمان خود را پشت گوش انداخته و نسبت به درمان بیماری خود مقاومت می کنند، که در این مورد ترس و اضطراب بیمار طبیعی است و او حق دارد که نگران تیغ جراحی با روش قدیمی و سنتی باشد.


درمان بواسیر یا هموروئیدفرد مبتلا به بواسیر یا هموروئید پس از آنکه توسط پزشک متخصص ویزیت شد، پزشک یکی از روش های درمانی مناسب با بیماری او را پیشنهاد می دهد.

اگر بواسیر یا هموروئید در مراحل اولیه باشد و تشخیص به موقع انجام شده باشد با روش های خانگی مانند حمام سیتز، رعایت رژیم غذایی و مصرف فیبر و ملین ها، دارو و پماد مخصوص هموروئید یا همان پماد آنتی هموروئید، تا حدودی قابل درمان است و نیازی به عمل یا جراحی نمی باشد.

اما اگر پس از مدتی با روش های خانگی، این عارضه درمان نشد باید به فکر گزینه های دیگر درمانی مانند روش های پزشکی و تهاجمی بود. برخی از این روش ها مانند رابربند ( بستن کش لاستیکی محکم به دور بواسیر) ، اسکلروتراپی ( تزریق ماده ای به نام اسکلروزان به عروق متورم شده) و جراحی و یا لیزر درمانی می باشد.

بواسیر های درجه سه و چهار با روش های خانگی و دارویی بهبود نمی یابند و تنها گزینه درمانی لیزر و یا جراحی می باشد. در مورد معایب جراحی باید بگوییم که در این روش سنتی بیمار بایست تحت بیهوشی کامل قرار می گرفت و بعد از عمل هم باید چند روز استراحت می کرد. همچنین در این روش امکان بازگشت و عود مجدد بیماری وجود دارد.

با توجه به این موارد و عوارض بعد از عمل جراحی مانند درد بعد از عمل، خونریزی، عفونت و ...لیزر درمانی جایگزین روش جراحی شده است و دارای مزایایی نسبت به سایر روش ها می باشد که باعث شده است در چند سال گذشته به عنوان بهترین و قطعی ترین روش درمان شناخته شود.مزایای درمان با لیزراز آنجایی که در این روش بیمار بیهوش نمی شود، بعد از عمل میتواند بلافاصله به سراغ فعالیت روزمره و زندگی خود برود.

به دلیل اینکه در این روش از برش و چاقوی جراحی استفاده نمی شود بیمار پس ازعمل درد و خونریزی ندارد و هم چنین از ابتلا به بیماری های واگیردار مانند ایدز و هپاتیت پیشگیری می شود.

در روش لیزر درمانی فرد بعد از عمل دچار عوارضی مانند بی اختیاری و یا آسیب به عضلات اسفنکتر نخواهد شد.

مدت زمان لیزر نسبت به جراحی بسیار کمتر می باشد و فرد در کمتر از یک ساعت می تواند به روال عادی زندگی خود بازگردد.

هزینه های بیمار در این روش خیلی کمتر از جراحی می باشد چون بیمار فقط هزینه مربوط به لیزر را پرداخت می کند و بعد از آن دیگر هزینه بستری و یا بازگشت مجدد بواسیر و درمان دوباره آن را نمی پردازد.

و از همه مهم تر اینکه در این روش امکان عود و یا بازگشت مجدد بواسیر به حداقل می رسد که همین ویژگی باعث شده این روش به عنوان قطعی ترین روش درمان شناخته شود.

لیزر درمانی برای بواسیر یا هموروئید به دو صورت لیزر کم توان (IRC) و پرتوان (CO2) استفاده می شود که از لیزرهای کم توان بیشتر برای درمان بواسیر های خفیف که هنوز وخیم و حاد نشده اند، استفاده می شود. در این نوع درمان ( درمان بواسیر با لیزر کم توان) بیمار حتی قطره ای هم خونریزی ندارد زیرا درمان با برش لیزر نمی باشد بلکه فقط با تابش نور لیزر انجام می شود.

اما لیزرهای پرتوان بیشتر برای بواسیرهای درجه سه و چهار کاربرد دارد که در وضعیت وخیم و حاد قرار دارند. در واقع این لیزر مانند چاقوی جراحی عمل می کند با این تفاوت که برش لیزری به جای برش چاقو، هموروئید متورم شده را برداشته و بر خلاف روش جراحی در این روش جای برش باقی نمی ماند و در همان لحظه محلی که برش خورده توسط لیزر جوش داده می شود.

به طور خلاصه می توان گفت با استفاده از لیزرهای پرتوان کاملا توده بواسیری برداشته می شود اما در روش لیزر درمانی کم توان، محتویات داخل هموروئید که همان لخته خون می باشد خالی می شود و بواسیر کوچک می شود ولی به طور کامل محو نمی شود.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی میتوانید با مرکز درمان بواسیر با لیزر کلینیک نوین با شماره 021-88871047 از ساعت 8 الی 24 تماس بگیرید.ققض


درد لیزر هموروئید
ممکن است برای بسیاری از بیماران که در انتخاب روش های درمانی برای بیماری خود مردد هستند، این سوال پیش بیاید که آیا لیزر هم مانند جراحی درد دارد یا نه؟ باید بگوییم که در لیزر درمانی بیمار درد بسیار کمتری را تحمل می کند و این درد فقط همان ابتدا هنگام بی حس کردن ناحیه با آمپول بی حسی می باشد و پس از آن در جریان عمل بیمار چیزی متوجه نخواهد شد. بعد از عمل هم اگر بیمار درد خفیفی داشته باشد با یک مسکن قابل رفع است و اصلا قابل قیاس با درد و مشکلات پس از جراحی به روش سنتی نیست.


مراقبت های بعد از عمل هموروئید با لیزر

دوره نقاهت برای لیزر هموروئید تنها یک شب می باشد و نیازی به استراحت طولانی ندارد اما یک سری نکات بعد از عمل لیزر بواسیر لازم است که رعایت شود:  • تغییر شیوه زندگی و مصرف بیشتر مایعات ،غذاهای فیبردار، میوه و سبزیجات، غلات سبوس دار
  • اجتناب از زور زدن هنگام دفع
  • مدفوع خود را نگه ندارید
  • ورزش کردن و تحرک و فعالیت بدنی
  • اجتناب از نشستن و ایستادن طولانی مدت

تیم پزشکی کلینیک نوین با استفاده از به روز ترین و آخرین روش ها و دستگاه ها برای درمان بیماری های مقعدی مانند بواسیر یا هموروئید آماده خدمت است.هدف ما در این کلینیک درمان قطعی و بدون بازگشت و صد در صدی بیماری، همراه با مزایایی مانند صرفه جویی در زمان و هزینه می باشد. پروسه درمان و مشاوره برای انتخاب بهترین روش درمان در این کلینیک، به خوبی به بیماران ارائه می شود و در کمترین زمان ممکن بهترین نتیجه برای آنها حاصل خواهد شد.
منبع
 
بالا