travel_man

عضو سایت
تازه وارد
بلیط قطار انتخاب بسیاری از افراد در هنگام سفر است. این انتخاب از دیرباز تا به امروز با انسان ها همراه بوده است. افراد در هنگام رزرو بلیط قطار باید نکاتی را رعایت نمایند که ما در ادامه مطلب به این نکات ضروری خواهیم پرداخت. اگر جز آن دسته از افراد هستید که علاقه مند به فراگیری موارد ضروری خرید بلیط قطار می باشید، این مطلب را مورد مطالعه قرار دهید.

سفرهای نوستالژیک با قطار


برخی از خاطره ها نوستالژیک و ماندگار هستند. با گذشت سالیان بسیار زیاد کمتر رخ می دهد که کسی آنها را به دست فراموشی بسپارد. سفر با قطار یکی از این خاطرات است. سفر با قطار همیشه برای انسان ها جذاب و خاطره انگیز بوده است. از کودک گرفته تا افراد مسن سفر با قطار را یکی از شیرین ترین مسافرت های خود می دانند. کمتر کسی وجود دارد که سفر با این وسیله نقلیه ایمن و دوست داشتنی را نپسندد.امنیت در کنار نوستالژی

یکی از دلایل انتخاب قطار امنیت در سفر است. هیچ انسانی مایل نیست که طعم شیرینی سفر را با طعم تلخی حادثه عوض کند. در همین راستا در هنگام خرید بلیط، وسایل نقلیه بلیط قطار را انتخاب می کند. این حق طبیعی هر انسان است که بدون نگرانی و با آرامش خیال به سفر بپردازد. اگر انتخاب شما هم قطار است تیک بان در این مطلب به خصوصیات سفر با قطار می پردازد اگر مایلید در ادامه با ما همراه باشید.

نکاتی منحصر به فرد!!!

سفر با قطار تمامی انتظارات شما را برآورده می کند. یکی از این انتظارات، هزینه است. قیمت بلیط قطار به نسبت امکاناتی که ارائه می دهد بسیار مقرون به صرفه تر از بلیط هواپیما و بلیط اتوبوس است. بر روی قیمت بلیط قطار عوامل متفاوتی تاثیرگذار خواهد بود. شرکت های حمل و نقل ریلی برای برآورد هزینه هایی که انجام داده اند، قیمت های مختلفی را ارائه خواهند داد. به طور کلی هر چه قدر در سفر با قطار از امکانات بیشتری استفاده نمایید، قیمت بلیط قطار بالاتر خواهد بود و هر چه خدمات قطارها محدودتر باشد، خرید بلیط قطار ارزان میسرتر خواهد بود.

امکانات قطار را بیشتر بشناسید!!!

همانطور که گفته شد، قطارها قیمت های گوناگونی دارند و این قیمت ها رابطه مستقیمی با امکانات خواهند داشت. قطارها بر اساس نوع امکانات به سه دسته درجه یک، درجه دو و درجه سه تقسیم بندی می شود. در بیشتر شرکت های حمل و نقل ریلی درجه بندی قطارها به صورتی است که گفته شد. امکانات قطارها به صورتی است که هر چه علم و تکنولوژی پیشرفت می کند، به خدماتشان افزوده می شود. به تازگی قطارهای لوکس و زندگی وارد چرخه خدمت رسانی به مسافرین ریلی شده اند. توصیه می شود برای آشنایی با امکانات لوکس ترین قطارهای ایران و جهان به مطلب”لوکس‌ترین قطارهای دنیا چه امکاناتی دارند؟” مراجعه کنید.

“قطارهایی در سراسر دنیا هستند که امکاناتشان از یک هتل پنج ستاره بیشتر است. در این قطارها اصلا به فکر زودتر رسیدن به مقصد به سرتان نمی زند و از مسیر نهایت لذت را می برید. قطارهایی که امکاناتشان قابل قیاس با قطارهای دیگر نیست و نظیر آنها کمتر در دنیا پیدا می شود.” (منبع)گونه های مختلف قطار در ایران
نوع قطار در سفر بسیار مهم است. قطارها به طور کلی به دو نوع کوپه ای و سالنی تقسیم بندی می شود. هر یک از این نوع کوپه ها خدمات متفاوتی به مسافران ارائه می دهند. اگر قصد سفر ی در مسافت طولانی را در ذهن می پرورانید، قطارهای کوپه ای انتخاب مناسبت تری هستند اما اگر سفرهای نزدیک را در دستور کار دارید، قطارهای سالنی را انتخاب نمایید.


شرکت های ریلی فعال در ایران
شرکت های حمل و نقل ریلی یکی دیگر از موضوعاتی است که باید در هنگام رزرو بلیط قطار به آن توجه وافر داشته باشید. هر یک از این شرکت ها امکانات متفاوت و قیمت های گوناگونی را ارائه می دهند و هر کدام از آنها سیاست ها خاصی را برای قیمت بلیط قطار دارند. شرکت های رجا، فدک و سفیر سه شرکتی هستند که اکثر فعالیت های حمل و نقل ریلی را پوشش می دهند.


سایت خرید بلیط قطار
از دیگر مواردی که باید در هنگام خرید بلیط قطار به آن توجه کرد، انتخاب سایتی معتبر و ایمن است. تیک بان یکی از معتبرترین و ایمن ترین سایت های ارائه کننده بلیط قطار است که تمامی مسیرهای موجود در ایران را تحت پوشش قرار می دهد. تیم پشتیبانی سایت تیک بان در تمامی مراحل رزرو بلیط قطار شما را یاری خواهد کرد. سایت تیک بان علاوه بر بلیط قطار، بلیط هواپیما و بلیط اتوبوس را نیز ارائه می دهد. شما به آسانی می توانید با ورود به این سامانه انواع بلیط قطار را با قیمت های ارزان و اقتصادی تهیه کنید و از سفری ایمن، ارزان و راحت بهره مند شوید. تیک بان، علی بابا، قاصدک و مستر بلیط جز معتبرترین سایت های ارائه کننده بلیط قطار در کشور به شمار می روند. برای رزرو بلیط قطار از طریق این سایت کافی است، کلمه تیک بان یا عبارت tikban را جستجو نمایید. منبع : صبح مشهد
 
بالا