travel_man

عضو سایت
تازه وارد
آیا می دانید که در سفر با هواپیما بعد از خرید بلیط هواپیما مجبور به رعایت برخی از نکات مهم هستید؟ مسافران زیادی متقاضی رزرو بلیط هواپیما هستند اما در حین پرواز باید مسائل مهمی را برای حفظ امنیت پرواز رعایت کنند. مسایلی مانند میزان بار مجاز، بسته بندی اقلام مورد نیاز، ساعت حضور در فرودگاه، نوع موادی که می توان در پرواز با خود حمل و یا استفاده کرد.
حمل دارو و مصرف آن در هواپیما به چه صورت است؟
یکی از مواردی که باید در سفرهای هوایی بدان توجه کرد، حمل دارو به داخل کابین هواپیما و مصرف انواع داروها می باشد. فرض کنید شما برای سفر به مناطق دیدنی دنیا از سایت تیک بان بلیط هواپیما خریداری کرده اید، بهتر است قبل از پرواز مطالب مرتبط را مطالعه کنید تا در حین پرواز دچار مشکل نشوید. مصرف برخی از اقلام دارویی در سفر با هواپیما ممنوع می باشد. اگر علاقه مند هستید در این باره اطلاعات کافی داشته باشید، در ادامه با تیک بان همراه شوید.
این داروها را در پرواز مصرف نکنید
بسیاری از مسافران برای غلبه بر ترس از پرواز و یا خوابیدن در هواپیما قبل از پرواز به طور خود سرانه اقدام به مصرف داروهای خواب آور می کنند. غافل از این که مصرف تعدادی از داروها در حین پرواز ممنوع می باشد عمده علت ممنوعیت برخی از داروها این است که بدن در پرواز هایی با ارتفاع بالا دچار تحول می گردد. معمولا در ارتفاع چند هزار پایی سطح اکسیژن خون پایین می آید و مصرف خودسرانه بعضی داروها خطر ابتلا به سکته را چند برابر می کند. در سفر با هواپیما نمی توان هر کالایی را با خود به داخل کابین هواپیما حمل کرد. داروها، اشیای تیز و برنده، انواع مایعات بیشتر از صد میلی لیتر برخی از کالاهای ممنوعه برای حمل با هواپیما می باشند.
داروهای ممنوعه در پرواز را بشناسید
سفر هوایی به علت کمبود اکسیژن برای تعدادی از مسافران مخاطره آمیز است. خشکی هوای داخل کابین و کمبود اکسیژن موجب خشکی بدن و پوست می شود. از طرفی احتمال ترومبوز وریدی در سفر های هوایی بالاتر از حد معمول است. این امر موجب لختگی و کند شدن جریان خون در رگها و در نهایت آنوریسم و سکته می شود. "ترومبوز سیاهرگی عمقی (Deep vein thrombosis) به معنای تشکیل لخته خونی در دیواره داخلی یک سیاهرگ عمقی است. این اختلال که به DVT معروف است، بیشتر سیاهرگ‌های اندام تحتانی را درگیر می‌کند. ایجاد لخته‌های خونی در مسیر عروق خونی اندام‌ها، باعث اختلال جریان خون شده و در نتیجه منجر به انسداد نسبی یا کامل عروق خونی می‌گردد." (منبع)
هورمونها
در حین پرواز درصد احتمال لخته شدن خون در رگها بالاتر از زمانی است که در روی زمین هستیم. البته این میزان به قدری کم است که جایی برای نگرانی نیست. به طور متوسط از هر 5944 پرواز فقط یک نفر دچار این عارضه می شود. برای پیشگیری از این موضوع داروهای تشدید کننده را به خاطر داشته و از مصرف آنها خودداری کنید. مصرف تمامی داروهای هورمونی اعم از قرص های ضد بارداری، استروژنها، پروژسترون ها و داروهایی از این قبیل در سفر با هواپیما ممنوع می باشد. مصرف این هورمونها میزان احتمال لخته شدن خون در رگها را افزایش می دهد بنابراین قبل و یا در حین پرواز از مصرف آنها خودداری کنید.


مصرف کدام داروها در پرواز ممنوع است؟8


داروهای خواب آور
مسافرانی که قرار است مسیر طولانی تری را با هواپیما طی کنند، ترجیح می دهند در طول مسیر بخوابند. بعضی از مسافران برای این که راحتتر به خواب بروند قرص های خواب آور استفاده می کنند.مصرف این نوع داروها در هواپیما ممنوع است. خوابیدن روی صندلی هواپیما و عدم تحرک بدن، می تواند موجب لخته شدن خون شود. سطح اکسیژن خون با مصرف داروهای خواب آور بشدت کاهش یافته و با افزایش خطر لختگی خون، احتمال سکته نیز بیشتر می شود.
داروهای ضد افسردگی
بسیاری از مسافران با این که برای رزرو بلیط هواپیما داوطلبانه اقدام کرده اند، اما برای پرواز دچار ترس و استرس می شوند. از همین رو سعی می کنند قبل از پرواز برای غلبه بر استرس خود داروهای آرامبخش و یا ضد افسردگی مصرف کنند. مصرف این دسته از داروها نیز مانند دیگر داروهای کاهنده اکسیژن خون در حین پرواز ممنوع می باشد.
آنتی هیستامین
داروهای ضد حساسیت مانند آنتی هیستامین ها در رده داروهای ممنوعه در پرواز هستند. برخی از افراد با مصرف آنتی هیستامین ها قصد دارند حالت خواب آلودگی در بدن به وجود آورده و بتوانند ساعتی در هواپیما بخوابند. از آنجایی که این داروها نیز مانند خواب آورها سطح اکسیژن خون را تغییرمی دهند بهتر است از مصرف آنها به خصوص در کودکان پرهیز شود. این دسته از داروها در برخی از افراد موجب کندی تنفس می شود. همانطور که می دانید در حین پرواز و در ارتفاع بالا سطح اکسیژن بسیار پایین می آید. بنابراین احتمال لختگی خون و سکته را افزایش می دهد.
اطلاعات بیشتر به همراه خرید بلیط هواپیما
برای کسب اطلاعات بیشتر دراین زمینه می توانید به مطلب "آنچه که باید درباره سفر با هواپیما بدانید" مراجعه کنید. همچنین برای خرید بلیط هواپیما با قیمت ارزان می توانید از سایت تیک بان بلیط مورد نظر خود را رزرو نمایید. سایت های تیک بان، علی بابا، مستر بلیط و قاصدک جز معتبرترین سایت های ارائه کننده بلیط هواپیما در کشور به شمار می روند. برای رزرو بلیط هواپیما خود از طریق سایت تیک بان کافی است کلمه تیک بان یا عبارت tikban را جستجو نمایید و در کسری از دقیقه بلیط مورد نظر را تهیه نمایید. منبع : دنیای بورس
 
بالا