قیمت خرید ملک در ترکیه - انترالون

entralon

کاربر تازه وارد
تازه وارد
قیمت خرید ملک در ترکیه - انترالون
خرید ملک در ترکیه قوانین خاص خود را دارد. اگر قصد خرید خانه در ترکیه را دارید، باید قوانین خرید ملک در ترکیه توسط اتباع خارجی را بدانید. زیرا طبق قوانین جدید خرید خانه در ترکیه، شهروندان برخی از کشورها اجازه خرید و فروش ملک در ترکیه را ندارند. البته لازم به ذکر است که ایرانی ها به راحتی می توانند در ترکیه ملک خرید و فروش کنند.

نکاتی برای خرید خانه در ترکیه
در برخی از شهرهای ترکیه مانند استانبول و آلانیا سرمایه گذاری زیادی روی پروژه های ساختمانی با پیشرفت سریع انجام شده است که باعث رشد منطقه شده و می توان گفت چهره شهر را تغییر داده است. عمومی.
یکی از دلایل اصلی موفقیت ساخت و ساز در ترکیه ارزان بودن آن است. به عنوان مثال، قیمت خرید ملک در ترکیه بسیار بسیار ارزانتر از ایران است.
اگر قصد خرید آپارتمان در ترکیه را دارید، می توانید آپارتمان مورد نظر خود را در استانبول، آلانیا و آنتالیا با قیمتی بسیار مقرون به صرفه خریداری کنید که نسبت به شرایط مشابه در ایران بسیار ارزانتر خواهد بود.

قیمت خرید ملک در ترکیه
قیمت خرید ملک در ترکیه
مراحل خرید خانه و ملک در ترکیه
اولین کاری که باید قبل از خرید خانه در ترکیه انجام دهید، افتتاح حساب بانکی در ترکیه است. زیرا برای انتقال پول خود به یک حساب کاربری نیاز خواهید داشت. در ابتدای مطالعه، بودجه خود و همچنین شهری که قصد دارید در آن زندگی کنید را مشخص کنید. چه نوع خانه ای را ترجیح می دهید؟ این سوال بعدی است. آیا یک آپارتمان معمولی را ترجیح می دهید یا ترجیح می دهید در یک برج مدرن زندگی کنید؟ همه آنها را خودتان تعریف کنید.
از آنجایی که شما با قوانین ترکیه آشنایی ندارید، توصیه می کنیم در صورت داشتن قصد قطعی، ملک را از یک موسسه معتبر خریداری کنید. پس از ورود به ترکیه می توانید املاک مورد نظر خود را از نزدیک ببینید و در صورت پسندیدن اقدام به خرید کنید.
البته قبل از سرمایه گذاری، تحقیق لازم در مورد ارزش واقعی خانه، مالیات و موارد مشابه مفید است.. خرید دستی و از املاک با مدارک تمام شده. پس از نامگذاری سند، می توانید مسائل مربوط به اقامت را برای خود و خانواده خود آغاز کنید.

فرآیند خرید ملک در ترکیه
همانطور که در بالا گفته شد، خریدار ملک باید شهروند یکی از کشورهای مجاز برای خرید ملک در ترکیه انترالون باشد. (شهروندان ایرانی مجاز به خرید و فروش ملک در ترکیه هستند)

کاربرد
 • درخواست اقدامات مقدماتی برای انتقال سند توسط مالک یا وکیل وی (شخص حقیقی یا حقوقی)
 • در زمان مقرر در دفتر ثبت املاک ترکیه.
مدارک مورد نیاز برای انتقال مدارک در ترکیه
 • سند ملک با تایید سازمان ثبت اسناد (اطلاعات مالک با کلیه مشخصات آدرس شهرداری ملک مساحت ملک، موقعیت ملک با مختصات).
 • کپی پایان کار ملک با تسویه عوارض شهرداری
 • بیمه زلزله ملک خریداری شده (اجباری)
 • عکس 4*6 فروشنده
 • دو قطعه عکس ۴*۶ خریدار
 • اصل پاسپورت مالک و ترجمه رسمی گیرنده به ترکی
 • حضور مترجم رسمی و دو شاهد
 • حضور مالک یا وکیل همراه با وکالت نامه رسمی
در وکالتنامه چه مواردی باید رعایت شود؟
اگر قصد دارید برای خرید خانه در ترکیه به شخص دیگری وکالت بدهید، توصیه می شود قبل از دادن وکالت به موارد زیر توجه کنید:
اگر یکی از طرفین خریدار یا مالک ملک در خارج از ترکیه باشد، باید وکالتنامه صادر و در سفارت ترکیه در کشور مبدا ثبت شود.
اگر وکالتنامه طرف کنوانسیون لاهه باشد، نیازی به صدور نامه رسمی از طرف آن کشور نیست. لازم به ذکر است که جمهوری اسلامی ایران یکی از طرفین این معاهده است. بنابراین برای اخذ وکالت نامه باید نامه گرفت. باید به تایید وزارت امور خارجه و دادگستری و کنسولگری یا سفارت جمهوری ترکیه در آن کشور به همراه ترجمه رسمی وکالتنامه و مدارک مورد نیاز برسد.
قوانین خرید خانه و ملک و اخذ اقامت ترکیه
اگر به زبان ترکی یا انگلیسی تسلط دارید، می توانید قوانین خرید و فروش ملک برای اتباع خارجی در ترکیه را در سایت وزارت امور خارجه ترکیه مطالعه کنید. البته به دلیل تغییر قوانین حتما از آخرین نسخه دیدن کنید.
بر اساس تبصره 35 قانون زمین و املاک ترکیه به شماره 2644 مصوب 28 اردیبهشت 1391، اتباع خارجی (به استثنای کسانی که اتباع آنها از خرید و فروش منع شده اند) می توانند با در نظر گرفتن و رعایت موارد زیر اقدام به خرید مسکن کنند. قوانین مربوطه در ترکیه اقدام کنید.
می توانید در وب سایت اداره ثبت زمین و کاداستر ترکیه بررسی کنید که کدام کشورها در لیست ممنوعه قرار دارند. نباید فراموش کرد که اتباع خارجی می توانند با درخواست از مراجع ذیربط از جمله بازرگانی، انواع املاک را خریداری کنند. رسمی؛ اراضی؛ هر مقدار مسکن و وجود ندارد. و در این مورد هیچ محدودیتی وجود ندارد.
البته اگر خارجی ها بخواهند زمین بخرند و در آن بسازند باید ظرف دو سال پروژه را شروع کنند.

مدارک مورد نیاز
 • گذرنامه
 • کد مالیات محلی دریافت کنید
 • افتتاح حساب بانکی در یکی از بانک های ترکیه طبق کد مالیاتی
 • مدارک محل سکونت شما در کشور خود (مانند قبض برق)
 • دو قطعه عکس 4*3
خرید خانه و ملک و خرید اقامت در ترکیه
می توان گفت اتباع کشورهای دیگر با خرید خانه توانسته اند حدود 4 سال اقامت ترکیه را دریافت کنند. البته برای اخذ اقامت طولانی مدت در ترکیه در صورتی که فرد موفق به اخذ اقامت یک ساله ترکیه نشد و پس از گذشت حداقل پنج سال از آن درخواست اقامت دائم ندهد، خرید ملک ضروری است. اقامت مداوم بوقلمون.
همانطور که می دانید، برای خارجی هایی که در ترکیه ملکی با حداقل 250 هزار دلار خرید می کنند، این امکان وجود دارد که با خرید خانه، تابعیت ترکیه را دریافت کنند. تابعیت ترکیه را دریافت کنید. بنابراین می توانید در ترکیه ملک بخرید، سرمایه گذاری سودآوری داشته باشید و شهروند ترکیه شوید.
همچنین می توانید با خرید ملک زیر 250 هزار لیر برای خود و خانواده خود اجازه اقامت دریافت کنید و اگر مدت 5 سال است که در ملک خود در ترکیه زندگی می کنید می توانید به درستی برای تابعیت ترکیه اقدام کنید.
اتباع خارجی که در ترکیه ملک خریداری می کنند می توانند اقامت ترکیه را به شرط تمدید مدت زمان معین دریافت کنند و حق دارند برای خانواده های خود اجازه اقامت بگیرند. با این اجازه اقامت، کودکان خارجی می توانند در ترکیه تحصیل کنند.
برای اتباع خارجی که دارای مجوز اقامت در ترکیه هستند کار بسیار آسانی است و همچنین دریافت مجوز کار از طریق دفاتر حقوقی در ترکیه آسانتر است.

آمار خرید خانه و ملک در ترکیه
خرید ملک در ترکیه به ویژه خرید مسکن در ترکیه در اکتبر 2018 نسبت به اکتبر 2017 به شدت 134.4 درصد افزایش یافته است. می توان گفت خرید مسکن در ترکیه در مهرماه 1397 به 6276 واحد رسید.
البته این افزایش خرید مسکن در ترکیه تنها محدود به اتباع خارجی نبوده، بلکه افزایش خرید مسکن شهروندان ترکیه با افزایش 19.2 درصدی همراه بوده است.
اگر بخواهیم آمار جامعی از خرید مسکن در ترکیه به طور کلی ارائه دهیم، باید بگوییم که تعداد خرید مسکن در ترکیه در طول ماه اکتبر به 146536 رسیده است. البته فروش املاک در ترکیه در برخی شهرها بسیار بیشتر از شهرهای دیگر است.
به عنوان مثال، بالاترین نرخ فروش به ترتیب در استان های استانبول، آنکارا و ازمیر، آنتالیا، بورسا و یالووا بوده است. توجه داشته باشید که بیش از نیمی از خانه ها و املاک معامله شده، خانه های نوساز هستند.

بیشترین خرید ملک در ترکیه کدام کشورهاست؟
با توجه به شرایط ویژه ای که دولت ترکیه برای خرید ملک در ترکیه در نظر گرفته است، مانند اخذ تابعیت ترکیه از طریق خرید خانه در ترکیه، شهروندان بسیاری از کشورهای همسایه ترکیه برای شهروندی ترکیه و گذرنامه ترکیه برای خرید خانه در ترکیه اقدام می کنند. . بوده است.
این در حالی است که شهروندان ایرانی به دلیل کاهش ارزش ریال و همچنین اخذ تابعیت ترکیه به دنبال سرمایه گذاری در خارج از ایران بوده اند.
وقتی به آمار فروش ملک در ترکیه نگاه می کنیم، متوجه می شویم که شهروندان عراقی با 1439 خرید مسکن در ترکیه در رتبه اول قرار دارند.
شهروندان ایرانی که 557 خانه پس از اتباع عراقی خریدند، اتباع کویتی که 378 خانه پس از ایران خریداری کردند، پس از آن شهروندان آلمانی با خرید 341 خانه و شهروندان روسیه که 336 خانه خریدند.
در حالی که آمار فوق مربوط به سال 2018 است، این آمار در سال 2019 حداقل به چند بار رسیده است. به عنوان مثال، در سال 2019 بیش از 8000 ایرانی در ازمیر ترکیه خانه خریدند.

تقاضا برای خرید در ترکیه در کدام استان ها افزایش یافته است؟
ترکیه کشوری سرسبز با آب و هوای مطبوع است. ترجیح و هدف اتباع خارجی از خرید ملک در ترکیه چیست، می تواند محل خرید را نیز تغییر دهد. البته در سال های اخیر شاهد افزایش خرید ملک ایرانی در شهرهای ساحلی مانند آلانیا، آنتالیا، ازمیر و کوش آداسی و استانبول بوده ایم.
البته شهرهای دیگر ترکیه نیز طرفداران خود را دارند به خصوص منطقه دریای سیاه که به دلیل سرسبزی و هوای مطبوع می تواند مکان مطلوبی برای گذراندن دوران بازنشستگی افراد باشد.

قیمت خانه در ترکیه [ارزان]
اگر می خواهید در ترکیه خانه ای ارزان بخرید باید به نکات مهم توجه کنید. قیمت خانه در استانبول نسبت به سایر شهرهای استانبول بالاتر است. در این مناطق می توانید آپارتمان های ارزان قیمت با قیمت های مناسب و مقرون به صرفه پیدا کنید.
به عنوان مثال حداقل مبلغ مورد نیاز برای خرید خانه در این مناطق 200000 لیر ترکیه است. اما در شهرهایی مانند آنکارا و ازمیر می توانید خانه ای ارزانتر از استانبول خریداری کنید.
البته این را در نظر داشته باشید. عوامل زیادی در خرید ملک در ترکیه می توانند بر قیمت خانه تاثیر بگذارند، به عنوان مثال: فاصله یا نزدیکی به مرکز شهر، فاصله یا نزدیکی به حمل و نقل عمومی، نزدیکی و فاصله به مراکز خرید، ملک جدید یا قدیمی، بودن در برج یا یک آپارتمان و…

قیمت مسکن به تومان در ترکیه
اگر بخواهید خرید ملک در ترکیه و ایران را با هم مقایسه کنید باید بگوییم که خرید ملک در ترکیه بسیار ارزانتر از ایران است. همچنین با هر بودجه ای می توانید در ترکیه املاک و مستغلات بخرید.
مثلا در شهرهای کوچکتر ترکیه حدود 400 میلیون تومان با پول ایران می تواند خانه بخرد و حتی در محله های میانی و بالای استانبول مثل کدانه می تواند یک خانه نوساز دو طبقه 100 بخرد. متر -خانه اتاق خواب با مبلغ یک میلیارد تومان خرید کنید.
اما اگر بخواهید در منطقه مرکزی تهران با همین مساحت و شرایط خانه بخرید حداقل مبلغی که باید بپردازید بالای دو میلیارد خواهد بود.
علاوه بر این، با توجه به نوسانات نرخ ارز در ایران، سرمایه گذاری در ترکیه بسیار ارزان تر است زیرا ارزش پول شما کاهش نمی یابد و رشد می کند. در حال حاضر سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک برای اخذ تابعیت ترکیه می تواند گزینه بسیار مناسبی برای ایرانیان باشد.
در سال‌های اخیر ایرانی‌ها به عنوان خرید ملک در ترکیه برای اخذ تابعیت در ترکیه رتبه‌بندی شده‌اند و در واقع می‌توان به جرات گفت که مورد استقبال ایرانیان قرار گرفته است.

قیمت ملک در ازمیر [زیبا و لوکس]
در حالی که ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه بعد از استانبول و آنکارا است، ازمیر دومین شهر بزرگ ترکیه بعد از استانبول است که توجه بسیاری از خارجی ها را که قصد اقامت یا خرید ملک در ترکیه را دارند به خود جلب می کند. کارگردان است.
ازمیر را می توان مرکز صنعت، کشاورزی و گردشگری در غرب استانبول دانست. بر اساس بررسی ها و آمار، ازمیر با استانداردهای بالای زندگی خود در سطح جهانی توانسته است بینندگان زیادی را به خود جذب کند.
به دلیل آب و هوای معتدل ازمیر، طبیعت زیبا و بکر آن، بسیاری از خارجی ها را به دنبال اقامت در این شهر کرده است. ازمیر شهری خلوت است و دیگر مجبور نیستید مثل استانبول ساعت ها ترافیک سنگین را تحمل کنید.
وقتی به آمار نگاه می کنیم، می بینیم که در سال گذشته بیش از 8000 ملک در ازمیر به خارجی ها فروخته شده است. قیمت املاک در ازمیر بسیار مقرون به صرفه تر از استانبول است. به عنوان مثال، شما می توانید یک خانه 100 متری در محله های میانی و بالای ازمیر را به قیمت تقریبی 300000 لیر خریداری کنید.
البته برخی از نقاط ازمیر بسیار پرطرفدار و گران هستند. البته به خاطر داشته باشید که موارد زیادی می تواند روی قیمت ملک تاثیر بگذارد.

مقایسه قیمت املاک استانبول با تهران
قیمت ملک در ترکیه به ایران بسیار ارزانتر است و این کاهش قیمت نیز مربوط به شهر و منطقه شهری است و حتی می توان گران ترین مناطق ترکیه را ارزانتر از ایران دانست. ترکیه قیمت املاک و مستغلات را ثابت و متعادل نگه داشت. می توان گفت ایرانی ها بزرگترین خریداران املاک در ترکیه هستند که در سال 2019 17 درصد و حتی بیشتر از معاملات ملکی ترکیه توسط آنها انجام شده است.
ایرانیان به گزارش خبرآنلاین و به نقل از مرکز آمار ترکیه، ایرانیان تنها در ماه آگوست 911 خانه خریدند و رکورد خریداران خارجی ملک در ترکیه را شکستند. تا سال گذشته ایرانیان بعد از عراقی ها دومین خریدار ملک در ترکیه بودند و امسال در رتبه اول قرار دارند. میزان خرید ملک ایرانیان در ترکیه در 2 سال گذشته 15 برابر شده است.
تهران یکی از گران ترین شهرهای جهان از نظر قیمت مسکن است، با قیمت مسکن به طور شگفت انگیزی بالا، جوانان نمی توانند برای زندگی مستقل خود مسکن اجاره کنند و مجبورند با والدین خود زندگی کنند. قیمت مسکن در ترکیه هرگز نوسانات شدیدی نداشته است، قیمت آپارتمان در مناطق مختلف ترکیه ثابت مانده است. موسسه آلوو آپلا معتبرترین و بهترین موسسه برای مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک می باشد. شایان ذکر است این موسسه دارای کادری مجرب می باشد که بهترین مشاوره را در زمینه امور مربوط به خواسته های شما به شما ارائه می کنند.
همانطور که قیمت خرید ملک با توجه به شرایط تغییر می کند، این شرایط در کشوری مانند ترکیه معتبر است و چنین مشکلی وجود دارد. اگر می خواهید در بهترین منطقه استانبول ملک بخرید باید حدود 1 میلیون و 600 لیر سرمایه گذاری کنید اما اکنون اگر می خواهید همان ملک را در بهترین منطقه تهران بخرید به بیش از این نیاز دارید. . 4-5 برابر قیمت ترکیه.
وضعیت درآمد مردم استانبول بهتر از تهران است. درآمد خالص سرانه حدود 520 دلار در سال است، در حالی که درآمد خالص سرانه در تهران حدود 322 دلار در سال است. این نرخ سرانه بسیار کمتر از کشورهای اروپایی است. علاوه بر سطح درآمد بین استانبول و تهران، قدرت خرید شدید بالاست و این ریشه در تورم و سطح قیمت کالاها در تهران دارد.
نرخ رشد جمعیت استانبول و تهران تفاوت چندانی ندارد، استانبول 68.1 درصد و نرخ رشد سالانه تهران 1.1 درصد است. مسائلی مانند اقتصاد و فرهنگ از مهم ترین عواملی است که باعث کاهش موالید در شهرهای بزرگ به ویژه تهران می شود.
ایران از نظر مساحت دو برابر ترکیه است و تهران از نظر مساحت کمتر از استانبول است. دولت ترکیه تمام تلاش خود را برای میزبانی از تعداد زیادی از مردم خود در استانبول به کار گرفته است.
یکی دیگر از پارامترهای مهم مقایسه آب و هوا است که چندین زیرمجموعه مختلف دارد:
 • دمای میانگین
 • محتوای رطوبت
 • خط ساحلی
میانگین دمای تهران در طول سال 16 درجه سانتیگراد و استانبول 18 درجه سانتیگراد است و تهران از این نظر سردتر از استانبول است. از نظر رطوبت می توان گفت استانبول شهری با 44 درصد و تهران با 79 درصد بارندگی بیشتر است. اما از نظر خط ساحلی استانبول خط ساحلی زیبایی دارد و تهران نه.
با توجه به تفاوت ها و شباهت های استانبول و تهران باید توجه داشت که هر دو گزینه های خوبی هستند اما بستگی به این دارد که کدام یک بهتر باشد.
استانبول دارای دو بخش اروپا و آسیا است که توسط تنگه بسفر از هم جدا شده اند و این دو قسمت دارای 39 منطقه اصلی هستند که از نظر کیفیت زندگی و امکانات رتبه بندی شده اند. رتبه بندی بر اساس شاخص های زندگی مانند تحصیلات، محیط زیست، سطح سلامت، زندگی اجتماعی، ترافیک. . . . است.
اینکه در کدام بخش از استانبول زندگی می کنید به شرایط شما بستگی دارد، اگر بشیکتاش (در مجاورت تنگه بسفر) ندارید، محدودیت قیمت یک انتخاب عالی و مکان است. این منطقه بروشور طرف اروپایی است و دارای ویلاهای مجلل، 3 دانشگاه بزرگ و تیم فوتبال بشیکتاش نیز در این منطقه است. قیمت ها در این منطقه نسبت به سایر مناطق بالاتر است و یکی از گران ترین مناطق استانبول است.
منطقه باکرکوی در سمت اروپایی و در سواحل دریای زیبای مرمره واقع شده است. این منطقه خانه های مجلل مرتفع دارد و به یکی از فرودگاه های استانبول نزدیک است. هر چه املاک این منطقه به ساحل نزدیکتر باشد قیمت آن بیشتر می شود. با وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس و مترو می توان به راحتی به مرکز شهر رسید.
منطقه گازی کوی در کنار دریای مرمره و تنگه بسفر قرار دارد و یکی از مناطق مجلل سمت آسیایی به حساب می آید. این منطقه به دلیل حضور استادان شب و عروس در استانبول معروف است.
منطقه زکریا کوی آب و هوای آرامی دارد که می توانید در شهر زندگی کنید و از آرامش زندگی روستایی لذت ببرید. این منطقه بخشی از ساری و رو به رشد است. این منطقه به دلیل دسترسی آسان به بزرگراه و ساحل بسفر در بین ایرانیان مشهور است.
منطقه سارییر در نزدیکی محله بشیکتاش قرار دارد و آب و هوای خوبی دارد. قیمت املاک در این منطقه نیز بالا بود و به دلیل شیب زیاد و کم برای افراد مسن مناسب نبود.

خرید آپارتمان دست دوم در استانبول
اگر قصد خرید آپارتمان در ترکیه را دارید توصیه می شود در صورت امکان از آپارتمان های نوساز و دست اول استفاده کنید. زیرا آپارتمان های دست دوم استانبول در اکثر موارد بسیار قدیمی هستند.
به عنوان مثال، به یاد داشته باشید که بیشتر خانه ها و املاک در مرکز استانبول، ساختمان های قدیمی هستند. البته در تمام محله های استانبول می توان ساخت و سازهای زیادی را دید. برج ها و آپارتمان های بسیار زیبا پر از امکانات. برای مثال اگر بخواهیم برای شما مثال بزنیم می توانیم مجتمع مسکونی ورا استانبول در کدانه را مثال بزنیم.
در این سایت بسیار زیبا خانه دست اول 70 متری پانصد و پنجاه هزار لیر و همین خانه دست دوم چهارصد و هفتاد هزار لیر به فروش می رسد. به طور کلی حداقل 100000 لیر بین قیمت آپارتمان دست اول و دست دوم تفاوت وجود دارد.
البته هنگام خرید ملک دست دوم به یاد داشته باشید که تمام بدهی ها و بدهی های مالک قبلی پرداخت می شود. ضمناً مالک قبلی باید تمام قبوض شارژ، آب، برق و گاز طبیعی را پرداخت کرده باشد، یعنی سند مالکیت مشکلی نداشته باشد. بنابراین پیشنهاد می شود در این زمینه از یک دفتر مهاجرتی معتبر ترکیه استفاده کنید.

وکیل خرید ملک در ترکیه
به عنوان یک شهروند خارجی، اگر قصد خرید ملک در ترکیه را دارید، مطمئن شوید که با قوانین ترکیه در زمینه فروش ملک به اتباع خارجی آشنا هستید، بنابراین توصیه می شود وکیل ملکی استخدام کنید. از ترکیه یا آژانس مهاجرت ترکیه استفاده کنید.
بسیاری از قوانین خرید ملک برای اتباع خارجی در حال تغییر هستند، بنابراین قبل از هر اقدامی باید با یک وکیل در ترکیه مشورت کنید تا مشکلی پیش نیاید.
طبق قوانین خرید املاک در ترکیه؛ انتقال سند فقط با اسناد رسمی و ثبت با امضای وکلای رسمی و یا توسط خود شخص در ادارات رسمی ثبت اسناد و املاک امکان پذیر است.
فراموش نکنید که امکان انعقاد قرارداد رسمی بین طرفین در دفتر اسناد رسمی وجود دارد اما قبلاً در دفتر اسناد رسمی؛ سازمان ثبت اسناد و املاک; شما نمی توانید مالک 100 درصد ملک خریداری شده باشید. بنابراین توصیه می شود در این زمینه دقت لازم را داشته باشید.

محدودیت خرید ملک در ترکیه برای اتباع خارجی
 • هر تبعه خارجی در ترکیه تنها می تواند تا 30 هکتار زمین در جمهوری ترکیه خریداری کند.
 • هیچ یک از اتباع خارجی نمی توانند زمین های واقع در مناطق نظامی و امنیتی جمهوری ترکیه را خریداری کنند.
 • اتباع خارجی تنها می توانند تا 10 درصد از زمین و املاک هر شهرستان یا شهرستان را خریداری کنند.
 • اتباع خارجی نیز می توانند برای خرید ملک در ترکیه از موسسات مالی یا بانک ها برای خرید اعتباری اقدام کنند و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.
در برخی موارد، خرید ملک خارجی در ترکیه لغو می شود، به عنوان مثال:
 • اگر با خرید ملک قوانین جمهوری ترکیه را زیر پا گذاشته اید.
 • در صورتی که ملک خریداری شده مورد تایید مراجع و سازمان های مربوطه نباشد.
 • در صورتی که اتمام پروژه یا ساخت ملک را در مهلت تعیین شده به وزارت اعلام نکنید.
 • در صورتی که نمی توانید اتمام کار را طبق برنامه های مصوب قبلی به وزارت اطلاع دهید.
برای خرید ملک در ترکیه درخواست وام بدهید
اگر قصد خرید خانه با اعتبار در ترکیه را دارید، باید شرایط این تجارت را به خوبی بشناسید. زیرا دادن وام بانکی برای خرید ملک در ترکیه شرایط خاص خود را دارد. زیرا سیاست های وام دهی ترکیه برای خارجی ها برای خرید خانه با راه اندازی بانک در ترکیه متفاوت است.
به عنوان مثال، مبلغ وام به گردش مالی، ارزش ملک خریداری شده، نوع کار، میزان حقوق دریافتی و غیره بستگی دارد. به همین دلیل است که بانک تجاری شما می تواند پس از بررسی شرایط شما تا 75 درصد از ارزش ملک شما را ارائه دهد. این تسهیلات بازپرداخت متفاوتی دارند و تا 10 سال قابل پرداخت هستند.
همچنین طبق قوانین ترکیه هنگام خرید ملک در ترکیه با استفاده از وام باید بین 25 تا 70 سال سن داشته باشید. اگر در حال خرید ملک در ترکیه با استفاده از وام به عنوان شریک هستید، هنگام پر کردن فرم های بانکی هر دو نفر باید ثبت نام کنند.

مراحل درخواست وام بانکی برای خرید ملک در ترکیه
ارائه درخواست وام به بانک مورد نظر
درخواست وام خود را توسط بانک مربوطه ارزیابی کنید
اعزام ناظر بانک برای بازدید از ملک
ارزیابی اموال توسط ناظر بانک
باید به یاد داشته باشید که حداکثر مبلغی که می توانید برای دریافت وام از بانک اقدام کنید 75 درصد ارزش کل ملکی است که قصد خرید آن را دارید.
در مورد مبلغ بازپرداخت شما؛ حداکثر مبلغ اقساط معادل 50 درصد حقوق یا درآمد ماهانه شما می باشد. و مدت بازپرداخت همزمان با دریافت وام تعیین می شود. البته می توانید این وام را به صورت ارزی نیز بازپرداخت کنید. به جای لیر از یورو، دلار یا پوند استفاده کنید.
لازم به ذکر است در صورت انصراف و پرداخت مبلغ وام، بانک های ترکیه شما را جریمه خواهند کرد.
بر اساس این قانون، اگر اقساط باقیمانده کمتر از 36 قسط باشد، باید 1 درصد از کل مبلغ وام را به عنوان جریمه به بانک پرداخت کنید و اگر تعداد اقساط بیش از 36 قسط باشد، باید اقساط دوم را پرداخت کنید. مبلغ وام. آنها یک جریمه به اضافه اقساط باقی مانده از شما دریافت می کنند.
البته برای خرید ملک در ترکیه می توانید از پروژه های در حال ساخت نیز استفاده کنید. در این صورت بخشی از مبلغ را به عنوان پیش پرداخت می دهید و مابقی را در زمان های مشخص شده پرداخت می کنید.

از کدام پروژه ها در ترکیه خانه بخریم؟
اگر قصد خرید خانه در ترکیه را دارید، پیشنهاد می شود که پروژه خرید ملک در آن ساختمان و منطقه ملکی را که توسط سایر شهروندان خارجی خریداری شده است، شروع کنید. زیرا تمامی مراحل استعلام از ادارات مربوطه در این ملک انجام شده است و نیازی به صرف وقت و هزینه از طرف خود نخواهید داشت.
همچنین اگر قصد دارید پول کمتری برای خرید ملک در ترکیه خرج کنید، می توانید از پروژه های در حال ساخت خانه خریداری کنید. در پروژه های در حال انجام می توانید خانه را با اقساط 5 ساله خریداری کنید.
البته نباید فراموش کرد که پس از تسویه حساب کامل، سند مالکیت به شما داده خواهد شد. در این صورت شرایط پرداخت با فروشنده و شما توافق خواهد شد. در این بین توصیه می شود از افراد و موسسات معتبر خانه در ترکیه پیش خرید کنید و به صورت رسمی و قانونی شرایط را پیش ببرید.

نکاتی که باید قبل از خرید خانه در نظر بگیرید
قبل از پرداخت نهایی و مرحله پرداخت کامل، یک کپی از سند اصلی درخواست کنید. با دفتر اسناد محلی خود تماس بگیرید. به لطف ادغام سیستم اداری ترکیه، می توانید در عرض چند دقیقه ملک خود را استعلام کنید و از تمام جزئیات مطلع شوید.
کلیه مراحل ثبت اسناد و مدارک شما به نام شما و خرید شما در دفتر امور اداری انجام می شود و ظرف یک روز انجام می شود. در طی این مراحل به یک مترجم رسمی نیاز دارید که تمامی این مراحل را به انگلیسی و ترکی ترجمه کند. البته تمامی این مراحل شامل پروژه های انجام شده نیز می شود.
و در مورد پروژه های در حال ساخت باید به قوانین مربوط به آنها نگاه کرد. پس از انجام مراحل اداری و دریافت مدرک، می توانید با مراجعه به اداره پلیس برای اقامت خود اقدام کنید.

چرا ساخت و ساز در ترکیه موفقیت آمیز بود؟
معافیت های مالیاتی دولت ترکیه برای سرمایه گذاران خارجی، اعطای شهروندی ترکیه، صدور پاسپورت ترکیه و غیره. علاوه بر امکانات رفاهی خاص مانند
دلیل دیگر ممکن است مشکل اقامت در ترکیه باشد. اتباع خارجی می توانند با خرید خانه در ترکیه حتی با قیمت پایین، اجازه اقامت در ترکیه را دریافت کنند. در صورتی که مبلغ ملک خریداری شده 250000 لیر باشد، خریدار می تواند برای خود و اعضای خانواده خود پاسپورت ترکیه دریافت کند.
از سوی دیگر ساخت و سازهای با کیفیت و قیمت مناسب، وام و فرصت های ویژه به خریداران، مراکز جاذبه شهرهای ترکیه و ... تمایل خارجی ها را برای خرید ملک در ترکیه افزایش داد.

هزینه خرید ملک در ترکیه چقدر است؟
هزینه خرید ملک علاوه بر هزینه خود مالک شامل هزینه انتقال سند، مالیات و ... می باشد. شامل می شود. در زیر سعی شده به برخی از آنها اشاره شود:
طبق قانون شماره 492 انتقال مالکیت در اداره ثبت املاک ترکیه مصوب 2013، خریداران و فروشندگان ملزم به پرداخت 2% ارزش واقعی ملک به عنوان مالیات هستند. این مبلغ طبق صورت تسویه حساب شهرداری تعیین می شود و کمتر از این نمی تواند باشد.
علاوه بر مالیات خرید و فروش ملک، مالیات سرمایه در گردش 70 لیر که در سال 2103 مصوب شد نیز باید در محل پرداخت شود.
خریداران ملک در ترکیه باید به موارد زیر توجه کنند:
قبل از هر گونه انتقال وجه مربوط به خرید ملک در ترکیه، باید شرایط ملک، بدهی بانکی، وام بانکی، محدودیت های قانونی و ... را در نظر بگیرید.
قبل از خرید خانه در ترکیه از سازندگان و مشاوران بخواهید تا مجوزهای لازم را به شما نشان دهند. و از صحت آنها مطمئن شوید.
خرید ملک کمتر از 250 هزار لیر تضمینی برای پذیرش درخواست اقامت شما نیست. شما فقط شرایط را برای بررسی دارید. زیرا وزارت کشور باید در مورد اعطای اقامت تصمیم گیری کند. (لازم به ذکر است که در اکثر موارد این درخواست پذیرفته شد)
در صورت بروز اختلاف بین خریدار و فروشنده، هر دو طرف می توانند در مراجع قضایی و حوزه قضایی اقامه دعوی کنند.
شما می توانید در تمام دفاتر پست درخواست خرید خانه خود را بدهید.

هزینه نقل و انتقالات در ترکیه چقدر است؟
طبق قانون مالیات ترکیه، هزینه انتقال سند در ترکیه 4.4 درصد ارزش واقعی ملک است. طبق توافق طرفین یا به طور مساوی بین طرفین تقسیم می شود یا مالک و خریدار می تواند طبق قرارداد پرداخت کند.
در صورت عدم حضور خریدار ملک در زمان خرید و انتقال سند، هزینه اخذ وکالتنامه از خریدار باید به مبلغ 150 یورو پرداخت شود.
هزینه تکمیل ساختمان برای آپارتمان های نوساز بسته به ارزش و متراژ آپارتمان از 400 یورو شروع می شود.
هزینه های شهرداری، که فقط یک بار در سال قابل پرداخت است، 0.1٪ از ارزش واقعی ملک در ماه مه است.
هزینه آبنما برای خانه های جدید 60 یورو و برای خانه های قدیمی 30 یورو خواهد بود.
هزینه شارژ ساختمان در ترکیه بسته به ملک و محله می تواند متفاوت باشد، اما به طور متوسط بین 50 تا 200 یورو در ماه است.

اخذ تابعیت ترکیه با خرید ملک
چندین راه برای دریافت شهروندی ترکیه وجود دارد، خرید ملک یا مجموعه ای از املاک به ارزش 250000 دلار ممکن است بهترین و ساده ترین راه باشد. با خرید ملکی به ارزش 250000 دلار، فرد می تواند برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال خود تابعیت و پاسپورت ترکیه را دریافت کند. گرفتن پاسپورت ترکیه با این روش بین 3 تا 6 ماه زمان می برد و البته فراموش نکنید. اگر فرزند بالای 18 سال دارید، باید به طور مستقل برای او خانه بخرید. توجه داشته باشید که اگر ارزش ملکی که خریداری کرده اید کمتر از 250000 دلار باشد، فقط می توانید در ترکیه اقامت داشته باشید، نه تابعیت.

روند درخواست شهروندی ترکیه
شما می توانید پس از خرید ملکی به ارزش 250000 دلار برای شهروندی ترکیه اقدام کنید. مراحلی که باید انجام دهید به شرح زیر است:
اسناد مربوط به خرید ملک خود را دسته بندی کنید، مانند اسناد مربوط به واریز مبلغ خرید (کلیه رسیدهای واریزی باید از حساب خودتان باشد)
گواهی ارزش ملک خریداری شده (کارشناس)
اگر متاهل هستید، شناسنامه و سند ازدواج خود را ترجمه کنید
اگر فرزند دارید شناسنامه کودک را ترجمه کنید و شناسنامه بگیرید.
اصل سند (سندنامه)
واریز هزینه های مربوط به مالیات
پس از تهیه تمامی مدارک فوق، برای شروع مراحل اخذ تابعیت به وکیل مراجعه کنید.

مزایای خرید خانه در ترکیه
با خرید خانه در ترکیه نه تنها می توانید برای اقامت این کشور اقدام کنید، بلکه برای اعضای خانواده خود نیز اقدام کنید. البته بسته به مقدار ملکی که خریداری می کنید می توانید شهروند این کشور نیز باشید. این بدان معناست که اگر طبق قوانین ترکیه ملکی به ارزش 250 هزار دلار خریداری کنید، می توانید برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال خود، شهروندی و پاسپورت ترکیه بگیرید، می توانید با تمام مزایای شهروندی ترکیه سفر کنید. آموزش رایگان از بیش از 120 کشور و بدون ویزا بهره مند شوید.
 
بالا