فریم‌ورک در برنامه نویسی اندروید

behnamadel20

کاربر تازه وارد
تازه وارد
فریم‌ورک اندروید چیست؟
با مقاله ای دیگر در خدمت شما عزیزان و خوانندگان عزیز هستیم، از امروز قصد داریم سفر خود را به یک دنیای جدید آغاز کنیم،دنیایی سرشار از شگفتی ها و زیبایی ها،دنیای برنامه نویسی اندروید. در این سفر پرماجرا مطالب زیادی خواهید آموخت با سلاطین و بزرگان دنیای اندروید و فریم‌ورک اندروید آشنا خواهید شد البته هیچ کدام از ابرقدرت های این دنیا از تیرهای نقد و بررسی ما در امان نخواهند بود. با بمب کد همراه باشید تا یک شروع هیجان انگیز را تجربه کنیم.
ما قرار است در چندین مقاله به بررسی برنامه نویسی اندروید بپردازیم، اگر شما هم با متخصصان برنامه نویسی صحبت کرده باشید، کلمه فریم‌ورک(Frame Work) را زیاد شنیده اید. به راستی فریم‌ورک چیست؟ چه تأثیراتی بر برنامه نویسی و اپلیکیشن ما خواهد داشت؟
برای آشنایی با فریم‌ورک با بمب کد همراه باشید.
معنی فارسی و دقیق فریم‌ورک می شود یک چهارچوب کاری، از مفهومش پیداست که فریم‌ورک ها در همه جا یافت می شوند و ما قصد داریم به بررسی فریم‌ورک برنامه نویسی و خصوصأ فریم‌ورک های اندروید بپردازیم.
بیایید همین ابتدای سفر شما را دلسرد نکنیم، یک توصیف ابتدایی ساده از فریم‌ورک برنامه نویسی ارائه دهیم. فریم‌ورک هایی که در علم برنامه نویسی به آنها برخواهیم خورد، مجموعه ای از قوانین و کتابخانه های مخصوص یک زبان برنامه نویسی هستند.
به همین راحتی با مفهوم فریم‌ورک آشنا شدید. اما اجازه دهیم به این پرسش هم پاسخ دهیم که اصلأ به چه درد می خورند؟ اگر توضیحات بالا را کنار هم بچینیم به یک توصیف جالبی میرسیم. ” فریم‌ورک یک چهار چوب و قوانین کلی در اختیار ما قرار می دهد که با آن برنامه بنویسیم.”
بگزارید با یک مثال مفهوم را روشن کنیم. وقتی شما با یک زبان مثلا جاوا یک برنامه اندروید می نویسید، لازم است آن را در سیستم عامل اندروید اجرا هم بکنید. برای همین اپلیکیشن باید از یک سری قوانین و چهارچوب پیروی کند تا در سیستم عامل اندروید به مشکل برنخورد.
لذا فریم‌ورک اندروید یک واسط بین برنامه نویسی انجام شده و سیستم عامل اندروید است. بمب کد فریم‌ورک را به زبان ساده برای شما شرح داد. با بخش بعدی مقاله همراه باشید تا فواید فریم‌ورک اندروید را هم برای شما بازگو کنیم.
منبع : بمب کد
 
بالا