travel_man

عضو سایت
تازه وارد
قیمت بلیط قطار به عوامل بسیار زیادی وابسته است. با شناسایی این عوامل می توان هزینه های سفر با قطار را به طور چشمگیری کاهش داد. سایت تیک بان سعی کرده تا این عوامل را در این مطلب مورد بررسی قرار دهد. برای آشنایی بیشتر با این عوامل در این مطلب با سایت تیک بان همراه باشید.


1623909728547.pngثبات در قیمت بلیط قطار

بسیاری از افراد برای این که سفری راحت تر را به این نقاط تجربه کنند، قطار را به عنوان وسیله حمل و نقل خود انتخاب می نمایند. انتخاب قطار در این مواقع دلایل بسیار زیادی را با خود به همراه دارد. یکی از این مقوله ها که برای افرادهای زیادی دارای اهمیت می باشد، قیمت بلیط قطار است. قیمت بلیط قطار به نسبت سایر وسایل نقلیه دارای ثبات بیشتر و اختلاف قیمت کمتری است. البته این اختلاف قیمت و ثباتی در قیمت به نوع شرکت های حمل و نقل ریلی بستگی دارد. قیمت بلیط قطار برای هر نفر با توجه به نوع شرکت حمل و نقل ریلی، نوع قطاری، مسیرهای پرتردد و کم تردد، مسافت و امکانات متفاوت خواهد بود.

شرکت های حمل و نقل ریلی

شرکت های حمل و نقل ریلی بسیار زیادی در ایران فعالیت می نمایند. کافی است، سری به سایت های مختلف فروش بلیط قطار بزنید تا با برند های مختلف رو به رو شوید. هر یک از این برندها با توجه به عواملی که گفته شد، قیمت های مختلفی را ارائه خواهند کرد.

"پیشینه احداث و بهره‌برداری موفق اولین راه‌آهن در ایران به سال ۱۲۲۷ خورشیدی (۱۸۴۸ میلادی) از رشت به بندر پیربازار و بندر انزلی باز می‌گردد و بقایای این مسیر هنوز در مسیر رشت به پیربازار و یک لوکوموتیو بخار در محوطه اداره کل بنادر استان گیلان وجود دارد. ۱۲ کیلومتر از این راه‌آهن تا اواسط دوره رضا شاه همچنان استفاده می‌شده ‌است." (منبع)

شرکت رجا یار قدیمی مسافران

یکی از این شرکت ها و برندهایی که از دیرباز تا به امروز با متقاضیان بوده، شرکت رجا است. شرکت حمل و نقل ریلی رجا از سال 1376 فعالیت های ریلی خود را اغاز نموده و بیش از 65 در از فعالیت های ریلی ایران را پوشش می دهد. اندک مسیری را در ایران مشاهده خواهید کرد که شرکت حمل و نقل ریلی رجا آن را تحت پوشش قرار ندهد. برای استفاده از این شرکت بلیط قطار رجا را به مقصدهای دلخواه رزرو کنید. سایت تیک بان با طراحی های فیلترینگ خود توانسته فضایی را به وجود آورد تا در هنگام خرید بلیط قطار شرکت مورد علاقه خود را هر چه سریعتر انتخاب نمایید. برای آشنایی بیشتر با این شرکت ها به مطلب "قطارهای سیستم ریلی ایران را بیشتر بشناسید" مراجعه کنید.


نوع قطار

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت بلیط قطار برای هر نفر می توان به نوع قطار اشاره کرد. قطارهای ایران به طور کلی به 4 دسته، لوکس، درجه یک، درجه دو و درجه سه تقسیم بندی می شوند. خدمات و قیمت ها نقش اصلی در این درج بندی را ایفا می کنند. اگر در پی بلیط ارزان قطار هستید، درجه سه را انتخاب کنید و یا سفرهای لوکس را می پسندید، قطارهای لوکس را برای سفر برگزینید. در این رده بندی قطارهای لوکس و درجه یک بیشترین قیمت و قطارهای درجه دو و سه کمترین قیمت را به خود اختصاص داده اند.

امکانات

قیمت بلیط قطار با امکانات آن رابطه مستقیم دارد. هرچه امکانات موجود در قطار بیشتر باشد، می بایست در هنگام رزرو بلیط قطار هزینه بالاتری را پرداخت نمایید. و بالعکس هر چقدر امکانات قطار پایین تر باشد، شرایط برای تهیه بلیط قطار ارزان فراهم تر خواهد بود.

مسافت
عامل بعدی تاثیرگذار بر قیمت بلیط قطار برای هر نفر در تمامی شرکت های حمل و نقل ریلی، مسافت است. رابطه مسافت و قیمت مانند رابطه امکانات و هزینه است. هر چقدر مسافت طی شده توسط فرد بیشتر باشد، هزینه سفر نیز بالاتر خواهد بود.

مسیرهای مختلف ریلی
مسافرانی که از قطار به عنوان وسیله نقلیه برای سفر استفاده می نمایند، به خوبی آگاه هستند که قیمت بلیط قطار در مسیرهای پرتردد بیشتر مسیرهای کم تردد خواهد بود. البته ناگفته نماند، این در صورتی است که در قطار بازه های زمانی شلوغ قرار گرفته باشد. تهیه بلیط قطار در مسیرهای پرتردد و کم تردد را به سایت تیک بان بسپارید.


خرید بلیط قطار از سایت های معتبر

سایت تیک بان، علی بابا، مستر بلیط و قاصدک جز سایت های معتبر ارائه کننده بلیط قطار در کشور به شمار می روند. این سایت ها با تمامی شرکت های حمل و نقل ریلی همکاری می نماید و تمامی مسیرهای ریلی موجود در سیستم حمل و نقل ریلی کشور را تحت پوشش قرار می دهند. با خیالی آسوده کوله بار خود برای سفر را ببندید و با تیک بان از سفر خود لذت ببرید. برای خرید بلیط قطار از طریق این سایت می توانید کلمه تیک بان یا عبارت tikban را جستجو نمایید. بعد از مراجعه به این سایت می توانید در چند مرحله ساده بلیط قطار مورد نظر را خریداری کنید. منبع : دیده بان
 
بالا