علت استفاده از محصولات آلومینیومی

alupan

کاربر تازه وارد
تازه وارد
علت استفاده از محصولات آلومینیومی
محصولات آلومینیومی تنوع بسیاری دارند. پروفیل های آلومینیوم پرکاربرد ترین و پرطرفدار ترین محصولات آلومینیومی هستند که به روش اکستروژن آلومینیوم تولید می شوند .

فلز آلومینیوم خواص فراوانی دارد. این فلز سبک با ترکیب با فلز های دیگر می تواند مقاومت بالایی در برابر شرایط نامساعد داشته باشد. مهمترین دلیلی که فراورده های آلومینیومی آنقدر پر طرفدار هستند خصوصیات ماده اولیه آن یعنی آلومینیوم است.
آلومینیوم به صورت بیلت به عنوان ماده اولیه اکستروژن مورد استفاده قرار می گیرد. بیلت آلومینیوم را با استفاده از دستگاه اکستروژن از قالب مورد نظر عبور میدهند . سپس پروفیل آلومینیوم به عنوان خروجی از دستگاه اکستروژن خارج می شود. اکسترود پذیری آلومینیوم این امکان را فراهم آورده است تا بتوانیم با یک طراحی قالب مناسب ،سطح مقطع مورد نظرمان را تولید کنیم.

انواع محصولات آلومینیومی
همانطور که پیش از این گفته شد محصولات آلومینیومی تنوع فوق العاده ای دارند.

به طور کلی محصولات آلومینیومی پر طرفدار در سطح عمومی، به دسته های زیر تقسیم می شوند:
1) پروفیل آلومینیوم
2) ورق آلومینیومی
3) یراق آلات آلومینیومی

پروفیل آلومینیوم
ساخت پروفیل آلومینیوم به روش اکستروژن انجام می شود . به طور کلی اکستروژن به فرآیندی گفته می شود که طی آن بیلت های آلومینیوم ، تحت فشار از داخل قالب با شکل خاص (از قبل طراحی شده ) رد شده و سطح مقطعی را تولید می کند . اکستروژن روش های مختلفی دارد که عمومی و ساده ترین شکل آن به صورت اکسترود مستقیم است .
کانتینر دستگاه از چند لایه فولادی (معمولاً دو لایه) ساخته شده است و قادر به تحمل تنش های شعاعی بسیار بالا می باشد . پروفیل های آلومینیوم یا به صورت عمومی و یا اختصاصی تولید می شوند . پروفیل های شیاردار آلومینیومی یکی از محبوب ترین پروفیل های آلومینیوم هستند.
سایت یاکین آلومینیوم به صورت اختصاصی پروفیل های شیاردار را تولید می کند و یکی از بزرگترین مجموعه های مقاطع پروفیل شیاردار را دارا است . همچنین در زمینه هیت سینک های آلومینیومی سایت گیان آلومینیوم در زمینه هیت سینک های آلومینیومی به صورت حرفه ای فعالیت دارد.
متخصصین آلوپن با تجربه چندین ساله خود بهترین مشاوران شما در طراحی و تولید انواع محصولات آلومینیومی و سطح مقطع های اختصاصی هستند.
ورق آلومینیومی
محصولات نورد شده آلومینیومی حدود ۵۰% از مصنوعات آلومینیومی را شامل می شود . این محصولات آلومینیومی عموما به دو دسته مارپیچ (کویل) و صفحه ای(پلیت) ، تقسیم می گردد.
این محصولات حدود ۲۱% در صنعت ساختمان ، ۲۳% صنعت حمل و نقل ، ۱۰% الکترونیک ، ۲۲% صنعت بسته بندی و ۲۴% در سایر صنایع ، مورد استفاده قرار می گیرد.

یراق آلات آلومینیومی
یراق آلات پروفیل شیاردار از زیر مجموعه های پروفیل آلومینیوم شیاردار هستند . این یراق آلات به عنوان اتصالات پروفیل های شیاردار مورد استفاده قرار می گیرند.
 
بالا