طراحی دکوراسیون داخلی منزل 2018 برای خانه های شیک و لاکچری

marjan.rad

عضو سایت
تازه وارد
طراحی دکوراسیون داخلی منزل 2018 برای خانه های شیک و لاکچری

با شروع سال 2018 همه چیز نو می شود و دکوراسیون داخلی منزل نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد بنابراین بهتر است در طراحی دکوراسیون داخلی منزل تان همراه با شروع سال جدید تغییراتی را ایجاد کنید. در ادامه این مطلب ایده هایی برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل 2018 را مشاهده خواهید کرد که امیدواریم این دیزاین های داخلی مورد توجه تان قرار بگیرند.

طراحی داخلی منزل به معنای هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه در آوردن رنگ ها و وسایل منزل و … در قسمت های مختلف خانه به شکلی هنرمندانه است و علاوه بر این دیزاین داخلی منزل شامل ریزه کاری هایی است که اغلب دستخوش تغییرات نیز می شوند.

دکوراسیون داخلی منزل 2018 با انواع دیزاین های شیک و جذاب

برای طراحی دکوراسیون داخلی 2018 برای منازل مسکونی می توانید از سبک های دکوراسیون مدرن و کلاسیک استفاده کنید که انتخاب هر یک از این سبک دکوراسیون های داخلی به سلیقه شخصی شما و طرح و رنگ وسایل منزل تان بستگی دارد.دکوراسیون منزل مدرن 2018

دکوراسیون داخلی مدرن امروزه به یکی از پرطرفدارترین دیزاین های داخلی تبدیل شده است و اگر شما تمایل دارید فضای منزل تان دکوراسیونی ساده و در عین حال جدیدی داشته باشد بهتر است از دکوراسیون مدرن برای طراحی قسمت های مختلف منزل خود استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی مدرن برای خانه ها با متراژ کوچک مناسب و ایده آل هستند و این طراحی داخلی باعث می شود تا فضای منزل بزرگ تر به نظر برسد و در صورت تمایل می توانید برای خانه ها با متراژ بزرگ نیز از این سبک دکوراسیون استفاده نمایید. توجه داشته باشید که بافت و طرح برای سبک های مدرن معمول است و در این دکوراسیون داخلی خبری از رنگ و طرح های مختلف نیست همچنین در سبک مدرن از تزیینات زیاد دوری می شود و این طراحی داخلی در عین سادگی شیک و جذاب است.

سنگ آنتیک

در طراحی دکوراسیون داخلی منزل 2018 مدرن از رنگ های خنثی و رنگ ها به صورت طبیعی استفاده می شود و تا حد امکان از رنگ های جیغ در این سبک دکوراسیون استفاده نمی شود همچنین در دیزاین داخلی منزل به سبک مدرن، هیچگاه به دنبال تقارن نباشید و سعی کنید با ایجاد تعادل در بین وسایل منزل و مبلمان و طرح ها و بافت هماهنگی های لازم را به وجود آورید.

سبک مدیترانه ای در دکوراسیون داخلی منزل

سبک مدیترانه ای یکی از سبک های معماری است که تداعی کننده ی از فضای باز علی الخصوص دریا و نور خورشید است؛ طراحان برای ایجاد این تداعی از رنگ های شاد و یا از نور و هوای فضای بیرون استفاده می کنند.

پرده زبرا

سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی منزل

در سبک کلاسیک رنگ های ملایم و طرح و نقش ظریف بر روی سطوح، حرف اول را می زنند؛ اگر به مبلمان تا تزیینات این سبک توجه کنید با پیچ و خمی ظریف اشکال طراحی شده را می بینید.

دکوراسیون منزل به سبک مدرن

سبک مدرن از قرن 20 در معماری جای گرفت و تا امروز به طور چشمگیری خواهان دارد؛ ویژگی بارز آن استفاده ی حداقل از رنگ ها با احجام ساده و کشیده در فضا است.

سبک ساحلی در دکوراسیون منزل

در این سبک اغلب از عناصر ساحلی و رنگ های خنک استفاده می شود؛ سبک ساحلی یک گزینه ی خوب برای دکوراسیون فصل تابستان خواهد بود و دلیل آن ترکیب رنگ های آن است.

دکوراسیون به سبک معاصر

همانطور که مشخص است معاصر به زمان حال اشاره دارد؛ بنابراین سبک معاصر از هیچ قانونی پیروی نمی کند مگر مد های روز! پس قانون شکنی سبک ها را در آن ممکن است ببنید.

دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی

با صنعتی شدن زمانه، هنرمندان بیکار ننشسته اند و توانسته اند خلاقانه در تمامی هنرها به خصوص معماری بکار بگیرند صنعت را بکار بگیرند و به سبک صنعتی آن را بشناسند؛ در این سبک استفاده جسورانه از آهن آلات و صنعت در گوشه و کنار دکوراسیون به چشم می خورد، البته برخی افراد این سبک را با سبک هایتک یکی می دانند، که در اصل سبک هایتک تلفیق تکنولوژی پیشرفته با صنعت است.

سبک تلفیقی در دکوراسیون داخلی منزل

در سبک تلفیقی هر آنچه را که از سبک های دیگر پسندیده ای بکار بگیرید اما اصولی! تنها توجه اتون به انتخاب صحیح رنگ، بافت و جنس که زیاد از هم دور نباشد؛ علاوه بر آن ریتم و تکرار در این چیدمان دیده می شود.

دکوراسیون داخلی منزل به سبک انتقالی

در این سبک گویی گذر زمان را می بینید و از اِلمان های سنتی تا مدرن را به سبک و سیاق متفاوت درگوشه و کنار دکوراسیون خواهید دید. ممکن است این سبک را با سبک معاصر و تلفیقی یکی بدانید که می توان این دو سبک را زیر مجموعه ی سبک انتقالی دانست؛ اما تفاوت بارز آن در ایجاد تورازن و تعادل کامل تر بین دو سبک مدرن و سنتی است.
 

marjan.rad

عضو سایت
تازه وارد
قوانین دکوراسیون داخلی منزل

کیت کمپ یکی از بهترین طراحان داخلی و هنرمندان لندنی است که بیشتر بخاطر تبحر بی‌نظیرش در ترکیب رنگ‌ها و الگوهای مختلف در دکوراسیون داخلی مشهور شده است. یکی از آخرین شاهکارهای او، هتل Haymarket است در آن با طراحی جدید خود، بار دیگر توانسته مهارت و نبوغ خود را در این حوزه به رخ همگان بکشد. ما در این مطلب با الهام از توصیه و استراتژی‌هایی که کمپ در طراحی‌هایش استفاده می‌کند، یک سری قوانین دکوراسیون داخلی منزل را به شما معرفی می‌کنیم که می‌تواند در این مسیر به شما کمک کند.کفپوش

بیشتر مردم، مخصوصا زمانی که تازه وارد دنیای طراحی داخلی می‌شوند، در مورد ترکیب و تطبیق الگوها، رنگ‌ها و عناصر مختلف در دکوراسیون خانه‌شان سردرگم شده و در انتخاب‌هایشان مردد می‌شوند. اگر شما نیز از این عده افراد هستید، نگران نباشید.

خوشبختانه یک سری قوانین دکوراسیون داخلی منزل وجود دارند که شما به کمک آن‌ها می‌توانید طراحی یکپارچه‌ای داشته باشید. ما از قبل هر چیزی که شما باید آن‌ها را بدانید، مشخص کرده‌ایم. فقط کافیست که این دستورالعمل‌ها را دنبال کنید تا بتوانید روند طراحی داخلی خود را به خوبی تکمیل نمایید. بهتر است که اول با یک سوال شروع کنیم.

چرا کنتراست در طراحی داخلی اهمیت دارد؟

تصور کنید که شما وارد اتاقی می‌شوید که همه‌ی سطوح آن با مواد مشابه و طیف رنگی یکسانی پوشش داده شده است. احتمالا در نگاه اول بنظر شوکه شده و پس از مدت کوتاهی اتاق برای‌تان کسل‌کننده بنظر خواهد رسید. خوب این طبیعی است چرا که در این سبک طراحی، چیزی که شما را به خود جذب کند، وجود ندارد. همه‌ی ما به طور ذاتی به فضاهایی علاقه داریم که در آن عناصر مختلف به صورت یکپارچه و هماهنگ در کنار هم قرار گرفته باشند. ترکیب و تطبیق مواد، بافت و الگوهای مختلف کنتراست و تضاد جالبی را در دکوراسیون شما به وجود آورده و از لحاظ بصری اتاق را جذاب نشان می‌دهد. بنابراین به هنگام خرید مبلمان و عناصر تزئینی حتما این نکته را به ذهن‌تان بسپارید.

البته ممکن است الان فکر کنید که اگر در دکوراسیون‌تان از مبلمان و لوازم تزئینی منحصربفرد زیادی استفاده کنید، دیگر محیط‌تان خسته‌کننده به نظر نخواهد رسید. توجه کنید که در چنین چیدمانی نیز شما نقاط کانونی زیادی خواهید داشت که همدیگر را سرکوب می‌کنند و فضای بسیار گیج‌کننده‌‌ای را ایجاد خواهید کرد. فضای زندگی شما باید چیزی مابین این دو باشد. یعنی بتوانید تعادل را در فضای اتاق ایجاد نمایید. در ادامه مطلب، ما بیشتر این موضوع را بسط خواهیم داد.

تعادل، یکی از مهم‌ترین قوانین دکوراسیون داخلی منزل

ترکیب و مطابقت برای دستیابی به طراحی داخلی موفق، نیازمند پیروی از قوانین خاصی است. یکی از مهم‌ترین قوانین دکوراسیون داخلی منزل، رعایت اعتدال است. از اینکه بخواهید اتاق را با مبلمان و لوازم تزئینی پر کنید، خودداری کنید. مطمئن باشید که اگر شما از عناصر زیادی در دکوراسیون‌تان استفاده کنید، حس ناخوشایندی را به مهمانان‌تان منتقل خواهید کرد. از طرف دیگر، اگر دکوراسیون شما بیش از حد ساده باشد، ممکن است که محیط بی روحی را داشته باشید.

بازی با الگوها

زمانی که صحبت از ترکیب و تطبیق در دکوراسیون خانه می‌شود، الگوها اولین چیزی که به ذهن ما می‌رسد. شما می‌توانید از الگوها در هر کجای اتاق که مایل باشید، به شکل کاغذدیواری، مبلمان و لوازم جانبی استفاده کنید. بیشتر طراحان داخلی توصیه می‌کنند که در یک فضای مشخص، حداکثر از چهار الگو استفاده کنید. بهترین کار از لحاظ بصری و فیزیکی این است که الگوهای انتخابی خود را در اطراف اتاق بکار ببرید. به این ترتیب هیچ کدام از آن‌ها بیش از حد به چشم نمی‌آیند و در عین حال قابل تفکیک از هم هستند. اگر هم از الگوهایی زیادی در طراحی داخلی استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم که آن‎ها را در پالت رنگی مشابهی بکار ببرید تا اتاق ظاهر منسجم و یکپارچه‌ای داشته باشد.

اضافه کردن بافت

بیشتر مردم از اهمیت رنگ و الگوها در دکوراسیون داخلی کاملا آگاه هستند. اما کمتر کسی است که استفاده از بافت‌های مختلف در دکور خانه را مهم بداند. ترکیب بافت‌ها در دکوراسیون خانه، دقیقا به اندازه ترکیب الگوهای مختلف مهم است. بافت ویژگی لمسی مهم است که می‌تواند عمق بصری زیبایی را به طراحی داخلی‌تان اضافه کند. همانطور که می‌دانید در دنیای طراحی داخلی، بافت‌ها بوسیله‌ی موادی که در دکوراسیون بکار برده می‌شوند، می‌توانند به فضای زندگی شما اضافه شوند. بافت در دکوراسیون داخلی، بیشتر با استفاده از پارچه اضافه می‌شود و به سادگی گرمی، راحتی و جذابیت را با خود به همراه می‌آورد. هرچند چوب، سطوح فلزی و عناصر طبیعی نیز می‌توانند به عنوان بافت در دکوراسیون تلقی شوند.

بافت زبر نسبت به بافت‌های صاف، ظاهر بانفوذ‌تری دارد و بیشتر به چشم می‌آید. اگر شما به دنبال ایجاد فضای خوشامدگویی هستید، بافت زبر می‌تواند بهتر عمل کرده و برای هدف شما مناسب‌تر باشد. در حالی که برای فضای استراحت و آرامش بخش، بافت صاف گزینه‌ی می‌باشد.

به سبک طراحی‌تان توجه کنید

ما تا به امروز در سبک‌های طراحی ایرانی، فرانسوی و مینیمال صحبت کرده‌ایم، شما با کمک آن‌ها می‌توانید سبک شخصی خودتان را پیدا کرده و نوع طراحی که از لحاظ بصری برای‌تان جذاب است را شناسایی کنید. سپس از آن سبک برای طراحی فضای داخلی‌تان تقلید نمایید.

آیا به دنبال ایجاد محیط ظریفی هستید؟ آیا راحتی فضای اتاق اولویت اول‌تان است؟ سوال‌های این چنینی می‌تواند به شما کمک کند تا هدف‌تان از طراحی را مشخص نمایید و به این ترتیب روند طراحی را سرعت ببخشید.

رنگ

به عنوان قانون آخر پیشنهاد می‌کنیم که پالت رنگی هماهنگی را انتخاب نمایید. این قانون کاملا واضح است. فضای زندگی خود را با رنگ‌هایی که دوست دارید، تزئین کنید و از آن لذت ببرید.
 

istafooor

کاربر تازه وارد
تازه وارد
خدمات ایستافرم
شرکت ایستا فرم معماری در سال ۱۳۸۳ با زمینه فعالیت معماری و معماری داخلی تاسیـس گردید . ایستا فرم معماری امیدوار است با نوآوری در طراحـی توجه به جزئیات نحوه ارائه و اجرای خاص در کار های خود ارتباط گمگشته میان معمـاری و طراحی داخلی را در معماری های کشورمـان ایران بیش از پیش فراهـم نماید. پروژه‌های ساخت ویلا در شمال و طراحی دکوراسیون داخلی در رشت معمول‌ترین پروژه‌های شرکت ایستافرم است.

خرید آجرنما در رشت
خرید چمن مصنوعی در رشت
خرید پارکت در رشت
فروشگاه مصالح ساختمانی ایستافرم، نماینده‌ی رسمی برند‌های مطرح با در اختیار داشتن مجموعه کامل و بی نظیر از
 
بالا