شرایط خرید خانه در انگلستان و مدارک مورد نیاز - انترالون

monaghaderi

کاربر تازه وارد
تازه وارد
خوشبختانه، خرید ملک در بریتانیا برای هر کسی آسان است. اما پرداخت هزینه خرید ملک در بریتانیا ممکن است آسان نباشد، زیرا قیمت های زندگی و ملک در بریتانیا بالاتر از سایر کشورهای اروپایی است.

خرید ملک در انگلستان و شرایط کلی آن
انگلستان کشوری توسعه یافته با شرایط زندگی مطلوب است. بنابراین زندگی در بریتانیا می تواند یک مقصد از پیش تعیین شده برای بسیاری از خارجی ها باشد. برخلاف سایر کشورها، انگلستان اقامت و ویزا مستقیم را از طریق خرید ملک به سرمایه گذاران ارائه نمی دهد. اما با ویزای کار انگلستان، ویزای تحصیلی انگلستان یا سایر ویزاها می توانید به این کشور مهاجرت کرده و ملک مورد نظر خود را خریداری کنید. خوشبختانه خرید خانه حتی بدون زندگی یا اقامت در انگلستان امکان پذیر است. طبق آخرین آمار، 8.52 درصد از خانوارهای بریتانیا خانه شخصی خود را دارند. 28.2 درصد از املاک مستقل از وام، 24.6 درصد وام است. این رقم کمتر از میانگین اتحادیه اروپا است، اما از برخی کشورهای اروپایی مانند آلمان، فرانسه و سوئیس بالاتر است.

خرید یا اجاره خانه در انگلستان؟ کدامیک بهتر است؟
اجاره یا خرید ملک در انگلستان را می توان با شرایط هر فرد سنجید. برای خارجی هایی که قصد دارند تنها چند سال در بریتانیا بمانند، اجاره خانه در بریتانیا ممکن است گزینه بهتری نسبت به خرید ملک در بریتانیا باشد. خرید ملک برای زندگی کوتاه مدت در بریتانیا کار آسانی نیست، جدای از 18 تا 28 درصد مالیات بر عایدی سرمایه و همچنین بازپرداخت مالیات، ابطال تمبر و سایر هزینه های کوتاه مدت.

قیمت خرید ملک در انگلستان
متأسفانه قیمت خرید ملک در انگلستان از هر جای دیگری بالاتر است. در اینجا نگاهی به قیمت ملک در برخی از بهترین شهرهای بریتانیا برای زندگی می اندازیم.
قیمت خرید ملک در انگلستان

مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در انگلستان
مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در انگلستان به طور کلی به شرح زیر است:
  • گذرنامه (با حداقل یک صفحه خالی)
  • نتیجه برخی از آزمایشات پزشکی مانند آزمایش سل
  • گواهی عبور از هر کشوری که در 10 سال گذشته 1 سال یا بیشتر در آن اقامت داشته اید
  • اسنادی برای اثبات سرمایه مورد نیاز (این اسناد باید به وضوح نشان دهند که چقدر پول دارید، کجا آن را نگه می دارید، اگر آن را در کمتر از 2 سال به دست آورده اید، پول از کجا آمده است. انگلستان و...)
  • مدارک برای داشتن حساب بانکی در انگلستان
  • اگر تنها نیستید و همراه نیستید، باید مدارک زیر را به همراه مدارک فوق ارائه دهید:
  • گواهی ازدواج
  • شناسنامه و پاسپورت هر یک از اعضای خانواده
اگر هر یک از اعضای خانواده شما کنترل سرمایه برای خرید ملک در بریتانیا را دارند، باید بیانیه ای بنویسید و ارسال کنید که فرد مجاز است از سرمایه خود برای خرید ملک در بریتانیا استفاده کند. این بیانیه باید توسط یک وکیل قانونی تأیید و تأیید شود.

هزینه های مرتبط با خرید ملک در انگلستان
هزینه خرید ملک در بریتانیا را می توان به طور تقریبی به دو بخش تقسیم کرد: هزینه های اولیه و هزینه های عملیاتی.

هزینه اولیه خرید ملک در انگلستان
این هزینه ها عبارتند از:
لغو تمبر
هزینه ابطال تمبر برای تمام املاک خریداری شده با ارزش بیش از 125000 لیر معتبر است که از 12٪ تا 2٪ متغیر است.

سپرده
اگر برای خرید ملک در انگلستان وام مسکن می گیرید، باید به طور متوسط حداقل 5 تا 20 درصد از هزینه ملک را به عنوان سپرده پرداخت کنید.

هزینه ارزیابی
وام دهنده ملکی را که قصد خرید آن را دارید ارزیابی می کند و مبلغ وام متناسب با ارزش ملک را به شما می دهد. هزینه ارزیابی ملک بسته به ارزش ملک مورد نظر می تواند از 150 تا 01500 باشد. برخی از وام دهندگان ممکن است بسته به نوع وامی که می گیرید، برای ارزیابی دارایی از شما هزینه ای دریافت نکنند.

هزینه های وام مسکن
همچنین برای خرید ملک از طریق وام مسکن در انگلستان، باید وام مسکن را پرداخت کنید. این هزینه ها شامل تشکیل پرونده، رزرو و غیره است. کل هزینه تقریبا دو هزار تومان خواهد بود.

هزینه های قانونی
برای خرید ملک در بریتانیا باید یک مشاور حقوقی یا منشی تعیین کنید. این افراد با اعتبار و بدون اعتبار اقدامات لازم را انجام می دهند. این می تواند از 850 ین تا 1500 ین، به علاوه 250 ین تا 450 ین برای هزینه های اضافی متغیر باشد.

هزینه های عنوان
این نوع هزینه ای است که به دولت انگلستان پرداخت می شود. پرداخت این هزینه بابت انتقال و ثبت سند مالکیت جدید ملک می باشد. هزینه این مورد از 400 پ شروع می شود و تا هزار 1000 تومان می رسد.

هزینه های جاری خرید ملک در انگلستان
هزینه های جاری عبارتند از:

بازپرداخت وام مسکن
هزینه بازپرداخت وامی که برای خرید ملک در انگلستان گرفته اید، مربوط به اقساطی است که یک ماه پس از دریافت وام، پس از خرید خانه، باید بازپرداخت کنید.

تعمیر و نگهداری
اگر ملکی که در انگلستان خریداری می کنید در شرایط خوبی باشد، هزینه تعمیر و نگهداری آن کمتر خواهد بود. در غیر این صورت اگر ملک خریداری شده نیاز به تعمیرات زیادی دارد، بهتر است بودجه اضافی برای تعمیر و نگهداری ملک خود اختصاص دهید.

بیمه
باید به خاطر داشته باشید که خرید ملک در بریتانیا با هزینه های بیمه اموال و تجهیزات شما همراه خواهد بود.

رسیدهای ماهانه
علاوه بر پرداخت قبوض آب، گاز و برق، بسته به ارزش ملک، باید ماهیانه مالیات نیز پرداخت کنید.

برای اتباع خارجی وام مسکن انگلستان را دریافت کنید
برای کسانی که مایل به مهاجرت و زندگی در انگلستان هستند، امکان خرید ملک و اخذ وام مسکن وجود دارد. با این حال، افرادی که کمتر از 2 سال در بریتانیا زندگی کرده‌اند و شغلی ندارند، ممکن است برای دریافت وام مسکن انگلستان با مشکل بیشتری روبرو شوند.
بانک های بین المللی مانند بانک HSBC خدمات وام مسکن ارائه می دهند. اکثر وام دهندگان نرخ های ثابت و متغیری را برای انواع وام مسکن ارائه می دهند. بانک ها و وام دهندگان وام مسکن از شما می خواهند که بودجه ای بین 5 تا 40 درصد از ارزش ملک را به عنوان وثیقه بپردازید. البته این نرخ برای ساکنان غیر انگلستان باید بیشتر باشد.
گرفتن وام مسکن در خارج از بریتانیا امکان پذیر است، اما این نوع وام مسکن می تواند مالیات زیادی را به همراه داشته باشد.

مراحل و زمان خرید خانه در انگلستان
روند خرید ملک در انگلستان معمولا بین 2 تا 5 ماه طول می کشد. اگر به عنوان بخشی از زنجیره ای از خریداران و فروشندگان منتظر خرید یا فروش سایر املاک هستید، ممکن است این مدت تمدید شود.
قبل از شروع به یافتن ملک مورد نیاز خود، باید بودجه رهنی و بدون محدودیت خود را تخمین بزنید تا حساب مالی خود را یاد بگیرید و شرایط مورد نیاز برای دریافت وام را ارزیابی کنید. این کار به شما این امکان را می دهد که بتوانید آن را که متناسب با بودجه شماست پیدا کنید.
پس از محاسبه توان مالی خود، می توانید قیمت ملک مورد علاقه خود را به شرکت یا فروشنده اعلام کنید. اگر پیشنهاد شما پذیرفته شود، فروشنده یک انتقال قانونی مالکیت را ترتیب داده و قراردادی منعقد می کند.
شما می توانید برای انجام امور حقوقی خرید ملک در انگلستان یک مشاور حقوقی استخدام کنید تا تمامی کارهای مربوطه را به موقع و به درستی انجام دهد. هزینه انتخاب این افراد برای مشاوره حقوقی ملکی بین 2000 تا 5000 هزار تومان می باشد.

مالیات خرید ملک در بریتانیا
همه افرادی که در بریتانیا زندگی می کنند مشمول مالیات هستند، چه صاحبخانه باشند و چه مستاجر. پس از نقل مکان به خانه جدید، باید به شورای محلی خود اطلاع دهید. پس از دریافت اخطار، آنها یک فاکتور مالیاتی سالانه برای شما ارسال می کنند. نرخ مالیاتی که پرداخت می کنید بر اساس ارزش دارایی شما تعیین می شود و برای کسانی که به تنهایی زندگی می کنند، مالیات آنها 25٪ کاهش می یابد.

اخذ ویزا و اجازه اقامت با خرید ملک در انگلستان
انگلستان یکی از کشورهایی است که خرید ملک، اقامت و سرمایه گذاری از طریق ویزا به سرمایه گذار داده نمی شود. بنابراین خرید ملک در انگلستان راهی برای مهاجرت و زندگی در انگلستان نیست. در عوض تنها با اخذ ویزاهای دیگر مانند ویزای کار انگلستان، ویزای دانشجویی، ویزای گل جهانی استعدادیابی و .. مجاز به مهاجرت و خرید ملک در این کشور خواهید بود. خوشبختانه، شما نیازی به حضور در بریتانیا ندارید. خرید ملک و شهروندان هر کشوری می توانند ملکی در انگلستان بخرند. البته دریافت وام و خرید ملک برای افرادی که بیش از 2 سال در انگلستان زندگی و کار کرده اند راحت تر خواهد بود.

آیا خرید ملک در انگلستان با ویزای توریستی امکان پذیر است؟
بله، خرید ملک در انگلستان با ویزای توریستی امکان پذیر است.

آیا دانشجویانی که در انگلستان تحصیل می کنند می توانند در انگلستان نیز ملک بخرند؟
آره. امکان خرید ملک برای دانشجویان بین المللی در حال تحصیل در انگلستان وجود دارد.

آیا خرید ملک در انگلستان شما را مقیم آن کشور می کند؟
خیر متأسفانه، خرید ملک در انگلستان به افراد غیر مقیم اجازه اقامت نمی دهد.
 

پیوست ها

بالا