سوالات متداول، ابتدایی و مهم در html

ARGholamiSH

کاربر تازه وارد
با سلام به تمام دوستان و کاربران انجمن

تصمیم دارم توی این بخش سوالات متداول، ابتدایی و مهم HTML که میبینم توی انجمن*ها و سایت های دیگه کاربران مطرح میکنن رو اینجا با پاسخ کامل و لینک به سایت W3Schools بیارم.
از اعضای دیگه انجمن هم خواهش میکنم توی این بخش همکاری کنن.

شاد باشید :)

ARGholamiSH

کاربر تازه وارد
پاسخ : سوالات متداول، ابتدایی و مهم در html

تفاوت <b> با <strong> و <i> با <em>

همون طور که میدونید چند وقته کنسرواسیون جهانی وب برنامه ای مبنی بر معنادار کردن هر چه بیشتر کدها داره که از نتایج این برنامه میشه به تک های <header> و <aside> در نسخه جدید HTML یعنی HTML5 اشاره کرد.
معنا دار کردن تک ها مزایای زیادی داره. مثلا موتور جست و جو گری مثل گوگل میتونه کاربران رو هرچه راحت تر به حدفشون برسونه. حال تفاوت این دو دسته یا چهار کد هم همین طوره.
تک <b> و <strong> هر دو از نظر ظاهری یک کار رو انجام میدن. بولد کردن یا توپر کردن نوشته. ولی <b> کاملا بی معنی برای مرورگر و موتور های جست و جو است ولی <strong> این طور نیست. زمانی که شما از این تگ استفاده میکنی در حثیثت به گوگل میگید "این قسمت رو بیشتر از بقیه توجه کن".
این تفاوت ها برای تک های <i> و <em> هم صادق است. <i> بی معنی و برای موارد ظاهری استفاده میشه ولی <em> یک تگ معنا گراست.
حالا یک نمونه مثال هم میزنم تا کاملا درک بشه:
برای <b> و <strong> میشه این رو مثال زد:
کد:
<b> Note: </b> this line is a note
اینجا برای ما فقط تفاوت استایلی کامه note مهمه که کاربر با توضیح اصلی اشتباه نگیرش
کد:
My name is <strong>Ali Reza Gholami</strong> and I live in Mashhad.
در اینجا اسم من خیلی مهمه چون اطلاعات داره درباره من داده میشه و میتونه برای موتور جست و جو هم مهم باشه و در مواردی به سئو سایت هم کمک میکنه
متن مستقیم این موضوع رو هم توی سایت W3schools میتونید از اینجا بخونید

امیدوارم کاملا درک کرده باشید
شاد باشید :)

بالا