سوالات رایج سئو سایت

tablooaraz

عضو سایت
تازه وارد

alireza.sami

کاربر تازه وارد
تازه وارد
چرا زبان برنامه نویسی دارت بهترین زبان برای ساخت اپ های اندروید و ios با یکبار خروجی است؟

زبان دارت چیست؟ دارت (Dart) یکی از زبانهای برنامه نویسی است که در سال ۲۰۱۱ با هدف تغییر و بهبود توسعه اپلیکیشن‌های موبایل توسط گوگل به بازار عرضه شد. این زبان برنامه‌نویسی در واقع امکانات جاوا اسکریپت را ارائه داده و محدودیت‌های آن (مثل مشکل حافظه) را حل کرده است. زبان دارت برای فریم ورک قدرتمند فلاتر استفاده می شود و از آن می توان برنامه های اندروید و ios همزمان با یکبار کدنویسی تولید کرد. در حال حاضر شرکت‌های ایرانی به‌شکل گسترده‌ای در حال پذیرش دارت هستند.

ویژگی های زبان دارت چیست؟
دارت یک زبان اپن سورس است : یعنی هر کسی می‌تواند این کدها را ببیند و با مشاهده کردن کدها امکان بررسی آن‌ها را خواهد داشت.
دارت یک زبان چندسکویی یا کراس پلتفرم (Crossplatform) است: یعنی یک سورس کد یکبار نوشته می شود و می تواند روی چند پلتفرم مورد استفاده قرار بگیرد. به طور کلی، اصطلاح کراس پلتفرم به روش‌های مختلف در بسیاری از بخش‌های صنعت فناوری اطلاعات استفاده می‌شود. برای کرس پلتفرم اصطلاحات دیگری مثل multiplatform نیز استفاده می شود.
زبان دارت شباهت خیلی زیاد به Java و #C دارد: این شباهت داشتن یکی‌دیگر از عواملی است که توسعه‌دهندگان Native اندروید و ویندوز می توانند خیلی زود خود را با این زبان هماهنگ کنند.
فلاتر توانایی گرفتن چند خروجی با یک کد روی پلتفرم‌های ویندوز، مک، لینوکس، وب، اندروید و iOS را دارد اما لازمه شروع فلاتر، یادگیری زبان دارت است.
از زبان دارت نه تنها برای توسعه اپلیکیشن موبایل استفاده می شود، بلکه یک زبان برنامه نویسی است که به عنوان یک استاندارد توسط Ecma (ECMA-408) تأیید شده است و تقریباً برای ساخت هر چیزی در وب، سرورها، دسکتاپ و البته برنامه های تلفن همراه استفاده می شود.
با زبان دارت می‌توان سرعت بالایی را در توسعه نرم‌افزارهای وب هم تجربه کرد.
دارت زبانی جوان و به‌روز است که محبوبیت روزافزونی دارد.
زبان برنامه نویسی دارت از لحاظ Syntax بسیار به جاوا و سی‌پلاس‌پلاس شبیه است. ( دوره های اموزش برنامه نویسی اندروید با جاوا)
با استفاده از این زبان هدف عمومی (General Purpose) می‌توان هم برنامه‌های سمت سرور و هم برنامه‌های سمت کلاینت را نوشت.
کامپایلر زبان دارت درون Dart SDK یا ماشین مجازی دارت موجود است. در این SDK همچنین یک ابزار با نام -dart2js وجود دارد که معادل جاوا اسکریپت کد شما را تولید می‌کند.
پیش‌نیاز یادگیری دارت تسلط بر شی‌گرایی است که ما در آموزش زبان برنامه نویسی دارت همه را توضیح دادیم.
با استفاده از دارت و با کمک فلاتر می‌توانید اپلیکیشن‌های موبایل برای تمام سیستم‌عامل‌ها بخصوص اندروید و ios بنویسید.
و…
 
بالا