travel_man

عضو سایت
تازه وارد
به گزارش اکونا پرس،
هزینه و زمان دو فاکتور مهم در برنامه ریزی مسافرت به شمار می روند. ‌ بودجه سفر شامل هزینه‌ های جا‌به‌ جایی مانند خرید بلیط هواپیما، بلیط قطار و بلیط اتوبوس، اقامت مانند هتل و سوئیت، خوراک،‌ ورودی جاذبه‌ های گردشگری،‌ تفریح و خرید می باشد. ما در این مطلب می خواهیم از راهکارهای کاهش هزینه های سفر برای داشتن سفر ارزان صحبت کنیم، اگر مایلید تا اخر این مطلب با ما باشید.

ارزان ترین بلیط را رزرو کنید
بلیط هواپیما
گران است. در ذهن اکثر افراد جامعه این جمله نقش بسته است. بخاطر همین اکثر افراد جامعه با رزرو بلیط اتوبوس یا خرید بلیط قطار به مسافرت می پردازند. اگر مقصد شما در مسیری بسیار دور باشد، نمی توانید از بلیط قطار و بلیط اتوبوس استفاده کنید. در این مواقع به ناچار باید از بلیط هواپیما استفاده نمایید. اگر نگران هزینه مسافرت با هواپیما هستید، با روش های زیر دیگر نکران نباشید. شما می توانید به راحتی تاریخی زودتر از زمان سفر را برای رزرو بلیط هواپیما در نظر بگیرید یا در روزهای اواسط هفته به سفر بپردازید. استقاده از بلیط چارتر و بلیط لحظه آخری از دیگر روش های خرید بلیط هواپیما ارزان قیمت است.
غذاهای خیابانی و رستوران های محلی را انتخاب نمایید

اگر به دنبال آن هستید تا سفری ارزان و مقرون به صرفه را امتحان کنید، برای غذا خوردن حتما از غذاهای خیابانی و رستوران های محلی استفاده کنید. رستوران های محلی مشتریان زیادی دارند و از لحاظ نظافت در درجه خوبی قرار دارند. هیچ لزومی ندارد به روستوران های لوکس بروید و غذاهای گران قیمت را انتخاب نمایید. این رستوران ها هزینه های بالایی را با خود به همراه دارند.

از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید
یکی از بهترین راه کارهایی که می توان به وسیله آن هزینه های سفر را به طور چشمگیری کاهش داد، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است. استفاده از مترو و اتوبوس می تواند هزینه های جا به جایی شما را کاهش دهد. استفاده از تورهای گردشگری نیز می تواند کارساز باشد.

اقامتگاه ها را تغییر دهید
هزینه اقامت می تواند بخش قابل توجهی از هزینه های سفر را به خود اختصاص دهد. در سفرهای ارزان قیمت اسکان در هتل های چند ستاره را کنار بگذارید تا هزینه های هنگفتی بابت این اقامت گاه ها پرداخت ننمایید.

جا به جایی های بین مسیر نیز می تواند در کاهش هزینه های سفر مثمر ثمر باشد. اگر با تهیه بلیط هواپیما،‌ بلیط قطار و یا بلیط اتوبوس به سفر می پردازید، در بازه زمانی روز یا شب آن ها را رزرو کنید. در این صورت هزینه یک شب اقامت کم می شود.

2


در تعطیلی‌های رسمی سفر نکنید
یکی از اشتباهات رایج در مسافرت ها استفاده از تعطیلات رسمی است. اگر در پی سفری ارزان و مقرون به صرفه هستید، سفر در روزهای تعطیل رسمی اعم از تعطیلات تابستان، تعطیلات عید و سایر تعطیلات مذعبی و باستانی را فراموش کنید. سفر در این زمان ها می تواند هزینه بسیار بالایی داشته باشد. خرید بلیط هواپیما، هزینه اقامت یا رزرو هتل و هزینه وعده های غذایی در این ایام هرینه های اگر به دنبال سفر ارزان باشید باید بهترین فصل را برای سفر بالایی دارد.

وسایل کمتر به همراه داشته باشید بسیاری از ما با خرید بلیط هواپیما به سفر خود می پردازیم، در این مواقع باید وسایل اضافه را دور بریزید و با خود به سفر نبرید. با توجه به قوانین شرکت های هواپیمایی کسانی که اضافه بار دارند، جریمه می شوند. همین نکته می تواند هزیتنه های سفر را به طور چشمگیری افزایش دهد.
در سفرهای هوایی به وسایل و وزنشان توجه کنید. علاوه بر هزینه کمتر جا به جایی چمدان ها و وسایل برایتان راحت تر خواهد بود.

از فروشگاه ‌های لوکس دوری کنید
فروشگاه های لوکس می تواند برای شما هزینه بر باشد. بازارهای محلی و فروشگاه‌ های داخل شهر را به جای فروشگاه های لوکس انتخاب کنید.

در انتخاب همسفر دقت کنید
اگر همسفر شما فرد ولخرجی باشد، حتما بیشتر از حد تصورتان باید برای سفر هزینه کنید. هیچ چیزی بدتر از همسفر ولخرج نیست. خوردن غذاهای لاکچری، رزرو بلیط هواپیما گران قیمت و اسکان در هتل های چند ستاره از جمله کارهایی است که افراد ولخرج آنها را در سفر انجام می دهند.

بیشتر بدانید
اگر مایلید تا با مطالب خواندنی دیگری درباره سفر آشنا شوید ما به شما مجله سایت تیک بان را توصیه می کنیم. تیک بان، علی بابا، قاصدک و مستر بلیط جزء معتبرترین سایت های ارائه کننده بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس در کشور به شمار می روند.

سایت تیک بان گارانتی پایین ترین قیمت بلیط وسایل نقلیه را با خود به یدک می کشد. کافی است، با رجوع به سایت تیک بان مسیر وسیله مورد نظر و مسیر مورد علاقه را انتخاب نمایید، بعد از گذراندن چند مرحله ساده بلیط مسافرت در دست شماست. برای خرید بلیط هواپیما از سایت تیک بان کافی است کلمه تیک بان یا عبارت tikban را جستجو نمایید. منبع : اکوناپرس
 
بالا