درمان جراحی لیزر هموروئید یا بواسیر

bitaclinic

کاربر تازه وارد
تازه وارد
درمان جراحی لیزر هموروئید یا بواسیر
هموروئید وریدهای بزرگ و برآمده در داخل مقعد و اطراف مقعد و پایین رکتوم هستند. وریدهای اطراف مقعد تحت فشار زیاد کشیده می شوند. بسته به محل، بواسیر می تواند در داخل کانال مقعد ایجاد شود که به آن بواسیر داخلی یا در دهانه مقعد معروف است که به آن هموروئید خارجی می گویند. عوامل موثر در بروز مشکلات بواسیر زور زدن بیش از حد در حین انجام حرکات، یبوست مزمن و نشستن طولانی مدت در توالت و همچنین مصرف کمتر فیبر است. مسائل بواسیر (داخلی) را می توان بر اساس شدت بر اساس میزان پرولاپس طبقه بندی کرد، از درجه 1 تا 4 به این معنی که پرولاپس ها ممکن است پیشرفت کنند و نیاز به کاهش دستی داشته باشند. اگر این علائم درمان نشوند، پرولاپس ممکن است در طول روز و شب در خارج از مقعد باقی بماند. علاوه بر این، برای هموروئید خارجی، فشار بیش از حد ممکن است منجر به خونریزی داخلی و ترومبوز شود (لخته لخته در هموروئید تشکیل شده است). بیمار ممکن است یک توده سخت و دردناک را در خارج از مقعد خود احساس کند. اگر فشار بیش از حد در یک هموروئید ترومبوز ایجاد شود، می تواند ترکیده شود.

علائم و نشانه های هشدار دهنده
خونریزی مقعدی (معمولاً بدون درد)
توده سخت قابل لمس در کنار مقعد (بواسیر خارجی ترومبوز شده) که ممکن است باعث ناراحتی و درد شود.
هموروئید پرولاپس یا بیرون زده
تحریک، خارش یا تورم در اطراف مقعد

هموروئیدوپلاستی با لیزر
هموروئیدوپلاستی با لیزر یک روش نسبتاً جدید برای درمان هموروئید است که در آن جریان خون هموروئیدی توسط لیزر منعقد می شود. قبل از انجام عمل، بیماران باید توسط متخصص بیهوشی بیهوش شوند. پس از آن، این روش توسط متخصص کولوپروکتولوژیست / جراح کولورکتال انجام می شود، پروب لیزر در داخل هموروئید قرار می گیرد. به دلیل گرمای شدید، پرتو لیزر رگ‌های خونی را سوزانده و می‌بندد، بنابراین بواسیر به سادگی کوچک می‌شود و در عین حال خطر خونریزی بیش از حد در طول و بعد از عمل را کاهش می‌دهد. از آنجایی که هموروئیدوپلاستی با لیزر یک روش دقیق است، هیچ اثری برای بافت های اطراف و همچنین اسفنکترهای مقعدی باقی نمی گذارد.

مزایا
  • خطرات و عوارض احتمالی کمتر
  • درد کمتر
  • بهبودی سریع و بازگشت به روال روزانه
اصلاح شیوه زندگی برای به حداقل رساندن خطر ابتلا به هموروئید
عادات روده سالم و اصلاح شیوه زندگی می تواند به طور قابل توجهی خطر ابتلا به هموروئید را کاهش دهد.
  • از نشستن زیاد در توالت (بیش از 5 تا 10 دقیقه) خودداری کنید. خواندن کتاب و استفاده از تلفن همراه، زیرا ممکن است فشار بر بواسیر را افزایش دهد.
  • هنگامی که میل به مدفوع سفت و اجابت مزاج دشوار می شود، مدفوع را نگه ندارید.
  • از زور زدن بیش از حد خودداری کنید.
  • مصرف رژیم غذایی با فیبر بالا به عنوان مثال میوه ها و سبزیجات.
  • مقدار زیادی آب بنوشید، حداقل 6-8 فنجان در روز برای کمک به نرم نگه داشتن مدفوع.
هموروئیدهای مکرر بسیار شایع هستند. با این حال، شدت ممکن است متفاوت باشد. در میان چندین گزینه درمانی، مناسب ترین رویکرد برای هر بیمار به طور مفصل با جراح کولوپروکتولوژیست / جراح کولورکتال مورد بحث قرار می گیرد که قطعاً تظاهرات بالینی، شدت بیماری و شرایط و نگرانی های کلی سلامت بیمار را در نظر می گیرد.
هموروئیدوپلاستی با لیزر یک روش کم تهاجمی برای درمان هموروئید در نظر گرفته می شود. این روش به بیمار اجازه می دهد تا بهترین نتایج ممکن را با حداقل ناراحتی و بهبودی سریع به دست آورد. بیمار با کیفیت زندگی خوب سریعتر به روال روزانه باز می گردد.

برداشتن بافت ملتهب بواسیر با جراحی، تهاجمی‌ترین رویکرد برای درمان این بیماری دردناک است، اما همچنین مؤثرترین است. در گذشته، گزینه اصلی برای کسانی که از درد و ناراحتی شدید ناشی از این عارضه رنج می‌بردند، یک روش جراحی سنتی بود که ما را ملزم به بریدن بافت، سوزاندن رگ‌های خونریزی‌دهنده و بخیه زدن بافت را داشت. با این حال، امروزه پیشرفت های تکنولوژی امکان جراحی لیزری هموروئید را در لس آنجلس فراهم می کند. این روش لیزری به اندازه جراحی های سنتی موثر است و مزایای زیادی نیز دارد. البته لازم به ذکر است که همه بیماران کاندید عمل لیزر نیستند.

جراحی هموروئید با لیزر در تهران چگونه کار می کند؟
جراحی هموروئید با لیزر از لیزرهای دقیق برای انجام همان کارهایی که قبلاً با دست با چاقوی جراحی، ابزار کوتریزاسیون و سایر ابزارها انجام می‌دادیم، استفاده می‌کند. با استفاده از پرتو متمرکز نور، می‌توانیم بافت مشکل‌دار را برش دهیم و بدون آسیب رساندن به بافت اطراف آن را برداریم. در عین حال، لیزر رگ های خونی را سوزانده و آنها را مسدود می کند. این روش باعث می شود که این روش دقیق تر و سریعتر از جراحی سنتی باشد. ما معمولاً جراحی هموروئید لیزری را به صورت سرپایی انجام می‌دهیم، اگرچه سایر عوارض سلامتی ممکن است باعث شود برخی از بیماران شب را در بیمارستان بگذرانند.

چگونه جراحی هموروئید با لیزر در تهران با جراحی سنتی مقایسه می شود؟
اگر باور داشته باشیم که می توانیم بواسیر ملتهب شما را از طریق لیزر حذف کنیم، تقریباً همیشه این را نسبت به جراحی سنتی توصیه می کنیم. این به دلیل مزایای متعدد آن نسبت به سایر روش ها است.

شباهت ها
هموروئیدکتومی جراحی سنتی و لیزر هموروئیدکتومی محسوب می شوند. یعنی هر دو کل هموروئید را حذف می کنند و احتمال عود را بسیار کاهش می دهند. هر دو روش در اتاق عمل در یک کلینیک، مرکز جراحی یا بیمارستان انجام می شود. هر دوی آنها به نوعی بیهوشی نیاز دارند و ما می توانیم به شما کمک کنیم تا بفهمید که آیا بیهوشی عمومی، اپیدورال نخاعی یا بی حسی موضعی بر اساس وضعیت شما بهترین است.

دسترسی
جراحی هموروئیدکتومی سنتی چندین دهه است که برای موارد شدید درمان می شود و تقریباً همه جراحان کولون و رکتوم این روش را انجام می دهند. با این حال، جراحی هموروئید لیزری در لس آنجلس بسیار نادرتر است. این یک تکنیک بسیار جدیدتر است و لیزرها و سایر تجهیزات گران هستند. بسیاری از جراحان ترجیح می دهند این سرمایه گذاری را انجام ندهند، به خصوص اگر تمرکز آنها بر کمک به بیماران در بهبود هموروئید نباشد. با این حال، ما معتقدیم تفاوت این روش برای بیماران ما ارزش آن را دارد.

عوارض
در حالی که خطر عوارض ناشی از هر روش جراحی وجود دارد، جراحی هموروئید با لیزر آسیب وارد شده به بافت سالم اطراف سیاهرگ ملتهب را کاهش می دهد. این به نوبه خود خطر ابتلا به عفونت مرگ بافت و سایر عوارض شایع را کاهش می دهد. لیزر همچنین رگ‌های خونی را هنگام برش می‌بندد و خطر خونریزی بیش از حد در حین یا بعد از عمل را کاهش می‌دهد.

دوره نقاهت پس از جراحی برداشتن هموروئید در تهران چگونه است؟
هر دو روش حذف بواسیر سنتی و لیزر معمولاً به صورت سرپایی انجام می‌شوند و شما در عرض چند ساعت پس از جراحی به خانه بازمی‌گردید. با جراحی سنتی، درد و حساسیت ممکن است به مدت چند هفته شبانه روز باقی بماند و ممکن است تا یک ماه یا بیشتر به 100 درصد برنگردید. این به این دلیل است که اغلب به بخیه در پوست بسیار حساس نیاز دارد. ما می بینیم که بسیاری از بیمارانی که تحت عمل جراحی هموروئید لیزری قرار می گیرند، خیلی سریع تر به عقب برمی گردند. بسیاری از بیماران ما با حمام های گرم، تسکین درد بدون نسخه، مایعات فراوان و رژیم غذایی با فیبر بالا، در عرض یک یا دو هفته احساس خوبی خواهند داشت. اگر هموروئید شدید یا مزمن دارید و فکر می‌کنید جراحی ممکن است گام بعدی باشد، باید در مورد روش حذف لیزر بپرسید. اگر پزشک شما جراحی هموروئید لیزری لس آنجلس را پیشنهاد نمی‌کند، یک قرار ملاقات با ما تعیین کنید تا مشخص شود آیا شما کاندید مناسبی هستید یا خیر. . همه بیماران واجد شرایط این روش پیشرفته نیستند. با این حال، برای کسانی که این کار را انجام می دهند، مزایای بیش از هموروئیدکتومی جراحی سنتی بسیار زیاد است.

راه‌های ارتباطی
۰۹۱۹۵۵۰۵۹۰۰
۰۹۲۲۶۰۰۲۸۲۹
۰۲۱۲۲۰۸۲۲۰۵
سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، پلاک ۷۸، ساختمان سعادت – طبقه چهارم – واحد ۳۰ شرقی
 
بالا