درمان بواسیر (هموروئید) و کیست مویی بدون درد و خونریزی با لیزر

golijadid

عضو سایت
تازه وارد
به گزارش جهان نيوز، بیماری های هموروئید و کیست مویی از بیماری های شایع ناحیه مقعد هستند که اغلب ناشی از سبک زندگی غلط پدید آمده اند و با استفاده از روش های نوین به راحتی قابل درمان هستند.

وجه مشترک این بیماری ها عامل اصلی به وجود آورنده آنها یعنی کم تحرکی است. در هر دوی این عارضه ها ناحیه ی مقعد درگیر بیماری است. اگر شما نیز دچار هموروئید (بواسیر) و یا کیست مویی هستید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید، تا با روش نوین درمان این بیماری ها بدون درد و خونریزی آشنا شوید.

هموروئید (بواسیر) چیست ؟
هموروئید یا همان بواسیر شایع ترین بیماری مقعدی است که از هر دو نفر یک نفر را درگیر می کند، پس شیوع و گسترش بالایی دارد و تنها با یک غفلت امکان درگیری با آن وجود دارد. از طرفی بواسیر اغلب بزرگسالان را درگیر می کند ولی امکان بروز آن در هر سنی وجود دارد.


درمان بواسیر یا هموروئید
بواسیر از بیماری هایی که در صورت رسیدگی فوری درمان های پیچیده ای نیاز نداشته و با درمان های خانگی و دارویی قابل رفع و درمان است. از آنجایی که بواسیر یا هموروئید در اغلب موارد در اثر یبوست ایجاد می شود، استفاده از راهکارهایی مثل مصرف ملین، غذاهای پرفیبر و آب کافی می تواند به درمان کمک ویژه ای نماید. در ضمن استفاده از روش هایی مانند حمام سیتز، کیسه آب گرم و .. می تواند جهت درمان بواسیر یا هموروئید و کاهش التهاب و سایر علائم این بیماری اثرگذار باشد.

در برخی موارد می توان با مشورت پزشک از داروهایی مانند پمادها و شیاف های مخصوص هموروئید مانند شیاف آنتی هموروئید برای کاهش درد، التهاب و عفونت استفاده نمود. در برخی موارد این داروها به طور کامل مشکل را رفع می نمایند. اما در صورتی که پس از طی 7 روز مصرف دارو و روش های ذکر شده نتوانستد علائم را رفع کنند، لازم است مصرف دارو را قطع نموده و برای انجام روش های پزشکی تاثیرگذار تر با پزشک مشورت کنید.
کیست مویی چیست ؟
کیست مویی با نام علمی سینوس پیلونیدال شناخته می شود. کیست مویی همان طور که از نام آن نیز مشخص است، به ایجاد کیست حاوی مو بر روی پوست اطلاق می شود. کیست مویی به شکل حفره هایی بر روی پوست در نواحی زیر کمر و بین کفل ها نمایان می شود.

این بیماری به شدت عفونی است و باید هرچه سریع تر درمان شود. بی توجهی به درمان کیست و یا تاخیر در فرآیند درمان موجب گسترش عفونت شده که این امر می تواند فرآیند درمان را با اختلال مواجه کرده و مشکل سازد. علت اصلی ایجاد این بیماری برگشت مو به داخل پوست است که موجب عفونت و التهاب پوست می شود.

این بیماری ممکن است در هر سنی ایجاد شود، اما امکان بروز آن در جوانان و مردانی با موهای ضخیم بسیار بیشتر است. معمولاً هر چند مدت یکبار عفونت کیست مویی به سطح پوست منتقل شده و تخلیه می شود، اما در صورتی که سوراخ های سطحی پوست بسته شوند، ترشحات تجمع کرده و منجر به بروز آبسه می شود.

علت کیست مویی
علت دقیقی را نمی توان برای ایجاد کیست مویی عنوان نمود، اما مجموعه ای از عوامل در به وجود آمدن کیست مویی نقش دارند. برخی از مهمترین علل ایجاد کیست مویی به این شرح است :
 • ژنتیک و سابقه خانوادگی ابتلا به آن
  زیاد نشستن و نداشتن تحرک کافی
  موهای ضخیم و زیاد
  استفاده مداوم از لباس های تنگ با الیاف غیر طبیعی
  آسیب دیدن ناحیه کفل یا خارش مداوم آن
علائم کیست مویی
مهمترین علائم کیست مویی به این شرح است:
 • ترشحات عفونی و بدبو
  مشاهده منافذ بر روی پوست
  التهاب و تورم ناحیه درگیر
منبع: جهان نیوز
 
بالا