خرید کیس استوک

reyhaneh

عضو سایت
تازه وارد
رابیتس به ورق های فولادی مشبکی گفته می شود که از ورق‌ های گالوانیزه گرم مختلفی تولید شده است. علاوه بر این، با بهره گیری از مفتول‌ های گالوانیزه رابیتس بندی به شکل یک لایه به شبکه فرعی اتصال پیدا می کند. به طور کلی رابیتس توسط کشش عرضی و پرس ورق های فولادی تهیه شده و سپس وارد مرحله برش می گردد. استفاده از رابیتس به طور معمول برای ساخت سقف‌ های کاذب، گچ کاری و گچ بری ها، پوشش دادن تیرآهن و آرماتور، پوشش دادن بتن سیمانی، ترمیم و بازسازی ترک‌ های ساختمانی و کارهای ترمیمی دیگر، دکوراسیون و … می‌ باشد. استفاده کردن از این محصول جهت اتصال کامل سطح دیوارها و به وجود آمدن یک زمینه مطلوب برای نصب نمودن اجزای تأسیسات برقی و مکانیکی و نهایتا انجام انواع رنگ کاری‌ های سیمانی و گچی، گاها پیشنهاد و اجرا می‌ شود. رابیتس سبب متصل شدن دیوارها شده و از هرگونه ترک ‌خوردگی و جدا شدن آن در کار جلوگیری می کند.راویز ساختمانی انواع مختلفی دارد و هریک از آن ها براساس نیاز مشخصی مورداستفاده قرار می گیرند. به طور کلی این محصول به دو صورت زیر دسته ‌بندی می‌ شود:
  • دسته بندی بر حسب ستون: یک برگ رابیتس معمولا از تعداد مشخص شده ای ردیف تشکیل می‌ شود و بر همین اساس هم آن را نام گذاری کرده اند.
  • بر حسب وزن: با توجه به ضخامت ورق مورداستفاده برای تولید رابیتس، وزن محصول مشخص می گردد.
وزن رابیتس 9 ستونه سبک معادل 660 گرم، وزن 9 ستونه نیمه سنگین معادل 790 گرم، و وزن 9 ستونه سنگین وزن هم معادل 870 گرم، می باشد. علاوه بر این رابیتس های 11 و 13 ستونه سبک، نیمه سنگین و سنگین نیز هر کدام وزن خاصی دارند. البته در حال حاضر در کشور‌های توسعه‌ یافته تعداد این ستون ‌ها به 17 عدد هم می‌ رسد اما در کشور ایران فعلا تا 13 ستون مورد مصرف قرار می‌ گیرد. معمولا رابیتس‌ های دارای 13 ستون وزن بیشتری نسبت به سایر رابیتس ها داشته و کیفیت بالاتری نیز دارند. همچنین از ملات کم تری برای اجرای آن ها استفاده می شود. تنها نکته ای که به نظر می رسد قیمتشان است که نسبت به رابیتس های 9 و 11 ستون بیش تر می باشد. رابیتس های 13 ستونه غالبا برای اجرای نمای ساختمان به دلیل تحمل وزن سنگ نما مورداستفاده قرار می گیرند. با این حال وزن رابیتس در سقف های کاذب اهمیت زیادی ندارد.
تعریف رابیتس بندی در ساختمان
به استفاده از شبکه های فلزی این محصول برای ساخت هر نوع سازه، رابیتس بندی می گویند. رابیتس کاری سقف ساده به منظور اهداف متفاوت فنی و ظاهری اعم از موارد زیر صورت می گیرد.
  • ایجاد طرح های زیباسازی سقف ها
  • نورپردازی های پنهان
  • اندودکاری کانال های تونل و تاسیسات
  • ساخت انواع تندیس ها
  • ایجاد سقف کاذب
  • ایجاد هر گونه پلاسترکاری های گچی و سیمانی
  • جلوگیری از ترک خوردگی های سطحی دیوارها و ستون ها
رابیتس بندی نما
امروزه توجه به نمای ساختمان از لحاظ زیبایی ظاهری و کیفیت و استحکام مصالح مصرفی بسیار مورد توجه می باشد. راویزبندی در نماهای ساختمانی سبب افزایش استحکام و مقاومت آن گردیده و از شکستگی و ترک خوردگی آن جلوگیری می نماید از این رو با استفاده از رابیتس بندی در نماهای ساختمانی می توان از هزینه های اضافی ناشی از تعمیرات جلوگیری نمود. از دیگر مزایای رابیتس بندی نما می توان به ترمیم شکستگی و ترک خوردگی در نما، زیرسازی برای اجرای کامپوزیت و نقش برجسته در نما اشاره کرد. به طور کلی رابیتس بندی با ایجاد زیرسازی مناسب در نما بستری مطلوب را برای چسباندن هرگونه مصالح به آن فراهم می نماید.
رابیتس بندی سقف
سقف کاذب رابیتس یکی از انواع محبوب سقف های کاذب بوده که امروزه طرفداران زیادی را در میان فعالان حوزه ساخت و ساز به خود اختصاص داده است. از جمله مزایای رابیتس بندی سقف ساده می توان به در دسترس بودن مصالح، سرعت اجرای مناسب و ایجاد طرح های متنوع اشاره نمود. رابیتس بندی سقف شامل سه مرحله اصلی اعم از نصب میلگردهای راویز، نصب رابیتس و گچ کاری می باشد. پس از نصب میلگردها، توری رابیتس بر روی آن ها قرار گرفته و جوش داده می شود. در مرحله نهایی نیز گچ کاری جهت حصول سطح یکنواخت انجام می گیرد.
رابیتس بندی دور ستون
به دلیل متفاوت بودن جنس آجر با مصالح فلزی در هنگام انبساط و انقباض ممکن است ترک هایی بر روی ستون ایجاد گردد. استفاده از رابیتس بندی دور ستون برای جلوگیری از ترک خوردگی و شکستن ستون های سازه می باشد. این کار امری ضروری بوده و بسیار تخصصی می باشد از این رو لازم است توسط افراد خبره صورت گیرد.
 
بالا