تعریف متا تگ کلمات کلیدی

elahi

مدیریت
مدیر کل انجمن
قسمت head یا سرصفحه سند معمولاً شامل اطلاعات توضیحی در مورد سند HTML ما است که موسوم به metadata می باشد. با استفاده از برچسب <meta> و صفت هایی که می گیرد، شما می توانید برای سندتان مشخصاتی نظیر نام نویسنده، تاریخ انقضا، کلمات کلیدی سند، توضیحی کوتاه در مورد صفحه و غیره را تعریف کنید. این اطلاعات بیشتر برای موتور های جستجویی مفید خواهد بود که شما می خواهید از آنها ترافیک جذب کنید. در گذشته متا تگ کلمات کلیدی برای موتور جستجو اهمیت زیادی داشت، ولی امروزه از اهمیت آن کاسته شده و بعضاً دیگر اهمیتی ندارد. این برچسب برای نشان دادن کلمات کلیدی و در نتیجه نوع محتوای سایت شما مفید است. هر چند تعریف متا تگ کلمات کلیدی دیگر برای موتور جستجو اهمیتی ندارد، ولی بکار بردن آن ضرری هم ندارد، بجز اینکه شاید زمان شما را بگیرد.

برچسب متا چه کاربردی دارد؟

در طراحی سایت و تولید محتوای سایت، شما با این کارها می خواهید بازدید کنندگانی را به تارگاه جذب کنید. یکی از مهمترین شیوه های جذب افراد هم از طریق موتور جستجو است که کاربری که خواستار دریافت اطلاعات است، کلیدواژه خود را در موتور جستجو وارد کرده و صفحاتی که متناسب با آن کلیدواژه است را دریافت می کند. از طریق همین طرزکار است که شما از موتور جستجو بازدید یا ترافیک می گیرد.
در همین جا است که کلمات کلیدی سایت شما دارای اهمیت می شوند. چون موتور جستجو از طریق همین روش است که صفحه سایت شما را برای کاربری که محتوایی را جستجو می کند، نشان می دهد. یکی از روش هایی هم که کلمات کلیدی سایت را به موتور جستجو نشان می دهد، استفاده از همین متا تگ کلمات کلیدی است. که این کار را ما برای موتور جستجو انجام می دهیم. ولی امروزه به دلیل تقلب هایی که می شود، این کار دیگر بوسیله خود موتور جستجو و خزنده آن انجام می شود. یعنی کلمات کلیدی سایت توسط خود موتور جستجو تشخیص داده می شود.
تا اینجا، با اهمیت متا تگ یا برچسب Meta به طور نسبی آشنا شدید. برای وارد کردن اطلاعات مربوط به کلمات کلیدی که به نام Meta Tag شناخته شده است به ترتیب زیر عمل می کنیم. در قسمت سر صفحه سند (head)، درست در زیر عنوان سایت برچسب <meta> را وارد کنید. تا اینجا نشان داده ایم که این برچسب، یک برچسب از نوع Meta یا اطلاعاتی است و همانطور که می دانید چون در قسمت سرصفحه سند واقع شده است در صفحه ای که مرورگر به بازدید کننده نشان می دهد، دیده نخواهد شد.
<meta> در این مرحله، یک ویژگی یا صفت به نام name به برچسب اضافه کنید و آن را برابر Keywords قرار دهید. این کار را مانند زیر انجام دهید. فراموش نشود که مقدار یعنی کلمه keywords را حتما داخل علامت نقل قول (“) قرار دهید.
<mata name="keywords"> بعد از تمام اینها یک فاصله خالی یا space گذاشته و مشخصه content را مانند مثال زیر، به دنباله آن اضافه میکنیم.
<mata name="keywords" content> پس از تمامی این کارها حالا زمان آن است که کلمات کلیدی صفحه خود را با توجه به محتوایی که دارید انتخاب کنید و پس از قرار داد یک علامت مساوی بعد از content ، داخل علامت نقل قول کلماتی که به عنوان کلمات کلیدی انتخاب کردید را قرار دهید. فقط فراموش نشود که بین کلمات کلیدی یک ویرگول لاتین بگذارید.
<mata name="keywords" content:"طراحی، سایت، آموزش، html"> به این ترتیب متا تگ کلمات کلیدی را در صفحه وارد کرده ایم. با این کار همانطور که گفته شده اگر موتور جستجو از این قابلیت استفاده کند، می تواند کلمات کلیدی صفحه ای از سایت شما را تشخیص دهد و بر مبنای آن، صفحه مورد نظر در نتایج خود نشان دهد.
نکته: کلمات کلیدی یا برچسب، در مکان ها و موقعیت های مختلف معانی و کاربردهای مختلفی را از خود نشان می دهد. در این نوشته ما در مورد کلمات کلیدی صحبت کردیم که به عنوان طراح صفحات ایستا، باید در لابلای کدهای HTML قرار می دادیم، که در اصل مربوط به مبحث کدنویسی صفحات وب است.
 

tarenoco

کاربر تازه وارد
تازه وارد
پاسخ : تعریف متا تگ کلمات کلیدی

سلام
چطوری میشه فهمید که برای سایت چه کلامات کلیدی مناسب است و نتیجه بهتری دارد
 
بالا