تاثیر عنوان متا و توضیحات متا روی سئو

seoside

کاربر تازه وارد
تازه وارد
اگر تجربه پروژه سئو را داشته باشید ، قطعا با اصطلاحات توضیحات و عنوان متا آشنایی دارید. کد هایی که روی تگ header می نشیند و وظیفه آن نشان دادن عبارات دلخواهی است که ما می خواهیم در موتور های جستجو گر به کاربران نمایش داده شوند.
استفاده از این دو ، بسیار می تواند نرخ کلیک روی لینک صفحات سایت ما را افزایش بدهد ؛ به شرط اینکه نیاز مخاطب را درک کرده و از عنوانی استفاده کنیم که کاربر ، با خواندن آن به سرعت رویش کلیک کند و داخل سایت بشود.
با افزایش نرخ کلیک و صد البته محتوای با ارزشی که کاربر را داخل صفحه نگه میدارد ، گوگل سیگنال مثبتی دریافت می کند و جایگاه شما را بالاتر می آورد. اگر کاربران بیشتری روی آن کلیک کنند و زمان قابل توجهی را داخل صفحات بگذرانند ، گوگل هم روز به روز رتبه شما را بهبود می بخشد.
در سایت های وردپرسی ، افزونه های زیادی وجود دارد که به شما امکان اضافه کردن توضیحات و عنوان متا را به شما می دهد. در غیر اینصورت همان h1 و جمله اول محتوایتان بجایش قرار می گیرد.
یکی از افزونه ها ، yoast SEO می باشد که در قسمت هر ویرایش هر صفحه ، می توانید این دو آیتم مهم و تاثیر گذار را تعیین کنید. افزونه یواست ، کمک بزرگی به شما برای سئو سایت وردپرسی تان می کند و می توانید با مشخص کردن کلیدواژه اصلی و جایگزین هایش ، متنی سئو شده برای موتور های جستجو بنویسید.
 

learnandfun

کاربر تازه وارد
تازه وارد
7 اشتباه رایج در نوشتن متا دیسکریپشن
متا دیسکریپشن یکی از مهم ترین رکن ها برای ترغیب کاربر به بازدید از سایت می باشد؛ اما انجام دادن 7 خطا باعث می شود، کاربر سایت شما را نبیند و یا از آن بگذرد. این 7 خطا به شرح زیر است:
  • تکراری بودن (کپی) توضیحات متا دیسکریپشن
همانطور که می دانید، در تمام عواملی که باعث پنالتی های گوگل می شود، تکراری بودن توضیحات متا دیسکریپشن قرار ندارد؛ اما این را در نظر بگیرید که داشتن یک متا دیسکریپشن منحصر به فرد می تواند سایت شما را از سایت های رقبا متمایز کند. هرچه قدر توضیحات متا دیسکریپشن سایتتان برای کاربر مفید باشد، شانس شما را برای افزایش ترافیک و بازدید، بالا می برد.

  • طولانی بودن بیش از حد توضیحات متا
یکی از مهمترین نکات در سئو داخلی سایت، عدم طولانی بودن توضیحات متا دیسکریپشن می باشد، که یکی از شایع ترین اشتباهاتی است که در اکثر وب سایت ها مشاهده می شود. همانطور که گفته شد، تعداد کاراکتر هایی که برای نمایش دادن متا دیسکریپشن لازم است، بین 160 تا 320 کاراکتر می باشد؛ اما توضیحات بیشتر، باعث طولانی شدن متا دیسکریپشن می شود.

  • درست استفاده نکردن و عدم استفاده از کلمات کلیدی
کلمات کلیدی، کلماتی هستند که کاربران بیشتر آنها را در گوگل جستجو می کنند. این کلمات باید مرتبط با محتوایی باشد که داخل وب سایت قرار داده اید. در نوشتن متا دیسکریپشن باید از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید؛ اما این را در نظر داشته باشید که استفاده درست از این کلمات نیز مهم است، اگر در توضیحات متا دیسکریپشن از کلمات کلیدی استفاده نکنید، گوگل اولین جمله ای که در آن، از این کلمات استفاده کردید را نمایش می دهد.

  • بهینه نکردن توضیحات متا دیسکریپشن برای ریچ اسنیپت (Rich Snippets)
یکی از جذاب ترین بخش هایی که در متا دیسکریپشن، می توانید بنویسید و کاربران را به وسیله آن به وب سایت خود هدایت کنید، استفاده از ریچ اسنیپت ها می باشد. این ویژگی می تواند سایت شما را از دیگر سایت ها متمایز کند؛ چرا که ریچ اسنیپت ها ابزار و علامت های ویژه ای هستند که برای کاربران، جذابیت خاصی را دارند.

  • عدم استفاده از جدول اچ تی ام ال (HTML)
الگوریتم Freshness گوگل چیست؟
اهمیت دادن به کاربران یکی از نکاتی است که میتوان، از آن برای بالا بردن بازدید سایت نیز استفاده کرد. استفاده از جدول HTML به کاربران این احساس را می دهد که شما به آنها اهمیت داده اید و مطالب را کاملا مرتب و با دسته بندی خاص در اختیار آنها گذاشته اید. این کار شما، از چشم موتور های جستجو دور نخواهد ماند و شرایط خوبی را برای سئو وب سایتتان بوجود می آورد.

  • عدم استفاده از سبک نویسندگی خاص در توضیحات متا دیسکریپشن
همیشه بخاطر داشته باشید، که استفاده از سبک نویسندگی خاص در نوشتن متا دیسکریپشن می تواند کاربران را به سایت شما هدایت کند. اینکار باعث می شود، که متا دیسکریپشن و مطالب داخل سایتتان از سایت های رقبا متفاوت باشد و این تفاوت باعث جلب کردن نظر کاربران است؛ اما این را در نظر داشته باشید که درست نوشتن و رعایت نکات نگارشی یکی از مهم ترین عوامل در تولید متحوا و متا دیسکریپشن است.

  • هرگز از نوشتن کلمات کلیدی با ویرگول استفاده نکنید
بهتر است توضیحاتی که در بخش متا دیسکریپشن می نویسید، اصولی را در آن رعایت کنید. این اصول شامل: قرار ندادن ویرگول در کنار کلمات کلیدی اصلی وب سایت و استفاده از آنها در ابتدای توضیحات متا دیسکریپشن می باشد.
 

yaldaa

کاربر تازه وارد
تازه وارد
ممنونم از شما
مقاله خیلی کاملی بود :)
 

siinaa

کاربر تازه وارد
تازه وارد
دستگاه پمپ شناور و کفکش از بخش های گوناگونی تشکیل شده است که این دو نوع پمپ از ویژگی های خاصی برخوردار است .ممنون میشم درباره این موضوع مطالبی بزارید.
 
بالا