travel_man

عضو سایت
تازه وارد
استفاده از قطار یکی از متداول ترین روش های مسافرت به شمار می رود. از همین رو دست اندرکاران صنعت حمل و نقل ریلی در تلاشند تا روز به روز بر کیفیت و آسایش قطارها بیفزایند. بعد از گذشت چندین سال فعالان عرصه خدمات ریلی موفق به به کارگیری قطارهایی شدند که زمان کمتری را از مسافرین بگیرد. در حال حاضر مسافران با خرید بلیط قطار می توانند از نسل جدید قطارها استفاده کنند و تجربه سفر با وسیله نقلیه ای آرام، راحت و سریع را کسب نمایند. تیک بان در این مقاله سعی می کند تا نسل جدید قطارها را به شما معرفی کند و جدیدترین اخبار تولید قطار را در اختیار شما بگذارد. با ما همراه باشید.

نسل جدید قطارها تا سال 2021
شرکت های راه آهن معروف دنیا در حال ساخت قطارهای جدید و راحت هستند تا مسافران بیشتری را جذب سفرهای ریلی و خرید بلیط قطار نمایند.با این قطارها سریع تر از زمان سفر کنید
قطار سریع السیر آمریکا
یک شرکت ریلی در آمریکا "امتراک" روی قطاری کار می کند که تا سال 2021 افتتاح می شود. این قطار قرار است با سرعت 300 کیلومتر بر ساعت روی ریل ها حرکت کند. این پروژه با هزینه ای حدود 2 میلیارد دلار به یکی از شرکت های قطار سازی فرانسه داده شده تا این قطار را آماده و روی ریل های سه شهر نیویورک، بوستون و واشنگتن به حرکت درآورند. با ساخت این قطارها سالی سه و نیم میلیون مسافر در آمریکا جا به جا می شود. البته سرعت این نوع قطار از سرعت قطارهای سریع السیر ژاپنی کمتر است اما می تواند برای افزایش حمل و نقل بین شهری گزینه مناسبی باشد.
"با توجه به این که جمعیت جهان تا سال 2030 در حدود 60 درصد افزایش خواهد یافت؛ لزوم استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی مدرن و سریع بیشتر احساس می شود. در کشورهایی که جمعیت شهرنشینی بالایی دارند نسل جدید قطارهای سریع السیر و بدون راننده می تواند کمک بزرگی به این صنعت باشد. در کشوری مانند هند قطارها جمعیتی بالغ بر 8 میلیارد نفر را در سال جابجا کرده و به مقصد می رسانند." (منبع)


قطار سریع السیر ژاپن
علاقه عجیب ژاپنی ها به قطار های سریع السیر برقی نشان دهنده میل شدید آنها به سرعت و شتاب است. به دلیل همین علاقه وافر ژاپن در صدد ساخت نسل جدید قطاری هستند که 20 در صد سبک تر از قطار قبلی بوده و 7 درصد مصرف انرژی پایین تری دارد. این قطار قرار است با سرعت بالای 300 کیلومتر بر ساعت روی ریل حرکت کند. قطار N700E دارای گزینه های راحت تری برای سفر هستند. به طوری که صندلی ها با ارگونومی بدن سازگار بوده و دارای نور مجزا و کابل برق برای اتصال لپ تاپ مسافران می باشد. این نوع قطار قرار است در سال 2020 در ژاپن مورد بهره برداری قرار گیرد و بین شهرهای توکیو و شین اوزاکا حرکت کند. این قطارها برقی بوده و با محیط زیست سازگارند و با سرعت برق آسا حرکت می کنند.با این قطارها سریع تر از زمان سفر کنید
قطارهای عجیب هایپرلوپ
شرکت حمل و نقل ریلی معروفی در کانادا روی پروژه عجیبی کار می کند. در این پروژه قرار است قطارهای فوق سریع بسازند و آن را در روستایی در فرانسه مورد آزمایش قرار دهند. فناوری این قطارها برای اولین بار توسط " ایلون مسک" پایه گذار شرکت تسلا موتورز پیشنهاد داده شد. فناوری به کار برده شده در ساخت این قطارها، هایپرلوپ است که در فارسی به ابر چنبر مشهور است. در این فناوری عجیب مسافران درون کپسول هایی قرار می گیرند که می تواند با سرعت بالای 960 کیلومتر بر ساعت حرکت کند.

سرعت قطار هایپرلوپ
استفاده از سیستم لوله کشی که درون آنها شرایط خلا وجود دارد موجب افزایش سرعت عجیب این قطارها می گردد. برآورد شده است که این قطارها توانایی حرکت با سرعت 1220 کیلومتر بر ساعت را نیز دارند. این پروژه با هزینه 21 میلیون یورویی آغاز به کار کرده و هدف آن شکستن رکورد پر سرعت ترین قطار ها می باشد. هم اکنون سریع ترین قطار متعلق به فرانسه است که با سرعت 574 کیلومتر بر ساعت حرکت می کند. در حال حاضر چهار شرکت عمده روی پروژه هایپرلوپ کار می کنند که این شرکت کانادایی (ترانسپود) یکی از این چهار شرکت است. با این قطار می توان مسیر تهران به مشهد را کمتر از 50 دقیقه طی کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله"نسل جدید قطارهای ایران با تیک بان" مراجعه کنید.

قطارهای بدون ریل چین
به تازگی نسل جدیدی از قطارهای شهری در کشور چین رونمایی شده است که بدون ریل حرکت می کند و شبیه ماشین های خودکار هدایت می شوند. سرعت این قطارها 70 کیلومتر بر ساعت و با ظرفیت 300 نفر می باشند. این قطار ها به جای ریل با راه آهن مجازی روی جاده حرکت کرده و مسیر خود را تشخیص می دهد. هدف از اجرای این پروژه افزایش حمل و نقل شهری (با جابجایی روزانه 10000 نفر) و کاهش هزینه های ساخت راه آهن و تراموا می باشد. تا سال 2030 با افزایش جمعیت جهان نیاز مبرمی به نسل جدید قطارها احساس می شود. از همین رو قطارهای جدید در راهند تا بتوانند پاسخگوی نیازهای جدید باشند.


خرید بلیط قطار تیک بان
با این که تیک بان در این مقاله از جدیدترین نسل قطارها صحبت کرد اما برای سفرهای ریلی در کشور می توان از نسل جدید قطار های سریع السیر که با سرعت 200 کیلومتر بر ساعت حرکت می کنند، استفاده کرد. با خرید بلیط قطار فدک می توان از قطاری 5 ستاره بهره مند شد و سفری به یاد ماندنی را تجربه کرد. تیک بان به عنوان یکی از سایت های گردشگری فعال و معتبر انواع بلیط قطار را به سراسر ایران و همچنین بلیط قطار خارجی با کمترین قیمت ارائه می دهد. ارائه بلیط قطار ارزان یکی از ویژگی های بارز سایت تیک بان به شمار می رود. تیک بان، علی بابا، قاصدک و مستر بلیط جز معتبرترین سایت های ارائه کننده بلیط قطار در کشور به شمار می روند. برای رزرو بلیط قطار از طریق این سایت کافی است، کلمه تیک بان یا عبارت tikban را جستجو نمایید. منبع : ویستا
 
بالا