travel_man

عضو سایت
تازه وارد
بسیاری از ما ممکن است در هنگام خرید بلیط هواپیما برای سفرهای داخلی و خارجی دچار اشتباه شویم. در برخی از موارد ممکن است این اشتباهات دردسرساز شود و هزینه بالایی را برای ما در پی داشته باشد. در این مطلب قصد داریم خطاهایی که مسافران هنگام خرید آنلاین بلیط هواپیما انجام می دهند را مورد بررسی قرار دهیم تا از خسارات وارده در هنگام خرید بلیط هواپیما جلوگیری کنیم. برای شناخت و پیشگیری خطاهایی که هنگام خرید اینترنتی بلیط هواپیما رخ می دهد در این مطلب با ما همراه باشید. این مطلب ۷ دقیقه از زمان شما را به خود اختصاص خواهد داد، اما می تواند از ضررهای احتمالی آینده در هنگام خرید بلیط جلوگیری نماید.

فرودگاه‌ های جایگزین را فراموش نکنید

در نظر داشتن فرودگاه جایگزین در هنگام خرید بلیط خارجی به مقاصد مختلف می تواند بسیار کارآمد باشد. شهرهای بزرگ معمولا به یک فرودگاه برای رفت و آمد های هوایی خود بسنده نمی کنند و از چندین فرودگاه استفاده می نمایند. در برخی از مواقع اگر در پی یک فرودگاه برای خرید بلیط هواپیما باشید، ممکن است به مشک بر بخورید و نتوانید بلیط مورد نظر را تهیه نمایید. عاوه بر ناتوان بودن در تهیه بلیط در بسیاری از مواقع خرید بلیط هواپیما ارزان قیمت را از دست خواهید داد.

برای اینکه دچار چنین اشتباهاتی نشوید در هنگام خرید بلیط هواپیما گزینه‌ تمام فرودگاه‌ها یا All Airports را انتخاب نمایید. با انتخاب این گزینه تمام فرودگاه های مقصد برای شما نمایان می شود.

به کوکی ها توجه کنید

برخی از مسافران کم تجربه در هنگام خرید بلیط هواپیما کوکی های مرورگر خود را پاک نمیکنند، همین عامل ممکن است شرایط خرید بلیط ارزان هواپیما را از آنها بگیرد. برخی از کامپیوترها کوکی های خرید و اطلاعات را ذخیره می نمایند و همین امر می تواند خرید بلیط هواپیما را برای فرد بعدی محدودتر کند. اگر در هنگام خرید بلیط هواپیما از کامپیوتر غیر شخصی استفاده می کنید، حتما کوکی های آن را پاک کنید. بعد از اتمام خرید نیز این کار را انجام دهید تا اطلاعات بانکی شما مورد سو استفاده سایر افراد قرار نگیرد.
اگر نمی دانید چگونه کوکی های سیستم مورد استفاده را پاک کنید، گزینه ای چون New incognitowindows می تواند در هنگام استفاده از مرورگر کروم برای شما کارساز باشد. با انتخاب این گزینه دیگر نگرانی بابت ثبت اطلاعات خود نخواهید داشت.

در روزهای ارزان سفر کنید

توجه داشته باشید در روزهای شلوغ هفته یا سال رزرو بلیط هواپیما خود را انجام ندهید. اواخر هفته برای پروازهای داخلی، شنبه و یکشنبه برای در سفرهای خارجی معمولا هزینه های بالاتری برای مسافران نسبت به سایر بازه های زمانی خواهد داشت. اگر به سفر کاری یا موردی ضروری نمی‌روید، انتخاب اوایل و اواسط هفته بهترین گزینه برای شما محسوب می شود.

"سفر در اواسط هفته می تواند خرید بلیط هواپیما را با ارزانی عجین کند. روزهای دوشنبه و سه شنبه بهترین زمان برای رزرو بلیط هواپیما است. شاید برایتان سوال باشد که چرا اواسط هفته برای تهیه بلیط هواپیما مناسب تر است؟ در این بازه زمانی مسافران کمتر به مسافرت می پردازند و تقاضا برای بلیط هواپیما بسیار کم است. در این مواقع بلیط ها با تخفیف به دست متقاضیان می رسد. اگر زمان پرواز برای شما اهمیت ندارد، می توانید به وسیله این تکنیک هزینه های سفر خود را به طور چشمگیری کاهش دهید." (منبع)

به راحتی می توانید در روزهای مختلف هفته به سایتهای معتبر بلیط هواپیما مراجعه کنید و قیمت بلیط هواپیما در روزهای مختلف را مقایسه نمایید. سایتهایی مانند تیک بان اطلاعات تمامی پروازهای را برای شما لیست می کند تا شما بتوانید راحت تر قیمت ها و خدمات هواپیماها را با یکدیگر مقایسه کنید.

1278908


اشتباهات رایج در هنگام خرید بلیط هواپیما و راه های پیشگیری از آن

از سایت های معتبر خرید کنید

مهمترین قدم برای خرید بلیط هواپیما انتخاب سایت های معتبر فروش بلیط هواپیما است. در هنگام جستجو ممکن است به سایت های زیادی بر بخورید. اما آگاه باشید که هر سایتی برای خرید بلیط هواپیما مناسب نیست حتی اگر قیمت بلیط هواپیما در آن کمتر از سایر سایت ها باشد. علاوه بر هزینه باید به نکاتی چون اعتبار سایت و نماد الکترونیک توجه نمایید. سایت های معتبر بلیط هواپیما پرداخت هزینه ها را برای شما آسان می کنند و پشتیبانی ۲۴ ساعته دارند. تیک بان، علی بابا، قاصدک و مستر بلیط معتبرترین سایت های ارائه کننده بلیط هواپیما در کشور هستند.

در بین سایت های گفته شده این تیک بان است که توانسته با دسترسی آسان تر و هوشمندانه تر نامی نیکو برای خود در بین مسافران به جای بگذارد. تیک بان با بیش از ۹۰۰ ایرلاین در ایران و اقصی نقاط جهان همکاری می کند. این سایت فروش بلیط پروازهای داخلی و خارجی، زیر مجموعه شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی هفت اورنگ بوده که دارای گواهینامه انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی یاتا (IATA)، گواهینامه انجمن تورگردانان ایران و نماد دو ستاره اعتماد الکترونیک می باشد. برای خرید بلیط هواپیما از سایت تیک بان کلمه تیک بان و یا عبارت tikban را جستجو کنید و بلیط خود را به راحتی تهیه کنید. بلیط هواپیما خود را با تیک بان تیک بزنید.

همیشه ارزان تر بودن گزینه مناسبی نیست

همیشه نگاه کردن به قیمت بلیط هواپیما درست نیست. در برخی از مواقع نیاز است در سفر خدمات بیشتری را به همراه داشته باشید تا خستگی و طولانی بودن مسیر را حس نکنید. تصور کنید در یک سفر طولانی صندلی های ناراحتی دارید، آیا تا پایان سفر لذتی را حس خواهید کرد؟ با کمی تحقیق و بررسی می توانید در سفرهای طولانی بلیطی ارزان و دارای امکانات مناسب را تهیه کنید.

به خدمات توجه کنید!

برخی از شرکت های هواپیمایی بلیط هواپیما را ارزان ارائه می دهند، اما ممکن است تهیه این نوع بلیط هزینه های جانبی فراوانی برای شما در بر داشته باشد. در هنگام تهیه بلیط هواپیما ارزان به خدمات آن توجه کنید و گزینه ای را انتخاب کنید که از لحاظ قیمت و خدمات با یکدیگر همخوانی داشته باشد.

توصیه ما به شما در زمان کرونا

بسیاری از #جهادگرانسلامت در بیمارستان ها برای خانواده من و شما تلاش می کنند تا شر ویروس کرونا را از کشور عزیز ایران راحت کنند. بیایی در این اوضاع نابسامان بهداشتی #درخانه_بمانیم و از رفتن به سفرهای ضروری خودداری کنیم. پرداختن به سفر از سوی ما می تواند مشکلات کادر درمان را چند برابر کند. منبع : ایران آنلاین
 
بالا