travel_man

عضو سایت
تازه وارد
خرید بلیط هواپیما، بلیط قطار و بلیط اتوبوس مانند گذشته به صورت حضوری نیست. شما با استفاده از اینترنت گوشی همراه میتوانید در خانه بنشینید، پا روی پا بگذارید، نوشیدنی مورد علاقه خود را میل نمایید و با خیالی آسوده خرید بلیط خود را انجام دهید. خرید اینترنتی بلیط هواپیما، بلیط قطار و اتوبوس هزینه های شما را کاهش خواهد داد. از طرفی مراجعه در اوضاع کرونا می تواند جان شما را به خطر می اندازد.

بعد از خرید اینترنتی وسیله مورد نظر نسخه آن برای شما ایمیل خواهد شد. سوال اینجاست، آیا بعد از ارسال بلیط توسط سایت خریداری شده چاپ کردن آن ضروری است؟ در این مطلب به پاسخ این سوال پرداخته ایم. این مطلب 5 دقیقه از شما وقت خواهد گرفت.


آیا چاپ بلیط قطار برای سفر الزامی است؟

بعد از اینکه خرید بلیط قطار را از سایت های معتبر انجام دادید، مشخصات کامل آن مانند شماره سریال بلیط، ساعت و تاریخ حرکت و سالن را به صورت پیامک و ایمیل دریافت خواهید کرد. در بالای بلیط قطار تهیه شده، چاپ بلیط الزامی ست، ذکر شده است. در واقع نیازی به چاپ بلیط قطار دارید و میتوانید با استفاده از نسخه الکترونیکی آن که برای شما ایمیل و پیامک شده است، وارد قطار و کوپه مخصوص خود شوید.

این امکان برای شما وجود دارد که بلیط قطار مورد نظر خود را در ایستگاه قطار چاپ کنید. چاپ بلیط قطار برای شما هزینه کمی در بر خواهد داشت. قدمی نوین برای سفری سبز بردارید و با یک حرکت ساده از بلیط کاغذی در سفر استفاد نکنید.

آیا چاپ بلیط هواپیما برای سفر الزامی است؟

در این قسمت تصمیم داریم بعد از قطار نحوه استفاده بلیط هواپیما را مورد بررسی قرار دهیم. کسانی که با خرید بلیط هواپیما به مسافرت می پردازند، نیازی به نسخه چاپی آن در سفر ندارند و می توانند با استفاده از نسخه الکترونیکی آن در گوشی وارد هواپیما شوند و از این وسیله نقلیه برای سفر استفاده کنند.

این در صورتی است که پرواز شما با تاخیر زیادی همراه نباشد و نخواهید آن را استرداد کنید. چنانچه پرواز شما با تاخیر همراه باشد و قصد استرداد آن را داشته باشید، نیاز است نسخه چاپی خود را تهیه نمایید. بلیط استرداد شده را در فرودگاه مهر نمایید و آن را برای پشتیبانی مربوطه ارسال نمایید.

همراه داشتن نسخه چاپی برای بلیط چارتر الزامی است و در بلیط سیستمی ضرورتی نخواهد داشت.آیا چاپ بلیط اتوبوس برای سفر الزامی است؟

در هنگام خرید بلیط اتوبوس سایت مربوطه شماره بلیت، شماره خرید، نام تعاونی، مقصد سفر، تاریخ و زمان حرکت را از طریق پیامک برای شما ارسال می کند. در هنگام مراجعه به اتوبوس کافی است پیامک دریافتی را به مسئول مربوطه نشان دهید و بذدون بلیط کاذغی وارد اتوبوس شوید و با خیالی راحت به مسافرت خود بپردازید.

چرا از بلیط کاغذی استفاده نکنیم؟

بلیط کاغذی می تواند شرایطی را فراهم سازد تا درختان بیشتری در کشور قطع شود. با استفاده از بلیط الکترونیکی قدمی نو برای سفرهای سبز برداریم. هر چه تعداد درختان در کشور بیشتر باشد، هوای تازه تر و محیطی زیباتر خواهیم داشت.

خرید بلیط از سایت های معتبر

سایت های بسیاری در زمینه فروش بلیط هواپیما، بلیط قطار و بلیط اتوبوس فعالیت می کنند. تیک بان، علی بابا، قاصدک و مستر بلیط جزء معتبرترین سایت های ارائه کننده بلیط در کشور به شمار می رود. برای تجربه سفری ایمن، ارزان و راحت می توانید به سامانه بلیط هواپیما تیک بان مراجعه کنید. از دهها خدمات آنلاین این سامانه برخوردار شوید. قیمت بلیط هواپیما در تیک بان ارزانتر و اقتصادی تر است. از همین رو امکان سفر های هوایی ارزان و به صرفه به سادگی وجود دارد.

تیک بان با بیش از 900 ایرلاین در ایران و اقصی نقاط جهان همکاری کرده و توانایی اسکان مسافران خود در بهترین هتل های ایران و جهان را دارد. سایت تیک بان از سال 1393 فعالیت های مربوط به حمل و نقل در سفرهای هوایی را آغاز کرده است. این سایت فروش بلیط پروازهای داخلی و خارجی، زیر مجموعه شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی هفت اورنگ بوده که دارای گواهینامه انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی یاتا (IATA)، گواهینامه انجمن تورگردانان ایران و نماد دو ستاره اعتماد الکترونیک می باشد.. برای مراجعه به این سایت کافی است کلمه تیک بان یا عبارت tikban را جستجو نمایید. بلیط های خود را با تیک بان تیک بزنید.

توصیه تیک بان به شما برای رهایی از کرونا

فرقی نمیکند با تهیه بلیط هواپیما، بلیط قطار و یا بلیط اتوبوس به سفرهای غیر ضروری بپردازید، هر قدم شما در سفرهای غیر ضروری باعث نزدیکی به ابتلا ویروس کرونا می شود. تیک بان به شما توصیه می کند که سفرهای غیر ضروری خود را کنسل کنید و فقط در صورت اجبار به سفرهای ضروری بپردازید. حتی الامکان در خانه بمانید و در سفرهای درون شهری از ماسک استفاده کنید. استفاده از ماسک و رعایت پروتکل بهداشتی می تواند قدمی تازه برای از بین بردن ویروس کرونا باشد.با رعایت این نکات عزیزان جهادگر در زمینه درمان را یاری دهیم. منبع : واضح
 
بالا