shikam-care

کاربر تازه وارد
تازه وارد
۹ روش نصب اکستنشن مو
موهای بلند و پرپشت زیبایی و جذابیت چهره شما را چند برابر می کنند. بنابراین این روزها اکستنشن مو طرفداران زیادی پیدا کرده چرا که با استفاده از آن می توانید موهای کوتاه خود را بلند و موهای کم پشت خود را پرپشت کنید. اکستنشن مو دارای انواع مختلفی است که به طریق مختلف به موهای شما وصل می شود. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با 9 روش نصب اکستنشن مو آشنا کنیم.

انواع اکستنشن مو
موهایی که به موهای شما وصل می شوند به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم می شوند. موهای طبیعی موهای دیگر افراد است که قیچی شده اند و موهای مصنوعی موهایی است که در کارخانه ها با مواد پلاستیکی و مصنوعی ساخته می شوند.
موهای طبیعی نسبت به موهای مصنوعی گران تر هستند و حالت پذیری بهتری هم دارند. می توان آن ها را رنگ و مش و هایلایت کرد. موهای مصنوعی سخت تر حالت می پذیرند و هر رنگ و مشی را نمی توان روی آن ها گذاشت. از طرفی موهای مصنوعی نسبت به موهای طبیعی سنگین تر هستند ولی موهای طبیعی سبک تر هستند.

انواع روش های نصب اکستنشن به مو

موهایی که برای اکستنشن به موهای شما وصل می شوند با روش های مختلفی نصب می شوند.
در صورتی که از هیچ ابزار و وسایل حرارتی گرم برای اتصال مو به موهای شما استفاده نشود، از روش های نصب اکستنشن سرد استفاده می شود. روش هایی مانند اکستنشن رینگ، اکستنشن بافت، دوخت مو و اکستنشن ریسه ای. در این روش ها از هیچ وسیله و دستگاهی استفاده نمی شود.
و اما در صورتی که برای نصب مو به موهای شما از دستگاه های حرارتی استفاده شود به آن نصب اکستنشن به روش گرم می گویند. این روش ها شامل اکستنشن گرم و اکستنشن لیزری هستند. روشی که در اکستنشن گرم استفاده می شود با روش های دوخت مو و اکستنشن ریسه ای یکی است.
در اکستنشن لیزری با استفاده از اشعه هایی، موی اکستنشن به موی شما وصل می شود. در اکستنشن به روش گرم هم با استفاده از چسب های رولی، موهای اکستنشن به موهای شما وصل می شوند.

۱– اکستنشن روش رینگی
در روش اکستنشن مو با رینگ قسمتی از موی مصنوعی داخل یک رینگ که واشر دارد گذاشته می شود. سپس با قلاب موهی طبیعی شما را داخل همان رینگ می کنند و با استفاده از یک انبر مخصوص رینگ را که موهای طبیعی و مصنوعی داخل آن هستند را سفت می کنند.

۲– اکستنشن روش تار مویی
انجام این روش نیاز به مهارت و حوصله و دقت کافی دارد. در این نوع از اکستنشن موهای مصنوعی به صورت دسته های کوچک هستند که به دسته های کوچکی از موهای طبیعی هم وصل می شوند.

۳– اکستنشن روش چسبی
یک نوعی از روش بافتن اکستنشن موی چسبی است. ماندگاری این روش از اکستنشن نسبت به دوخت مو کمتر است. در این روش ابتدا موی اکستنشن را می بافند سپس با چسب سخت یا چسب نرم موی بافته شده را به موی طبیعی شخص می چسبانند. چسب سخت نوعی چسب مایع است و چسب نرم پایه اکریلیک و لاتکس دارد و انعطاف بیشتری نسبت به چسب سخت دارد.

۴– اکستنشن روش حرارتی
در روش اکستنشن مو با حرارت از چسب و دستگاه حرارتی مانند اتو مو استفاده می شود. در این روش موهای طبیعی به صورت لایه ای جدا می شوند و در هر لایه موهای اکستنشن با استفاده از اتو مو به موهای طبیعی می چسبند. موهای طبیعی در این روش حتما باید گرم باشند تا پذیرای موهای اکستنشن باشند. بعد از اتمام کار موها را به آرامی با برس دندانه درشت شانه می کنیم.

۵– اکستنشن روش دوخت
در اکستنشن مو با روش دوخت، موها به صورت کاملا آزادانه حرکت می کنند و از هیچ نوع چسبی برای اتصال موی مصنوعی به موی طبیعی استفاده نمی شود. در این روش موهای اکستنشن در دسته های کوچکی که بافته شده اند یا دوخته شده اند قرار می گیرند. سپس موهای اکستنشن را به موهای طبیعی فرد متصل می کنند.

۶– اکستنشن روش بافت به صورت خطی
در این روش موهای طبیعی شخص بافته می شوند. شروع کار از قسمت پایین سر و نزدیک گردن است. موها را به صورت افقی که چسبیده به کف سر است می بافند. سپس موهای اکستنشن را به موهای بافته شده اضافه می کنند.

۷– روش اکستنشن مو با گره
اگر می خواهید موهای اکستنشن را برای مدت کوتاهی روی موها خود قرار دهید این روش گزینه مناسبی است چرا که ماندگاری بالایی ندارد و به صورت کوتاه مدت روی موها می ماند. در این روش موهای اکستنشن با یک گره مخصوص به موهای طبیعی شما متصل می شوند. محل اتصال این موها به ریشه ی موهای طبیعی شما می باشد.

۸– اکستنشن روش میکرو
جدید ترین مدل نصب اکستنشن مو روش میکرو می باشد. این روش نیاز به ظرافت زیادی دارد که در آن از میکرو که مانند رینگ است استفاده می شود تنها با این تفاوت که نسبت به رینگ کمی کوچک تر است. برای نصب مو اکستنشن به روش میکرو مانند رینگ عمل می کنیم. قسمت باریکی از جلوی موها را داخل میکرو می کنیم و موی مصنوعی را هم داخل رینگ می کنیم. سپس با انبر میکرو را سفت می کنیم تا موها در جای خود ثابت بمانند. دسته های مویی که انتخاب می کنید باید نازک و کم حجم باشند تا اکستنشن شما طبیعی تر و زیباتر شود.

۹– اکستنشن روش کلیپسی
این نوع از اکستنشن بسیار راحت و آسان است و هیچ نیازی به چسب ندارد. این روش از اکستنشن به موهای شما فشار زیادی را وارد می کند بنابراین بهتر است بعد از استفاده در هر مکانی آن را از سر خود خارج کنید تا موهایتان نفس بکشد.
برای انجام اکستنشن روش کلیپسی، یک دسته از موهایتان را آزادانه رها کنید و دسته دیگر را با گیره روی سر خود جمع کنید. موی اکستنشن خود را به موهای جدا شده تان وصل کنید. لایه دیگری از موهای آزاد خود را بردارید و مقدار دیگری از موهای اکستنشن را به آن اضافه کنید. دقت کنید که کلیپس را باید به ریشه ی موهای خود وصل کنید.

 
بالا