انجمن برنامه نویس

مقاله : چگونه می توانید از دریافت ایمیل های اسپم جلوگیری نمایید؟

شروع موضوع توسط ehsannasr ‏22/11/17 در انجمن مدیریت محتوا ها (cms)

گنجینه های
برنامه نویسی
فیلم های آموزشی
زبان های برنامه نویسی
فیلم های آموزشی
پروژه محور C#
فیلم های آموزشی
برنامه نویسی اندروید
فیلم های آموزشی
طراحی سایت
فیلم های آموزشی
برنامه نویسی پایه
گنجینه برنامه نویسی C# آموزش برنامه نویسی C سیستم مدیریت بانک آموزش اندروید - مقدماتی آموزش زبان HTML اصول و مبانی برنامه نویسی
گنجینه آموزش ASP .Net آموزش برنامه نویسی C++‎ پیاده سازی مدیریت آتلیه آموزش اندروید - تکمیلی آموزش زبان CSS آموزش الگوریتم و فلوچارت
گنجینه برنامه نویسی PHP آموزش برنامه نویسی C# پیاده سازی سیستم هتلداری آموزش اندروید - پیشرفته آموزش زبان Java Script آموزش تبدیل فلوچارت به کد
گنجینه آموزش طراحی وب آموزش برنامه نویسی جاوا شبیه سازی دستگاه عابربانک آموزش ساخت لیست ایمیل آموزش زبان jQury برنامه نویسی اسمال بیسیک
گنجینه برنامه نویسی متلب آموزش برنامه نویسی PHP پیاده سازی مدیریت آموزشگاه آموزش ساخت گالری تصاویر آموزش زبان XML آموزش برنامه نویسی اسمبلی
گنجینه برنامه نویسی اندروید آموزش برنامه نویسی پایتون پیاده سازی سیستم صدور بلیت آموزش کنترل ربات با اندروید آموزش طراحی Responsive طراحی سایت ویژه کودکان
گنجینه برنامه نویسی VB .Net آموزش برنامه نویسی اندروید پیاده سازی سیستم نوبت دهی آموزش ارتباط با دیتابیس سرور ساخت سایت خبری کدنویسی سریع با Emmet
گنجینه زبان های برنامه نویسی آموزش برنامه نویسی زبان R سیستم حسابداری و انبارداری زبان بیسیک فور اندروید (B4A) ساخت سایت فروشگاه آموزش کار با پایگاه داده
 1. ehsannasr
  karbar Rank

  تاریخ عضویت:
  ‏22/11/17
  ارسال ها:
  84
  تشکر شده:
  2
  امتیاز دستاورد:
  12
  زیاد شدن ایمیل های اسپم به مشکل بزرگی در دنیای اینترنت تبدیل شده است.هر کاربری که آدرس ایمیل خود را در وبسایت (خرید هاست) و یا گروه ای خبری وارد کند ایمیل های اسپم را دریافت خواهد کرد.
  برای کاهش دریافت این ایمیل ها موارد زیر را بررسی نمایید:
  ایمیل خود را فیلتر نمایید
  به ایمیل های اسپم پاسخ ندهید
  مراقب انتشار آدرس ایمیل خود باشید و بدانید چه استفاده ای از آن می کنید
  از آدرس ایمیل ثانویه استفاده نمایید
  فعال باشید

  فیلتر کردن آدرس ایمیل
  دانشگاه ایندیا(IU) استفاده از سرویس های فیلترینگ ایمیل را افزایش داده است.این سرویس ها همه ی ایمیل های تحویل داده شده به IU را تجزیه و تحلیل خواهد کرد و هر ایمیل اسپمی که دریافت می کند برای ۵ روز در پوشه ی junk قرنطینه خواهد شد.پس از ۵ روز سرویس اسپم این پیام ها را حذف خواهد کرد.
  نرم افزار ایمیل یا ارائه کننده ی ایمیل مبتنی بر وب ,ممکن است روش های دیگری برای تنظیمات فیلترینگ داشته باشند.بسیاری از آنها blacklist را پیشنهاد می کنند که دریافت ایمیل از آدرس ایمیل های موجود در این لیست را ممنوع خواهد کرد.برخلاف آن whitelist است که ایمیل دریافتی همه ی اکانت ها را به جز ایمیل های موجود در وایت لیست ممنوع خواهد کرد.

  به ایمیل های اسپم پاسخ ندهید
  اگر شما پاسخ ایمیل اسپم را بدهید , اسپم کندگان و یا برنامه های اتوماتیک ارسال کننده ی اسپم مطمئن خواهند شد که در سمت دیگر ایمیل ها شخص حقیقی وجود دارد و سپس شروع به ارسال ایمیل بیشتری خواهند کرد و یا ایمیل شما را برای اسپم کنندگان دیگر نیز ارسال خواهند کرد.این خیلی مهم است که قبل از پاسخ به ایمیل اسپم کمی فکر کنید.
  راه اندازی ایمیل اکانت با ایجاد پاسخ های خودکار, متاسفانه عوارض جانبی دارد زیرا که آدرس ایمیل شما برای اسپم کنندگان تایید می شود.
  اگر به نظر می رسد ایمیل ها از شرکت قانونی دریافت می شود, ممکن است آن شرکت ها آدرس ایمیل شما را از طریق معاملات بین شما و کمپانی ها بدست آورده باشند.در واقع ممکن است شما سهوا آدرس ایمیل خود را وارد کرده باشید (برای مثال در باکسی با عنوان محصول جدید برای من ارسال نشود).در این موارد اطمینان حاصل نمایید که دراین پرسش و پاسخ ها ایمیل شما از لیست حذف شود.
  اگر نام کمپانی را نمی شناسید برای اطمینان به جای کلیک بر روی متن پیام , لینک مربوط به کمپانی را در نوار آدرس مرورگر خود وارد نمایید و آنرا بررسی کنید.
  در صورتی که شما حریم خصوصی مناسبی را نمی بینید, توصیه می شود نه پاسخ آنها را بدهید نه کسب و کاری را با آنها شروع کنید.
  اگر اسپم به وضوح از یک منبع بی اعتبار دریافت شده است هرگز پاسخ آنرا ندهید و پیگیر منبع آن نشوید(احتمالا ساختگی است)
  مراقب باشید که آدرس ایمیل خود را کجا وارد می کنید و بدانید که چگونه از آن استفاده می شود
  هر دفعه که شما به اینترنت متصل می شوید و یا آدرس سایتی را سرچ می کنید یک فرصت برای اسپم کنندگان است که آدرس ایمیل و اطلاعات شخصی شما را بدست آورند.
  در غیر اینصورت نیز ممکن است شرکت های معتبر آدرس ایمیل ها را بفروشند و یا با شرکت های دیگر مبادله کنند که نتیجه ی آن اینست که در نهایت ایمیل ها بدست اسپم کنندگان می رسد.
  در بدترین حالت هم اسپم کنندگان از برنامه های خودکار برای بمباران این لیست استفاده می کنند.

  آنها را تنها در مباحث ضروری به اشتراک بگذارید
  با فرض اینکه قصد قرار دادن آدرس ایمیل بر روی وب سایت (سرور مجازی) را دارید, شما بایستی ابتدا اطمینان حاصل نمایید که آن سایت از تکولوژی امن حریم خصوصی اسفاده می کند و آدرس ایمیل را با دیگران به اشتراک نخواد گذاشت.
  در صورتی که نیاز دارید در سایت خود از لیست ایمیل استفاده نمایید به گونه ای از آنها نگهداری نمایید که آسیب کمتری توسط اسپم کندگان به آنها برسد.
  هر دفعه که آدرس ایمیل شما به صورت کتبی و یا شفاهی از شما سوال می شود ,به این فکر کنید که آیا تمایل دارید از آن شرکت یا سازمان اطلاعاتی دریافت کنید؟ در غیر اینصورت تا جایی که ممکن است از ارائه ی آدرس ایمیل جلوگیری نمایید.

  از آدرس ایمیل ثانویه استفاده نمایید
  اگر شما آدرس ایمیل خود را در صفحه ی وبسایتی وارد کرده اید یک اکانت رایگان نیز داشته باشید.اگر قرار باشد که وب سایت لیست اطلاعات تماس شما را برای IU ارسال کند, شما می توانید یک اکانت سوری ایجاد نمایید و آنرا جایگزین آدرس ایمیل شخصی خود نمایید.
  به علاوه,بایستی یک اکانت رایگان برای انجام فعالیت های بالقوه از جمله, ارسال برای گرو ه های خبری usenet و تابلوهای اعلانات یا لیست های ایمیل آنلاین , جهت چت روم و یا استفاده از سرویس های آنلاین که آدرس شما را نمایش می دهد, داشته باشید.

  شما همچنین می توانید از سرویس آدرس ایمیل یکبار مصرف مانند spamex یا mailshell استفاده نمایید و آنرا به جای آدرس ایمیل واقعی در موارد مورد نیاز ارائه کنید و هر زمان که ایمیل های اسپم دریافت کردید به راحتی آنرا حذف نمایید و مجددا ایمیل دیگری ایجاد نمایید.

  فعال باشید
  انجام تنظیمات امنیتی بر روی وبسایت (خرید هاست و دامنه) ,عملی پیشگیرانه است . برای اینکه امنیت را به یک سطح بالاتر ارتقا دهید, موارد زیر را نپذیرید:

  پذیرفتن کوکی ها
  لیست کردن نام و اطلاعات شخصی در مشخصات مرورگر

  پرکردن فیلد های فرم ها توسط شما
  نپذیرفتن این موارد به پراکنده نشدن اطلاعات شخصی کمک می کند با توجه به اینکه بسیاری از سایت های مشهور نیاز دارند که شما کوکی ها را بپذیرید و با انجام هر یک از این ۳ مورد به عبارتی به ایجاد اسپم کمک خواهید کرد.

  منبع: وبلاگ پویاسازان