چمن مصنوعی برای تراس و بالکن

arg89

کاربر تازه وارد
تازه وارد
چمن مصنوعی در تراس و بالکن
چمن مصنوعی برای تراس و بالکن کاربری زیبایی دارد و با خود یک تغییر شگرف و چشم گیر را به همراه دارد.‏ در زمان کوتاه و با کمی نو اندیشی می‌توان یک تراس با طراوت و سرسبز به وجود آورد. و هنرمندانه فضائی را که تا به امروز ‏محل وجود لوازم بلا استفاده بود را به مکانی پر از آرامش برای نشستن و نوشیدن یک چای دلچسب تبدیل نمود.‏ چمن مصنوعی برای کاربری تراس و بالکن در کنار هم‌ خوانی که می‌تواند با گل‌ها و گیاهان و چیدمان میز و صندلی داشته باشد؛ ‏می‌‎تواند گوشه دنج محل زندگی شما شود.

چرا از چمن مصنوعی در فضای تراس و بالکن استفاده می‌کنیم؟
  1. چمن مصنوعی به شکل قابل ملاحظه‌ای زیبایی فضا تراس و بالکن را افزایش می‌دهد.
  2. به راحتی قابل شستشو می باشد.
  3. حس طبیعت را در فضای کوچک ما بازآفرینی می‌کند بدون آنکه نیازی به آبیاری، هرس کردن، کود دهی و … داشته باشد.
  4. مکمل بسیار مناسبی برای گلدان، میز و صندلی و حتی منظره زیبای بالکن، تراس است.
  5. به راحتی قابل اجراست و اگر در فضای تراس و بالکن از میز و صندلی و حتی گلدان استفاده شود می‌توان بدون چسب هم چمن مصنوعی را اجرا کرد.

چمن مصنوعی مناسب برای بالکن و تراس
برای اینکه بتوان به این سوال پاسخ مناسب داد ابتدا باید به خواسته‌های خودمان از چمن مصنوعی در تراس و بالکن توجه داشته باشیم. به طور کلی دو خواسته متفاوت برای چمن مصنوعی در تراس و بالکن وجود دارد.

۱) استفاده از چمن مصنوعی در فضای تراس و بالکن که با کفش یا دمپایی در آن تردد خواهیم داشت که؛

در این صورت

  • می توان از چمن‌های مصنوعی با الیاف بلند هم استفاده کرد، در نتیجه چمن‌های مصنوعی با ارتفاع الیاف بین ۱۰تا ۴۰ میلیمتر برای ما مناسب خواهد بود.
  • باید از چمن‌های مصنوعی با ظاهر طبیعی و زیبا استفاده کرد.
۲) استفاده از چمن مصنوعی در تراس و بالکن که به نوعی بخشی از خانه محسوب می‌شود و در بسیاری از مواقع به صورت پابرهنه روی آن راه خواهیم رفت که؛

در این صورت

  • از چمن های مصنوعی با ارتفاع الیاف ۱۰ تا ۲۵ میلیمتر استفاده می‌شود. تا هم قابلیت شستشوی آسان‌تری داشته باشد و هم میزان آشغال گیری چمن مصنوعی را کاهش دهد.
  • از چمن‌های مصنوعی تک بافت استفاده شود چرا که چمن‌های مصنوعی دو بافت قابلیت شستشوی مناسب را ندارند. و فیلر(بافت دوم) آنها آشغالهای خورد را در خود نگه می‌دارد که این مشکل با جاروبرقی هم از بین نخواهد رفت.
  • از چمن‌های مصنوعی با الیاف نرم استفاده شود. اگر الویت شما حس نرمی و لطافت در چمن مصنوعی تراس و بالکن باشد. ارتفاع الیاف بین ۱۵ تا ۲۵ با استفاده از الیاف مونو را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

بالکن خانه، خاکستری و بی نشاط، یا سبز و با طراوت؟!
تراس خانه شما می‌تواند فضایی مفرح و نشاط بخش باشد. می‌پرسید چگونه؟ ما به شما راه حلی آسان و قابل دستیابی می‌دهیم: نصب چمن مصنوعی برای تراس

تصور اینکه می‌توان در فضای تراس و بالکن خانه، از سبزی و زیبایی چمن بهره‌مند شد، برای برخی‌ها، دور از ذهن به نظر می‌رسد، اما نصب چمن مصنوعی بر روی تراس خانه یا محل کار، می‌تواند این ذهنیت را تغییر دهد. تراس، بالکن و پشت‌بام منازل، اغلب به خاطر آنکه امکان زیرسازی برای کاشت چمن طبیعی و سایر گیاهان را ندارند، محل‌هایی مناسب برای ایجاد فضای سبز قلمداد نمی‌شوند به همین خاطر در بسیاری از موارد، این بخش از منازل، فضاهایی خشک و با حداقل جذابیت به شمار می‌روند، اما چمن مصنوعی، توانسته است راه حلی مناسب برای تغییر این وضعیت ارائه دهد. در واقع، طراحان خوش ذوق و خلاق با جایگزین کردن چمن مصنوعی در مکان‌هایی که چمن‌های طبیعی نمی‌توانند بر روی آن ریشه بدوانند، این محصول را به تعاریف و کارکردهایی کاملا جدید رسانده‌اند که توانسته تحولی در خور توجه در طراحی منازل ایجاد کند.چمن مصنوعی تراس و بالکن ، مایه نشاط خانواده
چمن مصنوعی، سطح زیرپای اعضای خانواده به ویژه کودکان را به نحوی تغییر می‌دهد که با استفاده از نرمی و انعطاف آن می‌توان فضای بالکن و پشت بام را برای انواع بهره برداری تفریحی و سرگرمی مساعد ساخت.

این تغییر، هم برای افزایش نشاط بزرگسالان و هم برای بازی کودکان مفید است.برای مطالعه ادامه متن به چمن مصنوعی برای تراس مراجعه کنید.
 

arg89

کاربر تازه وارد
تازه وارد
آنجا كه زحمت تعمير چمن مصنوعی، دست شما را مي بوسد!
وقتي چمن مصنوعي شما دچار آسيب مي‌شود بهترين گزينه، مراجعه به شركت نصب كننده است اما در صورتي كه تمايل داريد خودتان دست به كار تعمير شويد، توصيه مي‌شود با مراحل و ابزار تعمير چمن مصنوعي بيشتر آشنا شويد و البته بايد صابون دشواري‌هاي اين كار را به تن تان بزنيد! پيش از ورود به بحث، بد نيست اين نكته را بدانيد كه اگر چمن مصنوعي شما در فضاي باز قرار دارد، پايان تابستان و زماني كه پاييز در حال سرك كشيدن به خانه هاست، بهترين زمان براي ترميم چمن مصنوعی به شمار مي‌رود. با اين توضيح، از شما دعوت مي‌كنيم مرحله به مرحله با تعمير چمن مصنوعي آشنا شويد.

گام اول؛ جهت چمن را تعيين كنيد
تعيين جهت رديف بافت چمن مصنوعی اوّلين گام در تعمير هر بخشي از چمن مصنوعي است. رديف بافت به رديف‌هاي مختلفي از الياف پرزدار چمن گفته مي‌شود كه در پوشش پشتي چمن‌هاي مصنوعي به كار مي‌رود. اينكه بايد جهت رديف بافت چمن مصنوعي را تعيين كنيم از اين نظر مهم است كه قطعه تعويضي، دقيقا بايد در همان جهت نصب شود. به علاوه الياف چمن مصنوعي نيز در مسيري يكسان بايد قرار گيرد كه اين مساله هم به تعيين جهت رديف بافت چمن بستگي دارد.

گام دوم، جاروبرقي را دم دست بگذاريد
پيش از ورود به مرحله اصلي تعمير، بايد مواد پركننده موجود در چمن مصنوعي را با جارو برقي تميز كنيم. خارج كردن مواد پركننده داخل چمن مصنوعي باعث مي‌شود كه برش اوّليه به شكل دقيق‌تر، زيباتر و منظم‌تري صورت بگيرد.

گام سوم، از يك چاقوي تيز كمك بگيريد
در عمل تعمير چمن مصنوعي، الياف به كار رفته در نقطه برش را جدا كنيد تا مطمئن شويد كه پوشش پشتي تكه چمن مصنوعي آسيب ديده برداشته مي‌شود، و نه الياف آن. براي اين كار بايد از يك چاقوي تيز استفاده كنيد و پوشش پشتي چمن مصنوعي را از انتها جدا كرده و با چاقو، تكّه آسيب ديده را ببريد.

گام چهارم، استفاده از نوار چسب مخصوص
در اين مرحله بايد تكّه‌اي از نوار چسب آبي براي تعمير چمن مصنوعی را بريده، لوله كنيد و آن را در زير پوشش پشتي چمن مصنوعي قرار دهيد. سپس نوار چسب را باز كرده و در مركز قسمت آسيب ديده قرار دهيد و با ميخ هاي كوچك در جاي خود محكم كنيد. اگر اندازه قسمت آسيب ديده بزرگ باشد، به مقدار بيشتري از نوار چسب نياز خواهيد داشت. نكته مهم آنكه اگر تعمير چمن مصنوعي به خوبي انجام شود، مي‌توان طول عمر و استحكام چمن را حتي در شرايط آب و هوايي نامساعد نيز تضمين كرد.

نكته مهم در اين مرحله اين است كه با استفاده از نوار چسب مخصوص اين كار، الياف چمن مصنوعي را از پشت ببنديد تا مواد چسبنده با الياف چمن تماس پيدا نكند. اين عمل همچنين باعث مي شود تا تكّه اي را كه قرار است بچسبانيم، راحت تر برش دهيم. توصيه حرفه اي ما اين است كه از چسب مايع مخصوص چمن مصنوعي استفاده كنيد. اين محصول محل مورد نظر را بدون كثيف كاري مي‌چسباند. اگر چسب مخصوص چمن مصنوعي به درستي استفاده شود، شكاف يا تكه تعمير شده تا مدت‌هاي طولاني بدون عيب و نقص مي‌ماند.

براي مطالعه ادامه متن به تعمير چمن مصنوعی مراجعه كنيد.
 
بالا