هزینه زندگی در استانبول 2022 - انترالون

entralon

کاربر تازه وارد
تازه وارد
هزینه زندگی در استانبول 2022 - انترالون
استانبول بدون شک زیباترین و بهترین شهر ترکیه است و اغلب فرصت های شغلی زیادی برای ایرانیان مهاجر در این شهر وجود دارد. به همین دلیل بسیاری از ایرانیانی که قصد مهاجرت و اقامت در ترکیه را دارند استانبول را به عنوان محل زندگی خود انتخاب می کنند.
کسانی که می خواهند در استانبول زندگی کنند با سوالات زیادی روبرو هستند. یکی از مهمترین سوالات هزینه زندگی در استانبول است. در این مقاله سعی داریم با بررسی هزینه های مختلف زندگی معمولی در استانبول مروری بر آنچه در این شهر تاریخی و زیبای ترکیه در انتظار شماست داشته باشیم. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

هزینه زندگی در استانبول 2022; شرایط زندگی در استانبول را برای ایرانیان بررسی کنید
استانبول مرکز فرهنگی، تاریخی و اقتصادی ترکیه است. این شهر تاریخی مهم ترین شهر ترکیه محسوب می شود. استانبول که پل ارتباطی آسیا و اروپا است، در مقایسه با شهرهای دیگر ترکیه، از نظر دسترسی به فرصت های شغلی، شرایط بسیار بهتری را برای ایرانیان دارد. به همین دلیل بسیاری از هموطنان ایرانی ما در سال های اخیر مهاجرت و اقامت استانبول را انتخاب کرده اند.
انباشته شدن فرصت ها و شرایط اقتصادی نسبتا خوب باعث شده است که هزینه های زندگی در استانبول نسبت به سایر شهرهای ترکیه بیشتر شود. اما هزینه زندگی در ترکیه اصلا بالا نیست. به خصوص اگر با خرید ملک به ترکیه مهاجرت کرده باشید.

هزینه اجاره خانه در استانبول; گران تر از شهرهای دیگر ترکیه، مقرون به صرفه تر از تهران!
با توجه به اینکه حداقل دستمزد در ترکیه حدود 2500 لیر لیر است، هزینه اجاره خانه در ترکیه بسیار منطقی تر از شهرهای بزرگ ایران به خصوص تهران خواهد بود. اجاره خانه در استانبول کمتر از 700 تا 5000 لیر در ماه هزینه دارد. قیمت اجاره منزل به تومان در استانبول بر اساس قیمت لیر روزانه (مرداد 99) بین 2.5 تا 15 میلیون تومان محاسبه می شود. آپارتمان ها در استانبول عموما مبله هستند و پیش پرداخت بالایی ندارند. در بیشتر موارد، پیش پرداخت اجاره 1 یا 2 ماهه است.
امکان رهن خانه در استانبول وجود ندارد. علاوه بر این طبق قانون جدید برای اجاره خانه در استانبول باید شناسنامه یا کارت اقامت داشته باشید. بر خلاف گذشته نمی توان با اجاره خانه به ترکیه مهاجرت کرد. در این صورت بهترین راه برای کاهش هزینه های زندگی در استانبول و مهاجرت به ترکیه خرید خانه در استانبول می باشد. شما می توانید با کمک شرکت سرمایه گذاری و خرید خانه ام تی سی با حداقل سرمایه 200 تا 300 هزار لیر در استانبول صاحب خانه شوید.

هزینه های انرژی در استانبول (قبض آب، برق و گاز)؛ برای تغییر عادات و صرفه جویی آماده شوید!
اگر به پس انداز زیاد در ایران اعتقاد ندارید پس از مهاجرت به ترکیه شرایط سختی در انتظار شماست. میانگین هزینه برق 30 تا 70 لیر، گاز طبیعی در تابستان 70 تا 100 لیر، گاز در زمستان بیش از 100 تا 150 لیر و مصرف آب حدود 20 تا 80 لیر است.
با یک حساب سرانگشتی، برای استفاده از این خدمات باید به طور متوسط 200 تا 300 پوند در ماه بپردازید. اگر پس انداز نکنید، هزینه خدمات در استانبول می تواند تا 600 لیر در ماه باشد!

قیمت غذا و غذا در استانبول; تقریبا برابر با ایران
در ترکیه قیمت گوشت 50-60 لیر و قیمت مرغ حدود 10 لیر است. بنابراین اگر هفته ای یک کیلو گوشت و یک مرغ کامل (3 کیلو) می خورید، باید هزینه آن را حدود 100 لیر در نظر بگیرید. پنیر، نوشیدنی های الکلی و موز از گران ترین غذاها در ترکیه هستند.
در مجموع هزینه هفتگی تهیه غذا برای یک نفر حدود 70 تا 100 لیر و برای یک خانواده 3-4 نفره بین 150 تا 200 لیر خواهد بود. با خرید ملک و اخذ اقامت دائم ترکیه می توانید به راحتی به همراه خانواده خود به استانبول مهاجرت کنید و با همان هزینه زندگی در تهران از زندگی در استانبول لذت ببرید.

هزینه حمل و نقل در استانبول؛ بنزین گران و خدمات شهری ارزان
بنزین بخش مهمی از هزینه زندگی در استانبول است. اکنون که به اواسط سال 2020 رسیده ایم، قیمت بنزین در ترکیه حدود 7 لیر است.
خوشبختانه متروی استانبول بسیار جادار است و دسترسی بسیار خوبی به مهم ترین نقاط شهر دارد. اگر کارت استانبول دارید، هزینه مترو برای هر بار استفاده از مترو 3.5 لیر، با کارت آبی 2.5 لیر و با کارت دانشجویی 1.70 لیر است. به این ترتیب اگر 3 بار در روز و هر روز در ماه از مترو استفاده کنید، ماهیانه حدود 100 لیر برای حمل و نقل هزینه خواهید کرد.

هزینه خدمات بهداشتی در استانبول؛ حتما به بیمه خود فکر کنید
بیمارستان های ترکیه به طور کلی از نظر تجهیزات و خدمات در سطح بالاتری نسبت به بیمارستان های ایران قرار دارند. به همین ترتیب هزینه دارو و خدمات بهداشتی در ترکیه گرانتر از ایران است. اگر می خواهید هزینه های زندگی در استانبول را پوشش دهید، باید بیمه خود را در نظر بگیرید. بدون بیمه، هزینه خرید داروها و درمان ها، به ویژه درمان های دندانپزشکی، ویرانگر خواهد بود.
تعداد قابل توجهی از پزشکان و دندانپزشکان ایرانی در استانبول فعالیت می کنند. به این ترتیب اگر در ارتباط با پزشکان ترک مشکل دارید، می توانید از شهروندان خود در استانبول کمک و مشاوره بگیرید.

اقامت در استانبول فرصتی ویژه برای ایرانیان است
مقایسه هزینه های زندگی در ترکیه و ایران نشان می دهد که هزینه های زندگی در استانبول تقریباً به اندازه هزینه های زندگی در ایران قابل تامین است. اگرچه هزینه کاغذ در استانبول بیشتر است، اما در این شهر فرصت های شغلی و درآمد بیشتری خواهید داشت. بنابراین می توان گفت که استانبول همچنان بهترین گزینه برای مهاجران ایرانی است که می خواهند در ترکیه زندگی کنند.
اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید، خرید ملک در استانبول بهترین راه حل برای شما می باشد. برای از دست ندادن این فرصت ویژه می توانید با مشاوران حرفه ای ام تی سی هوم تماس بگیرید.

منبع: https://www.entralon.com/fa/turkey
 
بالا