نقد و بررسی معماری MVC

behnamadel20

کاربر تازه وارد
تازه وارد
گذری بر نقد و بررسی معماری MVC
در مقاله قبل بامعماری فریم ورک های اندروید آشنا شدید. همانطور که اشاره کرده بودیم هیچ کدام از مفاهیم آموزش داده شده از تیرهای نقد و بررسی ما در امان نیستند. بیایید نگاهی به مزایا و معایب معماری MVC بیاندازیم. قد و بررسی معماری MVC را در بمب کد دنبال کنید.
مزایای معماری MVC
همانطور که در مقاله قبل اشاره شد، این معماری از سه بخش کامل و جامع تشکیل شده است. این باعث می شود کدها دسته بندی شده و راحت تر بتوانید از آنها استفاده کرده و آنها را مدیریت کنیم.
همچنین به دلیل بخش بخش بودن این معماری، ویرایش کدها آسان بوده و باعث نظم و انسجام بیشتری در کدنویسی می شود.
این معماری باعث می شود سریع تر برنامه را گسترش دهید. بدین صورت که وقتی یک برنامه نویسی در حال کار بر روی Controller می باشد، بقیه می توانند همزمان با او دو قسمت دیگر را تکمیل کنند.جالب است بدانید اپلیکیشن هایی که با معماری MVC ساخته می شوند چند برابر سریع تر از فریم ورک های دیگر مراحل مختلفی نظیر ساخت و توسعه را طی می کنند.
به دلیل اینکه این معماری سه بخش است،اگر بخشی دچار مشکل شد لازم نیست کل برنامه را بررسی کنید. کافی است بخش مربوطه را بررسی کرده و مشکل را بیابید.
این مزایا باعث شده است که این معماری در بین برنامه نویسان محبوب شده و کاربرد فراوانی داشته باشد. اما این تنها یک قسمت ماجراست. باید قبل هر انتخابی از دیدگاه های مختلف آن را بررسی کرد. با بمب کد همراه باشید تا معایب آن را هم بررسی کنیم.
معایب معماری MVC
در اولین قدم باید اشاره کنیم این معماری واقعأ پیچیدگی زیادی دارد. برای کار با این معماری باید از چند برنامه نویس کمک بگیرید. همچنین لازم است در زمینه های مختلف از واسط کاربری گرفته تا بخش های دیگر اطلاعات داشته باشید. نباید از یک نکته مهم دیگر هم غافل شد. در رابط های کاربری جدید و مدرن، پیاده سازی این معماری واقعأ سخت و طاقت فرساست.
امیدواریم در حوزه معماری MVC اطلاعات کامل را در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار داده باشیم. با مزایا و معایب معماری MVC هم آشنا شدید. نقد و بررسی معماری MVC هم به پایان رسید. با بمب کد همچنان همراه باشید. در ادامه مسیر خود سری به چند معماری دیگر هم خواهیم زد.
منبع:بمب کد
 
بالا