نشانه های بواسیر داخلی و خارجی

halime70

کاربر تازه وارد
تازه وارد
خونریزی هنگام دفع مدفوع ، خارش و سوزش در رکتوم بیشترین علامت های بواسیر یا هموروئید است .


نشانه های هموروئید یا بواسیر داخلی و خارجی


در حالت کلی درد مقعد با بواسیر خارجی اتفاق می افتد. احتمال دارد خون زیر پوست جمع شود و یک برآمدگی محکم و دردآوری را ایجاد کند. این گونه هموروئید را هموروئید خارجی یا ترومبوزه یا لخته می گویند . در این گونه هموروئید همین طور ممکن است متوجه لکه های خون بر روی دستمال توالت هنگام دفع مدفوع شوید

رایج ترین علامت هموروئید داخلی خونریزی داخلی و یا مشاهده خون در مرفوع است .احتمال دارد شما پس از دفع به طور نرمال نشانه ها و لکه هایی از خون را بر روی دستمال توالت مشاهده کنید.

از دیگر نشانه های بواسیر داخلی می توان به موردهای زیر اشاره کرد:

• خارش: خارش مقعد یکی از رایج ترین نشانه هایی است که بیماران مبتلا به بواسیر داخلی از آن گله مندند. این نشانه به این دلیل رخ می دهد که هموروئید داخلی غالبا به درون مخاط مقعد وارد می شود و باعث تحریک پوست مقعد و خارش مقعد می گردد.

• تحریک پوست: هموروئید های حاد قادرند ماده هایی ترشح کنند و منجر به تحریک پوست گردند.

• حس ناراحتی: احتمال دارد پس از هر بار کار و فعالیت روده احساس کنید که لازم است به توالت بروید و دفع مدفوع کنید. این حس ناراحت کننده و نامطلوب به خاطر وجود برآمدگی های هموروئید در درون مقعد و قسمت پایانی روده بزرگ (کانال مقعد) است. کلا در نظر داشته باسید که هر چقدر هموروئید بزرگتر باشد حس ناراحتی هم زیادتر می شود.

• درد: اکثر هموروئید های داخلی دردآور نیست. ولی هموروئید های حاد که از مقعد خارج می زنند اگر متورم شوند دردآور خواهند بود به این خاطر که در این وضعیت احتمال دارد از طریق عضله های کنترل کننده مقعد زیر فشار باشند. درد زیاد علامتی از قطع شدن خون رسانی به هموروئید نیز می تواند باشد (هموروئید مرده). در این وضعیت کارهای فوری پزشکی لازم است.

• خونریزی مقعدی: درد و تغییر در عادت های روده احتمال دارد نشانه های سرطان روده بزرگ و مقعد باشند. اگر با این نشانه ها مواجه شدید و یا بیشتر از پنجاه سال سن دارید و به خصوص اگر سابقه فامیلی سرطان روده بزرگ نیز دارید حتما به پزشک متخصص هموروئید مراجعه کنید .


• بقیه بیماری هایی که نشانه هایی شبیه به هموروئید دارند : شقاق ، فیستول ، پولیپ روده بزرگ، پرولاپس رکتوم (rectal prolapse) و بیماری های التهابی روده
منبع: http://medicalhealth.mizbanblog.com/
 
بالا