نرخ کلیک و تأثیراتی که بر سئو می گذارد

start11

عضو سایت
تازه وارد
نرخ کلیک و تأثیراتی که بر سئو می گذارد

طراحی سایتطراحی سایت حرفه ایطراحی سایت اختصاصیطراحی سایت فروشگاهی اگر می خواهید سئو سایت خود را تقویت کنید و نسبت به رقبا جایگاه بهتری داشته باشید باید به نرخ کلیک یا CTRتوجه ویژه ای داشته باشید. ما در این مقاله سعی داریم ابتدا نرخ کلیک را بشناسیم و و پس از آن تکنیک های افزایش نرخ کلیک را آموزش دهیم.

نرخ کلیک یا CTR چیست؟
CTRبه معنی نسبت تعداد کلیک کاربران به تعداد دفعات نمایش لینک در نتایج جستجو می باشد. با استفاده از نرخ کلیک می توان میزان موفقیت یک تبلیغ آنلاین در یک وب سایت و همچنین تعداد دفعات کلیک کاربران بر روی یک لینک خاص را اندازه گیری کرد.
زملنی که یک کاربر در موتور جستجو گوگل جستجو می کند نتایج مختلفی را مشاهده می کند و با مشاهده لیست نتایج تصمیم می گیرد که بر روی چه لینکی کلیک کند. CTRدر واقع درصدی از کاربران را نشان می دهد که در هنگام جستجو بر روی سایت شما کلیک کرده اند.

راه های افزایش نرخ کلیک
استفاده از عناوین مناسب و متناسب با سلیقه کاربران
استفاده از متا تگ های مناسب و متنوع
عدم استفاده از محتوای نامناسب
استفاده درست و متنوع از تبلیغات گوگل
بهبود ظاهر وب سایت

هدف از نرخ کلیک
هدف از نرخ کلیک این است که بتوان نسبت کلیک بر روی تبلیغات آنلاین و بازاریابی ایمیلی را اندازه گرفت. در کل می توان گفت بالاترین تعداد کلیک می تواند بیشترین تأثیر بازاریابی را بر روی کمپین ها و جذب بازدیدکنندگان سایت داشت. هدف از طراحی بیشتر وب سایت های تجاری تعیین یک سری از رفتارها از قبیل خرید کتاب، خواندن مقاله، دیدن ویدیو بیشتر و.... می باشد.


Impression چیست؟
Impressionبه معنای حضور در نتایج گوگل می باشد. زمانی که کاربر عبارتی را در گوگل جستجو می کند برای تمام نتایج در صفحه یک impressionثبت می شود. اگر شما در انتهای صفحه دوم نتایج گوگل باشید ولی کاربر به این صفحه مراجعه نکند برای شما impressionثبت نمی شود اما اگر کاربر وارد صفحه دوم شود حتی اگر تا پایین صفحه اسکرول نکند که نتیجه شما را ببیند برای شما impressionثبت می گردد.

آیا نرخ کلیک بر سئو تأثیر می گذارد؟
افزایش نرخ کلیک و یا تعداد کلیک می تواند تأثیر مستقیمی بر رتبه بندی نتایج گوگل داشته باشد. زمانی که نرخ کلیک در مقایسه با جایگاهی که دارید بالاتر باشد گوگل با استفاده از الگوریتم RankBrainجایگاه شما را بهبود خواهد داد. حتی اگر جایگاه شما بهبود نیابد شما می توانید با همان رتبه بازدیدکننده بیشتری به دست آورید.
افزایش تعداد بازدید کننده در نتایج گوگل، باعث می شود که افزایش CTRسایت یکی از تکنیک های کاربردی و ارزشمند در سئو باشد.
چیزی که بیشتر برای گوگل مهم است کاربر پسند بودن سایت و محتوای مفید آن است. هدف اصلی گوگل رساندن کاربر به نتایج مطلوب و دلخواه در جستجو است که به همین دلیل در حال حاضر یکی از بهترین موتورهای جستجو در دنیاست که از این طریق به درآمد بالایی رسیده است.

میزان محبوبیت برند شما بر روی رتبهرسایت تأثیر زیادی دارد. معمولا گوگل به دنبال این است که سایت ها یا برندهایی که محبوبیت بیشتری دارند در صدر نتایج گوگل قرار دهد. نرخ کلیک سایت نشانه ای برای میزان محبوبیت سایت شما است. به همین دلیل گوگل به سایت هایی که نرخ کلیک بالایی دارند رتبه بهتری خواهد داد.
 
بالا