نحوه تشخیص شروع درمان زخم بستر

هانیه

کاربر تازه وارد
تازه وارد
نحوه تشخیص شروع درمان زخم بستر باعث می شود تا همان موقع که مطلع شدید شروع به انتخاب راه درمان مناسب کنید. از اینکه راه درمان مناسب انتخاب کنید باید این را در نظر بگیرید که زخم بستر در چه سطحی قرار گرفته و باید چه راه درمانی را پیش بگیرید.
برای اینکه راحتر تر بتوانید زخم بستر را تشخیص دهید و راه پیشگیری از آن را انجام دهید برای شما این مقاله را حاضر کردیم تا به شما عزیزان کمک کنیم. تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید تا اطلاعاتی در این زمینه را بدست آورید. اگر هم نیاز به مشاوره در این زمینه داشتید با مشاوران ما تماس بگیرید.
همچنین این نکته را هم می دانید اگر درمان زخم بستر زمان شروعش به موقع باشد صد در صد هیچ مشکل جانی برای بیمار پیش نمی آید همچنین روند بهبودی آن را با چشم خودتان خواهید دید از اینکه بتوانید بهترین راه حل را برای درمان و پیشگیری از زخم بستر انتخاب کنید لازمه اش این است که با مشاوران ما یا با دکترتان مشورت کنید هیچوقت خودتان از روش هایی که فامیل یا دوستتان پیشنهاد می کند استفاده نکنید.

نحوه تشخیص شروع درمان زخم بستر - سطح یک

نشانه های تشخیص شروع درمان زخم بستر

* اولین نشانه ها یکی از اولین علائم احتمالی ایجاد زخم بستر ، ایجاد ناحیه ای قرمز ، بی رنگ یا تیره است (پوست هایی با تن سبزه ممکن است بنفش ، مایل به آبی یا براق به نظر برسد). در اثر لمس ممکن است احساس سفت شدن پوست و بیش از حد گرم بودن را بکنید.
اگر به مدت ۱۰ تا ۳۰ دقیقه از ناحیه قرمز شده فشار وارد شده را کاهش دهید و رنگ پوست به حالت طبیعی برنگردد ، باید شروع به درمان زخم بستر کنید. دستورالعمل های مرحله ی زیر را دنبال کنید. بلافاصله علت را پیدا و اصلاح کنید.
پوست خود را تست کنید : با انگشت بر روی قسمت قرمز ، صورتی یا تیره فشار دهید. منطقه باید سفید شود. فشار را از بین ببرید و ناحیه باید در عرض چند ثانیه به رنگ قرمز ، صورتی یا تیره برگردد و این نشان دهنده جریان خون خوب است. اگر ناحیه سفید باقی بماند ، جریان خون مختل شده و آسیب ها شروع شده است.
ممکن است پوست تیره حتی در صورت سالم بودن نیز قابل مشاهده نباشد ، بنابراین جستجوی سایر علائم آسیب مانند تغییر رنگ یا سختی آن در مقایسه با مناطق اطراف ضروری است.
هشدار: آنچه در سطح پوست مشاهده می کنید غالباً کوچکترین قسمت زخم است و این می تواند شما را گول بزند و فکر کنید فقط یک مشکل کوچک دارید. اما آسیب پوست در اثر فشار از سطح پوست شروع نمی شود. فشار معمولاً در اثر فشرده شدن رگهای خونی بین سطح پوست و استخوان است ، بنابراین بیشترین آسیب را به عضلات و بافت های زیر پوست نزدیک استخوان وارد می کنند. هر فشاری که بر روی پوست دیده می شود ، هر چند کوچک باشد ، به دلیل آسیب احتمالی زیر سطح پوست ، باید جدی تلقی شود.
حتما مواردی که در بالا ذکر کردیم را جدی بگیرید تا بتوانید با استفاده از بهترین پماد برای درمان زخم بستر شروع به بهبود خانگی زخم کنید. هرچه سریعتر شروع کنید صد در صد روند بهبودی هم تسریع می یابد پس جدی بگیرید تا هر چه سریعتر از شرِ این زخم زجرآور خلاص شوید.

ادامه مطلب
 
بالا