موزه یخی استانبول

ronaksherafati

کاربر تازه وارد
تازه وارد


موزه یخی استانبول
اکثر گردشگران تور استانبول به دنبال تفریح و گشت و گذار و خرید از مراکز تفریحی هستند، شاید افراد کمی بازدید از موزه را در انتخاب های اول خودشان قرار دهند. اگر شما هم از در تور ترکیه خود علاقه مندید تا به بازدید موزه ها بپردازید در ادامه با ما همراه باشید تا موزه یخی استانبول را به شما معرفی کنیم.
معرفی موزه یخی استانبول
موزه یخی استانبول اولین موزه یخی در جهان است که در آب و هوای معتدل در ترکیه ساخته شده ‌است. موزه ی یخی یکی از موزه های جذاب در استانبول است. در این موزه همه ی اجسام موجود در آن از جنس یخ و برف هستند و بازدیدکنندگان هنگام ورود باید با لباس های گرم وارد این موزه ی جالب شوند، چرا که دمای این محل منفی ۵ درجه ی سانتیگراد است.
این موزه از عجیب ترین و جالبترین جاذبه های استانبول است. پیشنهاد می کنیم که در سفر با تور استانبول حتما سری به موزه یخی بزنید و تجربه ای متفاوت را در سفر به استانبول بدست آورید.
موزه یخ استانبول در داخل مرکز خرید استانبول در منطقه بایرام پاشا استانبول واقع در نزدیکی ایستگاه اتوبوس (Otogar)، در کنار آکواریوم Turkuazoo واقع شده است.
موزه یخی استانبول توسط طراحان و مجسمه سازان هتل یخ در سوئد طراحی شد؛ موزه یخی جادویی با سرمایه گذاری 20 میلیون دلار توسط شرکت لفنت بازرگانی نروژ، جایی که موزه های یخ به هنر تبدیل شده است، آغاز شد.
حدود 70 تن یخ از رودخانه تورنه در منطقه جوکاسا جاری سوئد برای ساخت مجسمه های یخ موزه آورده شده است، در حالی که دیوارها و تونل های آن با 100 تن یخ در استانبول ساخته شده است. مساحت موزه یخی استانبول ۱۴۰۰ متر مربع می باشد و در آن ۳۴ مجسمه نگهداری می شود. در ساخت این مجسمه ها از ۷۰ تن یخ استفاده شده است.
موزه یخی استانبول بخش های مجزایی دارد که اجزای موجود در آن ها با هم هماهنگ و شبیه هستند. برای مثال اولین قسمت آن درباره ی وایکینگ هاست و در آن بزرگترین قایق یخی وانکینگ ها در جهان قرار گرفته است. قسمت دوم موزه حول محور قطب شمال می چرخد و شرایط اسکاندیناوری را به تصویر کشیده است. در ورودی موزه 880 وایکینگ را میبینید که برای بازدیدکنندگان موزه از استانبول،اطلاعات کامل آنها نوشته شده است. این اطلاعات نشان می دهد که اولین وایکینگ ها، که به استانبول بر سر دریای سیاه آمدند.
این موزه همچنین دارای قایق هشت متر و خانه ای از یخ و نقشه ی سفر های وایکینگ ها است.
بازدیدکنندگان لباسهای ویژه ی اسکیمو را میپوشند و از طریق یک تونل یخ وارد موزه می شوند. دمای داخلی موزه در زمستان و تابستان در منهای 5 درجه سانتیگراد است.
هزینه ورود: ۲۰ لیر
ساعت بازدید:۱۰ صبح تا ۲۲ شب
آدرس: ترکیه، استانبول، بایرام پاشا،خیابان استانبول فروم.
 
بالا