مهم‌ ترین تنظیمات تلفن بیسیم پاناسونیک

sida

کاربر تازه وارد
تازه وارد
اگر سری به بازار زده باشید با انواع تلفن‌ های بیسیم برند پاناسونیک رو به رو می‌ شوید. شاید فکر کنید که هر کدام از آنها تنظیمات پیچیده یا عجیب و غریبی دارند. اما برخلاف تصورتان، منوی کاربری و تنظیمات بیشتر تلفن‌ های بیسیم این شرکت شبیه به هم عمل‌ کرده و ساده هم هستند. در ادامه به بیان چندی از مهم‌ ترین تنظیمات تلفن‌ بیسیم پاناسونیک می‌ پردازیم.

تنظیمات مربوط به وضعیت Silent
حتما با قرار دادن موبایل خود بر روی حالت سایلنت آشنا هستید. در این حالت شما اگر پیغام یا تلفنی دریافت کنید؛ گوشی موبایل شما صدایی نداشته و تنها صفحه نمایش‌ آن روشن می‌ شود.

اگر به هر دلیلی مایل به پاسخ دادن تماس‌ های خود نیستید، به راحتی آن را مانند تلفن همراه خود بر روی حالت سایلنت بگذارید. برای استفاده از حالت سایلنت در تنظیمات تلفن بیسیم پاناسونیک مراحل زیر را انجام دهید:
ابتدا دکمه منو (MENU) را انتخاب کنید.
دکمه # و بعد از آن عدد ۱۶۰ را وارد نمایید.
بوسیله کلیدهای بالا و پایین ↑↓ صدا کم یا زیاد می شود. با فشردن کلید ↓ گوشی در حالت بیصدا قرار می دهید.
و در آخر کلید save را برای ذخیره کردن انتخاب کنید.
برای خارج شدن از محیط دکمه off را انتخاب نمایید.
استفاده از منشی تلفنی
اگر فردی هستید که تماس‌ های زیادی را در طول روز دریافت می‌ کنید؛ منشی تلفنی و استفاده از آن انتخاب خوبی برای شما خواهد بود. تمامی مدل‌ های تلفن‌ های بیسیم پاناسونیک دارای قابلیت ضبط صدا برای منشی تلفنی هستند.

در مدل‌ های مختلف قابلیت ضبط صدا متفاوت است. اما برای گذاشتن پیغام به بخش تنظیمات و بخش منشی تلفنی مراجعه کرده و صدای خود را ضبط کنید. بعد از این، اگر کسی با شما تماس گرفت و شما پاسخگو نباشید؛ طرف مقابل بعد از شنیدن 4 بوق، صدای ضبط شده شما را شنیده و می‌ تواند پیغام خود را بگذارد.

می‌ توانید با انجام مراحل زیر صدای بوق را به میل خود تغییر دهید. به طور پیش فرض بعد از 4 بار زنگ خوردن تلفن شما منشی تلفنی فعال می‌ شود. اما با دستورالعمل زیر می‌ توانید آن را تغییر دهید:

دکمه menu را فشار دهید.
کلیدهای # و عدد 211 را فشار دهید.
اکنون می‌ توانید تعداد بوق‌ ها را به میل خود تغییر دهید.
کلید ok را فشار دهید تا تنظیمات بر روی تلفن بیسیم پاناسونیک شما اعمال شود.
اگر در حین گذاشتن پیغام توسط فرد تماس گیرنده، مایل به صحبت با او بودید؛ کافی است دکمه talk را فشار دهید. در این حالت است که ضبط پیغام قطع و تماس با فرد برقرار شده و می‌ توانید صحبت کنید. اگر مایل به خاموش کردن این قابلیت هستید؛ دستورالعمل زیر را دنبال کنید:

دکمه menu را فشار دهید.
کلیدهای # و عدد 310 را وارد نمایید.
کلید ok را فشار دهید تا قابلیت پخش صدای شما یا منشی تلفنی به حالت off در آید.
چطور پیغام‌ ها را خارج از منزل گوش کنیم؟
یکی از قابلیت‌ های جذابی که در تنظیمات گوشی بیسیم پاناسونیک قرار گرفته است؛ گوش دادن به پیغام‌ های صوتی در خارج از منزل است که در بخش منشی تلفنی قرار دارد. افراد کمی از این قابلیت خبر دارند. اما با روش زیر می‌ توانید حتی زمانی که در خانه نیستید، هم پیغام‌ های روی منشی تلفنی را گوش کنید. برای این کار باید روش زیر را انجام دهید.

اگر خارج از منزل بودید، با شماره خود تماس گرفته و صبر کنید تا پیام خوشامدگویی برایتان پخش شود. سپس کد 111 را وارد کنید. اکنون تمامی پیغام‌ های صوتی که بر روی تلفن شما ضبط شده را می‌ توانید گوش کنید.
در نظر داشته باشید که این کد 111 پیش فرض بوده و می‌ توانید کد را تغییر داده یا این قابلیت را غیر فعال کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا کلید menu را فشار دهید.
کلید # و کد 306 را وارد نمایید.
در این مرحله یک کد 3 رقمی برای دسترسی خود وارد نمایید.
برای غیر فعال کردن این قابلیت، در مرحله سوم به جای وارد کردن کد 3 رقمی کلید * را فشار دهید تا این قابلیت برای شما غیرفعال شود.
 
بالا