انجمن برنامه نویس

خبر : مفهوم بلاک چین و اخبار مربوط به ارزهای دیجیتال و بیت کوین

شروع موضوع توسط coinextend ‏21/4/18 در انجمن تازه‌های دنیای کامپیوتر ، فناوری و برنامه نویسی

گنجینه های
برنامه نویسی
فیلم های آموزشی
زبان های برنامه نویسی
فیلم های آموزشی
پروژه محور C#
فیلم های آموزشی
برنامه نویسی اندروید
فیلم های آموزشی
طراحی سایت
فیلم های آموزشی
برنامه نویسی پایه
گنجینه برنامه نویسی C# آموزش برنامه نویسی C سیستم مدیریت بانک آموزش اندروید - مقدماتی آموزش زبان HTML اصول و مبانی برنامه نویسی
گنجینه آموزش ASP .Net آموزش برنامه نویسی C++‎ پیاده سازی مدیریت آتلیه آموزش اندروید - تکمیلی آموزش زبان CSS آموزش الگوریتم و فلوچارت
گنجینه برنامه نویسی PHP آموزش برنامه نویسی C# پیاده سازی سیستم هتلداری آموزش اندروید - پیشرفته آموزش زبان Java Script آموزش تبدیل فلوچارت به کد
گنجینه آموزش طراحی وب آموزش برنامه نویسی جاوا شبیه سازی دستگاه عابربانک آموزش ساخت لیست ایمیل آموزش زبان jQury برنامه نویسی اسمال بیسیک
گنجینه برنامه نویسی متلب آموزش برنامه نویسی PHP پیاده سازی مدیریت آموزشگاه آموزش ساخت گالری تصاویر آموزش زبان XML آموزش برنامه نویسی اسمبلی
گنجینه برنامه نویسی اندروید آموزش برنامه نویسی پایتون پیاده سازی سیستم صدور بلیت آموزش کنترل ربات با اندروید آموزش طراحی Responsive طراحی سایت ویژه کودکان
گنجینه برنامه نویسی VB .Net آموزش برنامه نویسی اندروید پیاده سازی سیستم نوبت دهی آموزش ارتباط با دیتابیس سرور ساخت سایت خبری کدنویسی سریع با Emmet
گنجینه زبان های برنامه نویسی آموزش برنامه نویسی زبان R سیستم حسابداری و انبارداری زبان بیسیک فور اندروید (B4A) ساخت سایت فروشگاه آموزش کار با پایگاه داده
 1. coinextend
  karbar Rank

  تاریخ عضویت:
  ‏18/4/18
  ارسال ها:
  3
  تشکر شده:
  0
  امتیاز دستاورد:
  5
  سلام . این روزها بیش از پیش نام بیت کوین را می شنویم .... نامی که خود به تنهایی شاخصی برای ارزهای دیجیتال محسوب می گردد و از طرفی معرف مفهوم بلاک چین می باشد .
  در این تاپیک قصد داریم در مورد مفهوم بلاک چین و کاربردهای آن صحبت کنیم و کاربردی ترین کارایی این روزهای ان یعنی ارزهای دیجیتال و بیت کوین و اخبار مربوط به ان را رصد کنیم .
  بلاک چین را پس از به وجود آمدن اینترنت بزرگترین اختراع بشر تاکنون می نامند . بازار ارزهای دیجیتال بازاری نوظهور هست که سعی داریم با اشنایی هم وطنان خود را با تکنولوژی روز دنیا همگام کنیم و از طرفی این بازار نوظهور که در حال گسترش و رشد می باشد می تواند سودهای کلانی را برایمان به ارمغان بیاورد .
   
 2. coinextend
  karbar Rank

  تاریخ عضویت:
  ‏18/4/18
  ارسال ها:
  3
  تشکر شده:
  0
  امتیاز دستاورد:
  5
  آشنایی بیشتر با ارز های رمز پایه

  بیت کوین
  واقیعت بیت کوین چیست و چه پشتوانه ای دارد؟
  در گذشته فیات مانی ها و یا پول های کاغذی که وابسته به دولت ها و بانک ها بودند پشتوانه هایی نظیر طلا و تولید ناخالص ملی که وابسته به اقتصاد یک کشور بود داشتند و با توجه به ان ها اعتبار می گرفتند .
  اما اکنون بیت کوین مالکیتی مختص به یک کشور و یک نهاد خاص ندارد و بر همین اساس هم هیچ گونه پشتوانه ای نظیر پشتوانه های سنتی نخواهد داشت.
  اما چه چیزی به بیت کوین ارزش می دهد؟
  اقبال بازار یا همان عرضه و تقاضا و گسترش کاربردهای ان در سطح جامعه سبب قیمت گذاری بر روی بیت کوین می شود . به گونه ای که یک فرد در جامعه برای یک واحد از بیت کوین حاضر است چه کالایی یا چه مقدار فیات مانی بپردازد و در قبال ان بیت کوین دریافت کند . اکنون که بازار کریپتو کارنسی نوظهور هست ثبات بسیار کمی دارد و نوسانات شدیدی دارد اما در گذر زمان انتظار می رود قیمت ها نوسانات کمتری داشته باشند . از طرفی بازار کریپتوکارنسی در ابتدای راه و گسترش می باشد و انتظار رشد بالایی در طی سال های اتی از ان می رود و سرمایه گذاران در ان با نگرش سودهای خوب وارد ان می شوند که خودش موجبات گسترش این ارز را در جامعه مهیا خواهد کرد.
   
 3. coinextend
  karbar Rank

  تاریخ عضویت:
  ‏18/4/18
  ارسال ها:
  3
  تشکر شده:
  0
  امتیاز دستاورد:
  5
  این روزها در بحث جهانی اقتصاد دائما صحبت هایی از بدهی های جهانی در سطح وسیع می شود و صحبت از بدهی بسیار زیاد اقتصادهای بزرگ جهان است و این دلیلی جز فیات مانی یا به عبارتی پول های کاغذی نمی تواند داشته باشد . هر گاه هر کشور و دولتی با معضل بی پولی روبرو می شود ناخودآگاه نگاه آن ها به سمت دستگاه های چاپ اسکناس می چرخد بدون هیچ پشتوانه ای . . . . اما چاره چیست و راه نجات اقتصادهای جهانی چیست ؟!!!!! بیت کوین . . . . واژه ای که این روزها بسیار مطرح شده است و معروفیت آن از نیمه های 2017 گسترش یافت و رفته رفته این معروفیت در حال تبدیل شدن به محبوبیت است .
  اما بیت کوین چیست .... بیت کوین که این روزها تحت عنوان یک شاخص به آن نگاه می شود خود زیر مجموعه بازار ارزهای دیجیتال یا به اصطلاح رایج کریپتو کارنسی می باشد .
  بازار ارزهای دیجیتال خود به دو زیر مجموعه کوین ها و توکن ها تبدیل می گردد . که قسمت کوین ها به دو دسته کلی پلتفرم غیر متمرکز و پلتفرم متمرکز تقسیم بندی می گردند .
  توکن ها که اساسا خصلتی چون سهام و برگه های سهم شرکت ها را دارند که توسط افراد یا گروه خاص یا شرکتی اقدام برای جذب سرمایه از طریق آی سی او یا پیش فروش و عرضه توکن می کنند که بر پایه ی قراردادهای هوشمند از طریق اتریوم جذب سرمایه می کنند .
  کوین های با پلتفرم غیر متمرکز نظیر بیت کوین اتریوم لایت کوین مونرو زدکش و بایت کوین و ....... که از طریق استخراج شدن توسط ماینرها و به صورت یک دفتر کل غیر متمرکز و نظارت غیرمتمرکز بر تراکنش ها و هم چنین خارج از کنترل دولت ها در رهگیری تراکنش ها و افراد و میزان تراکنش ها از محبوبیتی خاص برخوردار گشته اند که روز به روز در حال گسترش در سطح جهان هستند و در حال تبدیل شدن به یک ارز رایج در میان مردم هستند .
  کوین های با پلتفرم متمرکز نظیر ریپل و استلار و . . . . نیز که با تعدادی کوین از طریق یک شخص یا یک نهاد یا شرکت عرضه گردیده است و سعی در جایگزینی ارزهای غیر متمرکز را دارند . زیرا بانک ها و دولت ها به وسیله ارزهای غیر متمرکز از گردونه اقتصاد خارج خواهند شد . نمونه ی آن این که ریپل که وابسته به تعدادی بانک است با استفاده از نفوذ بین المللی خود هم اکنون تعداد زیادی بانک را را در سطح دنیا مجاب به استفاده از ریپل و انتقال وجه از این طریق کرده اند اما کارشناسان بر این عقیده اند که در آینده کوین ها یا همان سکه های با پلتفرم غیر متمرکز از اقبال بیشتری در سطح دنیا برخوردار خواهند بود و گسترش پیدا خواهند کرد . کوین های غیر متمرکز یا اصطلاحا قابل ماین هر کدام بسته به برنامه اولیه که نوشته شده اند قابلیت های متفاوتی دارند به خصوص در میزان ناشناسی و غیر قابل ردیابی بودن آن ها . . . . . که هر کدام در میان گروه خاصی از جامعه در میان آن ها رواج پیدا کرده است .