مزایای مهم طراحی سایت ریسپانسیو

arka

کاربر تازه وارد
تازه وارد
  • هزینه بهره وری پایین
  • انعطاف پذیری
  • بهبود تجربه کاربر
  • کسب امتیاز توسط موتورهای جستجو
  • سهولت در مدیریت
  • جلوگیری از محتوای تکراری
1-هزینه بهره وری پایین:
نگهداری و پشتیبانی سایت، هم برای برای وبسایت اصلی و هم نسخه موبایلی سایت هزینه ها را دو برابر می کند. با به کارگیری طراحی ریسپانسیو می توانید هزینه های خود را بهینه کنید و از پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری نمایید. شما فقط بر روی یک طراحی سرمایه گذاری می کنید تا تمام کاربران سایت بتوانند از آن استفاده کنند.

2- انعطاف پذیری:
زمانی که شما سایتی با طراحی ریسپانسیو دارید به سرعت و سهولت می توانید تغییرات را اعمال کنید. دیگر نگرانی به جهت ایجاد تغییرات و مدیریت در دو وبسایت را نخواهید داشت. این قابلیت انعطاف پذیری یک مزیت بسیار بزرگ است؛ خصوصاً زمانی که قصد دارید تغییر کوچکی در سایت خود ایجاد کنید. این طراحی از لحاظ زمانی بسیار کمک خواهد کرد.

3- بهبود تجربه کاربر:
تجربه و حس خوب بازدیدکنندگان مسئله ای حیاتی برای صاحبان سایت است. هر کسی می خواهد که مردم سایتش را دوست داشته باشند و پس از تجربه خوبی که از ورود به سایت شما کسب کرده اند دوباره به سراغ سایت شما بیایند. اگر کسی سایت شما را از طریق دستگاه های موبایلی بازدید کند و برای مثال عکس های سایت برای کاربر نمایش داده نشود و یا رزولوشن مناسبی نداشته باشد، کاربر به طور ناخودآگاه شرکت شما را شرکتی غیر حرفه ای تلقی خواهد کرد و احتمال بسیار زیاد دیگر به سایت شما باز نخواهد گشت.
هیچ کس به اطلاعات شرکت غیر حرفه ای اعتماد نمی کند، با آنها معامله نمی کند و… . اما طراحی سایت ریسپانسیو، تجربه بهتری را به کاربران سایت ارائه خواهد داد و آنها را متقاعد خواهد کرد که بازهم به سایت سر بزنند که البته بسیاری از آنها به مشتریان وفادار تبدیل خواهند شد. دلیل این اتفاقات هم اینست که اسکرول ها و زوم کردن اضافه که به صورت عمودی و افقی می باشد حذف می شود و محتوا به سرعت نمایش داده خواهد شد. همین اتفاقات ساده اثرات مثبت بر روی ذهن کاربر به جا می گذارد و همین علل باعث می شود تا بازدیدکنندگان به سایت شما بازگردند.

4- کسب امتیاز توسط موتورهای جستجو:
بهینه سازی موتورهای جستجو یا همان سئو (SEO) یک استراتژی مهم می باشد که بسیاری از شرکت ها برای ارتقای رتبه وبسایت خود در گوگل از آن استفاده می کنند. این کار باید توسط شرکت های متخصص . با تجربه انجام شود در غیر اینصورت، سایت شما توسط گوگل جریمه خواهد شد. شرکت طراحی سایت آروین کارن یکی از این شرکت های سرآمد می باشد. شما هرچه بالاتر و در صفحات اولیه باشید، سایتتان پتانسیل بیشتری برای ورود کاربران خواهد داشت. طراحی ریسپانسیو به سئو کمک خواهد کرد به این دلیل که گوگل اولویت بیشتری برای سایت هایی که با موبایل ها رابطه بهتری دارند در نظر می گیرید. قابلیت پاسخگویی سایت به هر نمایشگر در ترکیب با دیگر فاکتورهای سئو می تواند رتبه سایت را تا حد زیادی بهبود بخشد.

5- سهولت در مدیریت:
بسیاری از بیزینس ها بخصوص آنهایی که کوچکتر هستند، زمان زیادی برای به روز کردن و تازه سازی محتوا و شکل ظاهری وبسایت ندارند. اما به جای اینکه برای ایجاد تغییر در سایت حتی کوچکترین آنها نیاز به طراح داشته باشید، طراحی ریسپانسیو این امکان را می دهد که تا خودتان به راحتی و سرعت بالا تغییرات را اعمال کنید.

6- جلوگیری از محتوای تکراری:
همانطور که گفتیم در طراحی ریسپانسیو، آدرس صفحات سایت چه در موبایل و چه در کامپیوتر، یکی می باشد. در صورتی که اگر نسخه موبایلی سایت به طور جداگانه طراحی شود ممکن است سایت گرفتار محتوای تکراری گردد.

7- ورود و فروش بیشتر:
این مورد در اینکه طراحی سایت اصلی به صورت ریسپانسیو است یا به طور جداگانه نسخه موبایلی دارد تفاوتی ندارد. داشتن نسخه موبایلی برای سایت و اتصال مشتریان و کاربران سایت که از موبایل استفاده می کنند، بازدید بیشتری را برای سایت به دنبال دارد. بازدید بیشتر نیز باعث می شود آمار سایت بالا رود و از مزایای گرفتن تبلیغات استفاده کرد. همچنین اگر سایت فروشگاهی باشد طبیعتاً فروش بیشتری برای فروشگاه حاصل خواهد شد.
 
بالا