مراحل ثبت شرکت در رباط کریم

kara sabt

عضو سایت
تازه وارد
ابتدایی ترین مرحله جهت ثبت شرکت در رباط کریم، انتخاب موضوع شرکت است که باید با همکاری و همفکری شرکا انجام شود.
در انتخاب موضوع شرکت ، نکات ذیل را می بایست در نظر بگیرید :
معین بودن موضوع شرکت-
قانونی بودن موضوع و هدف قرارداد-
اخذ مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع-​
در شرکت های تجاری، قلمرو فعالیت شرکت های تجاری محدود به موضوعی است که در اساسنامه پیش بینی شده است و نمی توان از آن تجاوز نمود. به بیان دیگر موضوع شرکت های تجاری، حدود عملیات و اهلیت شرکت و موسسات را معین می نماید.
موضوع فعالیت شرکت های تجاری در اساسنامه آن تعیین و مشخص می شود و بر اساس آن معاملات بازرگانی می بایستی با موضوع شرکت مرتبط باشد. بنابراین شرکت های تجاری دارای اهلیت برای معاملاتی می باشند که در اساسنامه آن ها پیش بینی شده است و خارج از حدود آن، مدیران شرکت مجاز به معامله نیستند.
بعد از انتخاب موضوع شرکت، می بایست قالب شرکت را تعیین نمایید .
طلق ماده 20 قانون تجارت ، شرکت ها می توانند شامل یکی از انواع ذیل باشند :
1- شرکت سهامی عام
2- شرکت سهامی خاص
3- شرکت با مسئولیت محدود
4- شرکت تضامنی
5- شرکت نسبی
6- شرکت مختلط ( اعم از سهامی و غیرسهامی )
7- تعاونی
لازم به توضیح است ، انتخاب نوع شرکت به اهداف اعضا در آینده، تعداد افراد عضو، نوع فعالیت افراد و میزان مسئولیت هر یک از شرکا بستگی دارد.
متقاضیان محترم ثبت شرکت، جهت اطلاع از شرایط و ضوابط هر یک از انواع شرکت ها و مشاوره تخصصی در این زمینه می توانند با همکاران ما در ثبت شرکت کارا تماس حاصل نمایند.
پس از انتخاب نوع شرکت، نوبت تعیین سرمایه شرکت است. اهمیت شرکت های تجاری را می توان از سرمایه آن درک کرد. برای سرمایه حداکثری تعیین نشده است و شرکا به هر مقدار که بتوانند ممکن است سرمایه را افزایش دهند . شایان ذکر است، در قانون تجارت حداقل میزان سرمایه یک میلیون ریال می باشد.
 
بالا