مدل پرده های 2020

bade

کاربر تازه وارد
تازه وارد
1-دوخت پرده های والان دار و کلاسیک برای سال 2020:
این مدل از پرده ها چندین سال است که محبوبیت خاصی پیدا کرده اند و تقریباً بازار دوخت پرده های جدید را در اختیار گرفته اند. در کالکشن امسال هم می توان گفت که مکان اول را به خود اختصاص داده اند. این پرده ها در دسته پرده های کلاسیک و سنتی قرار گرفته اند.

والان پرده ها علاوه بر زیبایی ظاهری که به محیط می دهند، باعث پوشاندن لبه های بالایی پرده ها هم می شوند. این پوشانندگی کمک می کند تا جریان هوای سرد یا گرم به راحتی از پنجره ها خارج نشود. از پرده های والان دار معمولاً برای پذیرایی یا سالن های بزرگ استفاده می شود.

به دلیل طرح های متنوعی که برای دوخت این مدل از پرده ها، استفاده می شود، معمولاً پرده های والان دار طرفدار بیشتری نسبت به سایر مدل پرده ها دارد. البته از لحاظ هزینه ای هم می توان گفت که این پرده ها عمدتاً برای شما هزینه های بیشتری را به همراه خواهند داشت.

در پرده والان دار به دلیل استفاده از وسایل تزئینی مانند کتیبه می توان تنوع بیشتری به پرده و دکوراسیون داد. لازم به ذکر است که کتیبه ها هم در سال 2020 تغییراتی داشته اند. اکنون این کتیبه ها به شکل منبت کاری شده ساخته می شوند. کتیبه ها برای طرح و رنگ سال و رنگ دکوراسیون داخلی جلوه بهتری داشته و برای زیبایی هرچه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

برای دوخت پرده های جدید 2020 والان دار معمولاً از جنس ساتن طرح دار یا شانل یا مخلوطی از این دو جنس پارچه استفاده می شود. البته این نوع پارچه عمدتاً برای محیط های رسمی مانند سالن پذیرایی مورد استفاده است و برای محیط های دیگری مانند اتاق خواب می توان از جنس های نازک استفاده کرد.

همچنین با دوخت ریشه (یراق) به انتهای والان، می توان جلوه بیشتری به پرده داد. گرچه در سال 2020 در دوخت یا خرید پرده از والان بدون یراق بیشتر استفاده می شود. جنس پارچه ساتن 2020 معمولاً دارای گل های برجسته بزرگ است که گاهی با طرح های اصیل و زیبا از طراحی سنتی ایرانی آمیخته شده و جلوه سلطنتی بیشتری به پرده سالن های پذیرایی شما می بخشد.

اما در هنگام خرید والان پرده باید نکاتی را در نظر گرفت که به شکل خلاصه آن ها را بیان می کنیم:

رنگ: همانطور که می دانید رنگ اصلی سال 2020 رنگ آبی کلاسیک معرفی شده است. اگر قصد دارید از این رنگ برای دوخت پرده جدید در سال 99 الهام بگیرید لازم است به سه مورد توجه کنید. رنگ انتخاب شده برای والان باید با یکی از اجزای دکوراسیون داخلی مانند فرش، مبلمان و … هماهنگی داشته باشد. در غیر این صورت رنگ انتخابی باید رنگی متضاد رنگ آن ها باشد و مورد سوم اینکه رنگی را که برای والان انتخاب می کنید باید رنگی پررنگ تر از دو فاکتور قبلی باشد.
جنس والان: معمولاً براساس مکانی که قصد سفارش یا دوخت پرده جدید برای آن را دارید، جنس پرده متغیر خواهد بود. جنس والان پذیرایی معمولاً از جنس مخمل یا شانل که ضخیم و رسمی تر است، استفاده می شود. اما برای اتاق خواب یا آشپزخانه دست شما بیشتر باز است و می توانید از جنس های نازک تر نیز استفاده کنید.
طرح: انتخاب طرح والان برای دوخت پرده های جدید در سال 2020 یک اصل کلی دارد. اگر طرح دکوراسیون شما شلوغ و پیچیده است باید از طرح های ساده برای والان استفاده کنید. برعکس، اگر طرح مابقی دکوراسیون شما ساده است، باید طرحی پیچیده و شلوغ تر را برای والان انتخاب کنید.
فضای در دسترس: معمولاً برای بزرگتر نشان دادن فضای پنجره ها، دوخت پرده جدید را از سقف تا روی زمین انجام می دهند. طراحی دوخت پرده های 2020 نیز از همین اصل پیروی می کنند.

2-دوخت پرده های مدرن و ساده برای سال 2020:
پرده های مدرن معمولاً از جنس های نازک تری مانند حریر و توری یا مدل های سه بعدی، زبرا، شید و … آماده می شوند. با انتخاب این نوع از پرده ها، برای دوخت دست شما بیشتر باز است و می توانید از سادگی و در عین حال لاکچری بودن این پرده ها استفاده کنید. این پرده ها به دلیل ساده بودن راحتتر با دکوراسیون شما ست می شوند. از طرفی اگر فضای محیط شما ساده است، می توانید از طرح های جدیدی که برای سال 2020 طراحی شده اند، استفاده کرده و به دکوراسیون منزل خود روح تازه ای ببخشید.

اما دقت کنید که آستری انتخابی شما نباید از پرده پررنگ تر باشد چرا که ممکن است طرح اصلی پرده را محو کنند. 
بالا