عوارض لمینت دندان

tazeha

عضو سایت
تازه وارد
عوارض لمینت دندان

چگونه می توان عوارض لمینت دندان را کاهش داد ؟

دندان ها بیشترین تاثیر را در برقراری ارتباط با دیگران دارد. داشتن دندان های نا مرتب و شلوغ باعث می شود لبخند دلنشینی نداشته باشید و به هنگام ارتباط با دیگران چهره خوبی از خود به نمایش نگذارید. راه های زیادی برای زیبا سازی دندان ها وجود دارد. لمینت یکی از راه هایی است که می تواند دندان ها را سفید و یک دست کند. با لمینت دندان می توانید یک لبخند زیبا و دلنشین داشته باشید. اما نکته ای که ذهن افراد را درگیر می کند عوارض لمینت دندان است. معمولا قبل از لمینت دندان بهتر است اطلاعات جامعی از چگونگی انجام لمینت و عوارض لمینت دندان داشته باشید تا بدون هیچ ترس و نگرانی اقدام به این کار کنید.

لمینت دندان چه عوارضی دارد ؟

 هدف لمینت دندان برای زیبایی و سفید کردن دندان هاست. امروزه به شدت تبلیغات فراوانی در زمینه لمینت دندان با پایین ترین قیمت مشاهده می کنید. گول این تبلیغات را نخورید! خیلی از افرادی که این گونه تبلیغات را انجام می دهند، متخصص دندانپزشکی نیستند و به صورت تجربی لمینت دندان را یاد گرفتند. اگر برای لمینت دندان به سراغ افراد غیر متخصص بروید امکان دارد لمینت به درستی صورت نگیرد و موجب از بین رفتن عصب دندان شود که در این هنگام دندان ها به سرما و گرما حساس می شوند.

 بهتر است قبل از لمنیت دندان تصمیم قطعی خود را بگیرید زیرا زمانی که لمینت بر روی دندان نصب می شود دیگر رنگ و شکل آن غیر قابل تغییر است.

 گران بودن لمینت دندان باعث شده است تا هر کسی نتواند لمینت دندان انجام دهد. البته گران بودن لمینت دندان به دلیل گران بودن مواد ساخته شده آن است. و نیز برای هر دندان هزینه جداگانه محاسبه می شود.

 اگر بر حسب تصادف یا اتفاق لمینت دندان دچار آسیب یا شکستگی شود. برای ترمیم آن هیچ راهی به جز تعویض آن نیست. پس در نگهداری لمینت دندان مراقبت های لازم را انجام دهید.

 طول عمر لمینت دندان دائمی نیست و احتمال افتادن آن وجود دارد. همچنین بعد از مدتی باید ترمیم شوند. اگر به هنگام نصب مینای دندان بیش از حد تراش خورده باشد احتمال افتادن لمینت بیشتر می شود.

 لمینت دندان به جهت سفید کردن دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد. اما اگر بعد از لمینت دندان از مواد غذایی رنگدار یا نوشیدنی هایی مثل چای و قهوه بیش از حد استفاده کنید ممکن است در طولانی مدت باعث زرد شدگی لمینت دندان شود. حتی مصرف دخانیات مثل سیگار یا قلیون باعث از بین رفتن سفیدی لمینت دندان می شود. تنها راه پیشگیری از تغییر رنگ لمینت دندان کم خوردن مواد غذایی رنگدانه ای و عدم مصرف قلیان یا دخانیات است.محدودیت های لمینت دندان چیست ؟

افرادی که لمینت دندان انجام می دهند باید نسبت به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت بیشتری قائل باشند. استفاده منظم از نخ دندان و مسواک از ملزومات لمینت دندان است. پس اگر از آن دسته افرادی هستید که بهداشت دهان خود را رعایت نمی کنید بهتر است از لمینت دندان استفاده نکنید. زمانی که لمینت دندان انجام می دهید باید از خوردن ترشی و مواد اسیدی پرهیز کنید و همچنین عادت دندان قروچه را ترک کنید چرا که باعث می شود تا سطح لمینت دندان از بین برود.

چه کسانی نمی توانند از لمینت دندان استفاده کنند ؟

لمینت دندان یک اقدام دندانپزشکی در جهت زیبایی دندان ها است که تنها به منظور اصلاح رنگ دندان ها و پر کردن فاصله دندانی مورد استفاده قرار می گیرد. به هنگام لمینت کردن یک لایه بسیار نازک از دندان ها تراشیده می شود. به همین جهت افرادی که دندان های سالمی دارند و هیچ مشکلی در رنگ دندان ها ندارند بهتر است از این کار اجتناب کنند زیرا با هر بار لمینت کردن مینای دندان به مقدار کمی تراشیده می شود و موجب از بین رفتن استحکام دندان می شود. این کار در طولانی مدت باعث کاهش طول عمر دندان ها شده به طوریکه احتمال دارد تا دندان ها عصب کشی یا کشیده شوند.

به دلیل اینکه عمر لمینت دندان زیاد نیست و باید هر چند وقت یکبار آن ها را تعویض کرد ممکن است مینای دندان دچار آسیب شود. لمینت دندان در بین افراد نوجوان و جوان محبوبیت بیشتری دارد. اما دقت کنید که اگر به صورت ارثی جنس دندان هایتان زرد بود ولی از دندان های ردیف و سالمی برخوردار هستید هیچ گاه از لمینت دندان استفاده نکنید زیرا سلامت دندان هایتان را به خطر می اندازید.

افرادی که مشکلات مفصلی دارند و به انواع بیماری های لثه دچار هستند گزینه های خوبی برای لمینت دندان نیستند.

مجله اینترنتی الهام مگ
 
بالا