طراحی سایت و مزایای استفاده از سیستم مدیریت محتوا متن باز

minajafari

عضو سایت
تازه وارد
در عصر تکنولوژی که هم به رشد شبکه جهانی اینترنت کمک کرده و هم از آن تاثیر می‌پذیرد، وب به عنوان مهمترین کاربرد اینترنت محسوب شده، از همین رو مبحث طراحی وب سایت اهمیت فوق العاده‌ای پیدا نموده است.همانطور که ذکر کردیم تکنولوژی‌ها و ابزار زیادی در دنیای اینترنت و در پی آن وب وارد شده‌اند که طراحی وب سایت را تسریع بخشیده و قدرت بسیار زیادی بدان بخشیده‌اند، از همین رو است که به هر طرف که می‌نگریم، هر شرکت، فروشگاه، تولیدی و یا… کوچک و بزرگی برای خود یک شعبه مجازی تحت عنوان وب سایت دارد.

مزیت استفاده از سیستم مدیریت محتوا در طراحی سایت
از جمله ابزارهای قدرتمند به منظور طراحی وب سایت، سیستم‌های مدیریت محتوا (CMS) هستند.بد نیست بدانید که CMS خلاصه شده عبارت لاتین
Content Management System است.
این دسته از ابزارها بصورت متن باز و همچنین اختصاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند.متن باز بدین معنی است که در ابتدا توسط تشکلی از برنامه نویسان و توسعه دهندگان ایجاد شده و بصورت رایگان در اختیار همگان قرار داده شده و هم اکنون نیز توسط هزاران توسعه دهنده در سراسر دنیا پشتیبانی می‌شود تا هم مشکلات احتمالی و امنیتی آن برطرف شده و هم به مرور زمان امکاناتی بدان افزوده شود.چرا توسعه دهندگان طراحی سایت باید گرافیست نیز باشند؟
اما سیستم مدیریت محتوای اختصاصی توسط یک شرکت برنامه نویسی و حتی یک فرد ایجاد شده و به افراد متقاضی فروخته می‌شود.نکته اصلی در اینجاست که مادامیکه بخواهید از این سیستم استفاده کرده و یا امکانی را به آن اضافی و یا از آن کم کنید به این گروه برنامه نویسی محتاج خواهید بود، چون این سیستم اختصاصی بوده و تنها سازنده چم و خم آن را به خوبی می‌داند.

امکان توسعه توسط هر شخص
متن باز بودن این دسته از CMS‌ها سبب می‌شوند تا هر شخص بسته به نیاز خود بتواند تغییراتی را در آن‌ها اعمال کند، اما در برنامه نویسی اختصاصی از آنجائیکه نحوه پییکر بندی سیستم مشخص نیست و یا برنامه نویس برای منافع شخصی خود آن‌ها را مخفی نگه می‌دارد، به همین سادگی نمی‌توان به توسعه قابلیت‌های آن پرداخت.کدهای پایه و بیس پلتفرم‌های متن باز بر همگان روشن و واضح بوده و به راحتی می‌توان موارد مورد نظر را از طریق محیط اینترنت بدست آورد، از همین رو اعمال تغییرات بنابر نیاز و سلیقه شخصی در آن‌ها فراهم است.

توسعه مکرر توسط تعداد زیادی از برنامه نویسان خبره جهان
علاوه بر اینکه با تکیه بر دانش خود می توانید طبق سلیقه شخصی به طراحی وب سایت و افزودن امکانات مورد نظرتان به آن بپردازید، از سرتاسر دنیا نیز توسعه دهندگان بسیاری مشغول کار کردن بر روی این پلتفرم هستند، پس می‌توان امید داشت که روز به روز بر امکانات آن‌ها افزوده شده و قابلیت‌های بیشتری را در شاهد باشیم.
طراحی سایت با قالب آماده محبوب است ، اما سفارشی سازی هنوز نمرده است!

رایگان بودن این دسته از پلتفرم‌های متن باز
از دیگر مزیت‌ها و برتری‌های سیستم‌های مدیریت متن باز این است که هیچ هزینه‌ای برای آن‌ها پرداخت نمی‌کنید، بدین معنی که می‌توانید به وب سایت مرجع هرکدام مراجعه کرده و آخرین نسخه آن‌ها را دریافت کنید، بدون اینکه نیاز به پرداحت هیچ هزینه‌ای به این بابت وجود داشته باشد.چرا برخی دید منفی نسبت به CMS متن باز دارند؟
از عقیده بسیاری رایگان و در دسترس همگان بودن سبب بی‌ارزشی چنین پلتفرم‌هایی می‌شود، از این رو برای طراحی وب سایت هایی که بدین طریق صورت گرفته‌اند ارزشی قائل نیستند.در نظر داشته باشید زمانی که بیس یک وب سایت با تکیه بر دانش بهترین برنامه نویسان سرتاسر دنیا نوشته شده و در اختیار بقیه قرار گرفته، شروع از صفر کار در حالی که تیم ما مطمئنا تجربه‌ای به اندازه پشتیبانان CMS ها را ندارند کاری بیهوده بنظر می‌رسد.برای آن دسته از افرادی که به برنامه نویسی آشنایی حتی مقدماتی دارند ای موضوع را با چنین مثالی روشن می‌کنیم.

فرض کنید که حین نوشتن یک برنامه کاربردی تحت ویندوز، لینوکس، تحت وب و یا… خود نیاز به یک مرحله به منظور مرتب سازی دسته‌ای از آیتم‌ها دارید.آیا در حالی که در هر زبان برنام نویسی، توابع بسیاری به صورت پیشفرض به منظور مرتب سازی وجود داشته و می توانید از آن‌ها استفاده کنید، منطقی است که وقت طولانی را به منظور طراحی الگوریتم و سپس پیاده سازی قطعه کدی به منظور مرتب سازی صرف کنید؟
این ابزارها وجود داشته و کارایی آن‌ها نیز ثابت شده است، پس چه اصراری به بازنویسی برنامه های مشابه وجود دارد، در حالی که به احتمال زیاد کارایی کمتر از آنچه که این آیتم‌های جواب پس داده دارند، خواهند داشت.
چگونه به سریعترین شکل ممکن برای طراحی سایت خود طراحی لوگو کنید؟
از همین رو است که استفاده از سیستم مدیریت متن باز به منظور طراحی سایت بسیار پیشنهاد می‌شود.رایگان و همچنین متن باز بودن به معنی بسته شدن دست شما برای بروز خلاقیت نیست، چون در این صورت بسیاری از بهترین وب سایت‌های جهان به کمک این ابزار نگارش نمیشدند.وقتی که از پلتفرم متن باز استفاده می کنید به این معنی است که اصول اولیه و کدهای پایه در آن نوشته شده است، پس دلیلی برای اتلاف وقت به منظور ایجاد کدهای پایه وجود نداشته، از همین رو زمینه بروز خلاقیت افزایش پیدا خواهد کرد.
 

یاری

کاربر تازه وارد
تازه وارد
طراحی سایت ارزان معمولا براساس یک سری دستورالعمل ها و قالب های آماده کار می کنند.یکی از اشکالاتی که بعد ها با ساختار کلی آن پیدا می کنید، بهبود سئو وب سایت و محتوای غنی است.
مسئله اینجاست که هیچ چیزی در مبحث سئو نمی تواند جای کارایی انسان را بگیرد. برخی قالب های آماده و طراحی سایت ارزان ، برای صفحه وبسایت عنوان صفحه و توضیحات متا ایجاد می کنند اما کاملا واضح است که عناصر آن به حد کاملی بهینه نمی باشند؛ که متاسفانه برخی کارفرمایان به همین سئو ابتدایی وصد البته ناقص بسنده میکنند! قالب های آمادهدر مورد سئو نمی توانند پیشنهاد ها و ایده های خلاقانه و به روز را ارائه دهند تامنجر به جذب مشتریان و کاربران شود. پس نتیجه میگیریم که اگر یک وبسایت شخصی و یا وبلاگ دارید استفاده از قالب های آماده کار به صرفه و صحیحی می باشد اما زمانی که قصد رشد کسب و کار خود و یک وبسایت معتبر فکر می کنید استفاده از قالب های آماده توصیه نمی شود، چرا که در مبحث سئو توانایی رقابت با قالب های اختصاصی طراحی شده را نخواهد داشت.
محتوا، ذرۀ اتمی اینترنت است. پس برای آن که شما بتوانید کسب و کار آنلاین موفقی داشته باشید، قطعاً باید در زمینه بازاریابی محتوا درست عمل کنید.
ترویج و توزیع محتوا، دقیقاً همان مرحله‌ای از بازاریابی محتوا است که بسیاری شرکت‌ها از انجامش عاجزند. همین که محتوا تولید می‌شود، آن را روی وبلاگ و صفحات اجتماعی شرکت قرار می‌دهند و تصور می‌کنند که کار تمام شده است. این شرکت‌ها به اشتباه تصور می‌کنند بازدیدکنندگان، خود‌به‌خود از اینجا به بعد به سوی‌شان سرازیر خواهند شد، اما واقعیت این است که چنین اتفاقی نخواهد افتاد!
لازم است شما از طریق ابزار های موجود روند بازدید و نرخ تبدیل آن ها را بررسی کرده و بهبود بخشید.
با این حساب بهینه سازی محتوا یعنی چگونگی به کار گرفتن محتوای فعلی‌برای کارایی بیشتر است. به کارگیری قانون 70:20:10 در بازاریابی (یا 80:20) به ما کمک می کند، تا بتوانیم برای بهبود و بهینه سازی آنچه که بیشترین ارزش را ایجاد می‌کند تمرکز کنیم.
توصیه می‌کنم 70% زمان خود را برای بهینه سازی و ترویج بهترین‌های خود صرف کرده و محتوای بیشتری شبیه به آن تولید کنید. 20% زمان خود را باید برای محتواهایی که عملکرد ضعیفی داشته اند ولی پتانسیل بهتر شدن را دارند اختصاص دهید. زمان باقی مانده را می‌توان برای بررسی چگونگی بهبود محتواهای بی کیفیت و کم بازدید صرف کرد یا حتی بهتر، این زمان را می‌توان صرف تولید محتوای جذاب‌تر و موثرتر کرد.
 
بالا