طراحی دوباره سایت ، خوب یا بد؟

minajafari

عضو سایت
تازه وارد
طراحی دوباره سایت ، خوب یا بد ؟ شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که مدت هاست با وب سایت قدیمی شرکت خود کار می کنید و بارها و بارها به فکر طراحی سایت جدیدی برای حرفه خود هستید . اما آیا مطمئنید که به انجام این کار احتیاج است ؟
اگر نسبت به طراحی مجدد سایت خود دو دل هستید ، به شما پیشنهاد می کنم حتما این مطلب را بخوانید تا با دید وسیع تری نسبت به طراحی سایت جدید یا استفاده از همان سایت قدیمی خود اقدام نمایید .طراحی مجدد سایت خوب است یا بد ؟
اگر بخواهم به طور خلاصه و بی دردسر بگویم ، طراحی دوباره سایت معمولا اقدامی بی فایده است که خرج فراوانی هم دارد و به نوعی طراحی سایت برای بار دوم ، پول دور ریختن است چرا که هزینه طراحی سایت برای بار دوم ، صرف تغییر قالب ها می شود نه محتوای سایت . در واقع ، طراحی مجدد سایت مانند آن است که یک بسته دستمال کاغذی را از جعبه اصلی خارج کنیم و دور آن کاغذ کادوی زیبا و شکیل بپیچیم ! محتوای بسته همان است ، فقط ظاهر آن تغییر کرده . یعنی همانطور که بسته بندی مجدد یک محصول بی ارزش آن را ارزشمند نمی کند ، طراحی مجدد یک سایت با محتوای نا مناسب نیز کمکی به افزایش بازدیدکنندگان آن نخواهد کرد .
البته نباید از انصاف گذشت که شمایل جدید یک سایت می تواند تا مدتی برای کاربران جذاب باشد ، اما فراموش نکنید که محتوا پادشاه است و آنچه سبب افزایش بازدید و جلب کاربران می شود ، محتوای سایت شماست و طراحی سایت ، مجددا خرج روی دست شما خواهد گذاشت .
شما برای مدیریت یک وب سایت موفق ، باید از یک فرمول پیروی کنید .
موفقیت = بازدید بیشتر X تغییر بیشتر

چگونه بر تعداد بازدید کنندگان سایت خود بیفزاییم ؟
برای افزودن به ترافیک سایت روش های گوناگونی وجود دارد . مانند بهینه سازی موتورهای جستجو ، ایجاد لینک ، اتصال به شبکه های اجتماعی ف درج محتوای با کیفیت و… که در مقالات پیشین سایت در مورد آن ها توضیحاتی ارائه شده و شما نیز با مراجعه به مطلب راه های موثری جهت افزایش بازدید سایت یا افزایش بازدید بعد از طراحی وب سایت می توانید در این خصوص اطلاعات بیشتری کسب نمایید .

چگونه سایت قدیمی خود را تغییر دهیم ؟
حال وقت سرو سامان دادن به وب سایت قدیمی است . قبل از هر چیز سعی کنید تا حد ممکن استفاده از سایت را ساده تر نمایید . در این میان شاید مجبور به حذف یا اضافه تعدادی از منوها شوید . اما با کمی حوصله به هدف خود خواهید رسید .
خود را جای بازدید کننده قرار دهید و یک دلیل پیدا کنید که دوباره به این وب سایت سر بزنید . چنین دلیلی پیدا نکردید ؟ پس بهتر است به جای فکر کردن به طراحی سایت جدید ، به فکر ایجاد یک انگیزه برای بازگشت مجدد بازدید کننده به سایت خود باشید .
محتوای سایت خود را یا کیفیت تولید کنید . کاربر باید با ورود به سایت شما به آنچه نیاز دارد دست بیابد و البته در این رابطه شما نیز باید به هدف خود از طراحی سایت (فروش کالا ، معرفی محصولات ، تبلیغ و …) دست پیدا کنید .
قدم آخر طراحی سایت : اکنون باید به قالب و ظاهر سایت خود توجه کنید . به نظر شما اشکالی در پیکر بندی سایت شما وجود دارد ؟ مثلا رنگ نامناسبی دارد ، زیادی شلوغ است ، کاستی هایی دارد که در گذشته متوجه آن نبودید ؟ در این صورت نیاز است که سایتتان را مجددا طراحی نمایید . اما پیش از آنکه اقدام به طراحی سایت جدید نمایید بهتر است تکلیف برخی مسائل را روشن کنید .
آیا سایت شما بازدید کننده دارد ؟ بهتر است کلماتی که برای شما اهمیت بیشتری دارد را در گوگل جستجو کنید و بررسی کنید سایت شما در رتبه چندم نتایج قرار گرفته . شاید بهتر باشد به جای هزینه برای طراحی سایت ، برای بالا بردن سئو سایت خود هزینه کنید .
مخاطبان شما چه کسانی هستند ؟ برای رسیدن به این پاسخ شاید نیاز به مشورت با دوستان یا بررسی دفتر مشتریانتان باشد ، اما شناخت مخاطب به شما کمک می ککند قالب مناسبی را برای سایت خود برگزینید و در چیدمان سایت خود و امکانات آن اصلاحاتی انجام دهید .

امیدوارم با مطالعه این مطلب راحت تر در خصوص طراحی مجدد سایت خود تصمیم بگیرید .
 
بالا