طراحي موزه پي دي اف بازسازی موزه دانشگاه چوپو

manshahr

کاربر تازه وارد
تازه وارد
2004، طراحي موزه پي دي افTEN Arquitectos برای انجام بازسازی موزه دانشگاه چوپو انتخاب شد، که از سال 1975 زمانی که مهندس فرانسیسکو د پابلو گالان رهبری تغییر ملک را بر عهده داشت، که برای چندین سال در دهه 1960 تخریب قابل توجهی را تجربه کرده بود، تغییری ایجاد نشده بود. و حتی رها شدن جزئی.
با احترام به ساختار نمادین ساختمان به عنوان فرض اصلی، برنامه معماری ما مبتنی بر گسترشی بود که به شکل حجمی در داخل ساختار اصلی به خود گرفت. سایبان دست نخورده باقی می ماند و به عنوان چارچوبی عمل می کند که حجم اضافه شده را می پوشاند. از بیرون، تنها نشانه «تهاجم» - که مساحت موزه را دو برابر می کند - بخش کوچکی از اینسرت است. این قطعه در سراسر یکی از دیوارهای غرفه به عنوان یادآوری بی صدا از دگردیسی آن کشیده شده است. در پایان، ساختمان اصلی دست نخورده باقی می ماند طراحي موزه پي دي اف و با این حال توسط ساکنان جدید آن کاملاً تغییر می کند.
این موزه که توسط دانشگاه ملی خودمختار مکزیک مدیریت می‌شود، صحنه‌ی پیشروترین هنرهای شهر است، فضایی برای هنرهای نمایشی، اینستالیشن‌ها، کنسرت‌ها، رویدادها و حتی فیلمبرداری.
به یاد Amparo Rugarcía de Espinosa، موزه Amparo در سال 1991 به منظور حفظ، بررسی، نمایش و اشاعه هنر پیش از اسپانیایی، معاونت، مدرن و معاصر از مکزیک و جهان تأسیس شد و دارای چندین ساختمان با ارزش تاریخی مهم است. و معماری در مرکز شهر پوئبلا. در آن زمان، بازسازی ساختمان ها برای نگهداری مجموعه های مختلف به معمار پدرو رامیرز وازکز سفارش داده شد.
در سال 2010، بنیاد آمپارو یک پروژه بازسازی معماری را که توسط TEN Arquitectos انجام شد،طراحي موزه پي دي اف انجام داد تا این املاک بتوانند با آوانگاردها و مقررات مربوط به موزه شناسی، گردش خون و دسترسی افراد دارای معلولیت مطابقت داشته باشند. با هدف اصلی فراهم کردن موزه آمپارو با تمام امکانات برای تبدیل شدن به فضایی برای گفت و گو بین نمایشگاه های آن و یک زبان جدید معماری معاصر.
با بازسازی اتاق‌های نمایشگاه‌های موقت و دائمی، مدرن‌سازی سالن و مناسب‌سازی سقف‌ها برای ایجاد ارتباط با چشم‌انداز شهری مرکز تاریخی پوئبلا که رابطه ساختمان با بافت آن و بسیاری دگرگونی‌های دیگر را دگرگون می‌کند. موزه آمپارو موقعیت خود را به عنوان یک مرکز فرهنگی مرجع هم در پوئبلا و هم در سایر نقاط کشور به دلیل برنامه کامل فعالیت های فرهنگی و آموزشی خود که به جامعه ارائه می دهد و همچنین برای آوانگارد معماری خود به عنوان یک مرکز فرهنگی مورد تاکید مجدد قرار داده است. نتیجه بازسازی دقیق فضاهای آن است.
 
بالا