ساندویچ پانل دیواری چیست؟

ساندویچ پنل

کاربر تازه وارد
تازه وارد
اخیرا با تغییر در روش‌های ساختمان سازی، موارد بسیاری موردتوجه قرار گرفتند که افزایش سرعت ساخت و ساز یکی از این موارد است. بنابراین استفاده از دیوارهای پیش ساخته بر مصالح سنتی برتری یافته و توانسته جایگزین روش‌های سنتی گردد. برای ساخت دیوارهای پیش‌ساخته روش‌های بسیاری وجود دارد اما استفاده از دیوارهای ساندویچ پانلی متداول‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین روش است که ضمن افزایش سرعت عملیات ساختمانی، نقاط قوت بسیاری را در سازه موجب می‌شود.


ساندویچ پانل دیواری چیست؟
ساندویچ‌پانل دیواری( wall sandwichpanel) نمونه‌ای از پانل‌ها است که به منظور پوشش دیوار در انواع سازه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. ساندویچ پانل و یا ساندویچ‌پنل دیواری از نظر نوع ساختار لایه‌ای، متفاوت از سایر انواع پانل‌ها نیست. بنابراین لازم به ذکر است که پانل دیواری از دو ورق فلزی( ورق آلوزینک، آلومینیوم و یا گالوانیزه) برای پوشش خارجی و یک لایه فوم در هسته ساندویچ پنل دیواری تشکیل شده است.
انواع ساندویچ‌پانل دیواری
انواع ساندویچ پانل دیواریپانل‌های دیواری متناسب با نوع کاربرد و براساس شکل ظاهری در انواع مختلفی دسته بندی می‌شوند که عبارتند از:

ساندویچ پانل دیواری ساده

ساندویچ پانل پیچ مخفی

ساندویچ پانل نر و مادگی

ساندویچ پانل طرح چوب

ساندویچ پانل طرح سنگ

ساندویچ پانل طرح آجر

و...برای آشنایی بیشتر با هر یک از پانل‌های دیواری که در بالا ذکر کردیم به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.

دیوار ساندویچ‌پانلی
پیشینه ساخت دیوار پیش ساخته به روم باستان باز میگردد. بطوریکه رومیان بتن را در قالب‌های مخصوص ریخته و سپس این تایل‌های بتنی را به محل مورد نظر حمل می‌کردند. این روش به حدی مورد توجه قرار گرفت که سایر کشورها از جمله انگلستان و آمریکا از این روش استقبال گسترده‌ای کردند. در طی دوره‌های مختلفف مصالح متعددی برای اجرای این روش مورد استفاده قرار گرفته‌اند. اما امروزه ساندویچ‌پنل دیواری را می‌توان به عنوان متداول‌ترین مصالح ساختمانی در این روش دانست.

از اینرو دیوارهای پیش ساخته‌ای که از این مصالح ساخته می‌شوند را دیوار پیش ساخته ساندویچ‌پانلی می‌گویند. این دسته از دیوارها که امروزه در صنعت ساختمان رواج یافته اند، مزایای بسیاری از جمله سبک سازی ساختمان و کاهش خسارات ناشی از وقوع زلزله را موجب می‌شوند. سایر ویژگی‌های این دیوارهای پانلی به شرح زیر هستند:

ویژگی‌های ساندویچ پانل دیواری
وزن پایین

تنوع در طرح و رنگدیوار پیش ساخته ساندویچ پانلی

سهولت در نصب ساندویچ پانل دیواری و کاهش زمان اجرای پروژه

مقاوم در برابر خوردگی، زنگ زدگی و پوسیدگی

عایق سرما، گرما، صوتی و رطوبتی

قیمت مناسب و مقرون به‌صرفه

و...
 

nazgolazadi

عضو سایت
تازه وارد
سیستم کنترل تردد به معنای مدیریت و کنترل تردد یا دستیابی به یک منبع و گرفتن سرویس از آن می باشد. همچنین این سیستم وظیفه اعلام خطر را نیز برعهده دارد. اعطا یا سلب مجوز دسترسی به منبع سرویس، شامل قفل و یا باز کردن درب ها و دنبال کردن مسیر ورود و خروج اشخاص می باشد که می تواند داخل یک ساختمان، یک محدوده یا طبقه خاصی از آن یا حتی تعدادی از ساختمان های وابسته به یک منطقه باشد. همچنین می توان از همین سیستم کنترل تردد جهت مدیریت دسترسی به سایر سرویس های عمومی نظیر خدمات عمومی، کاربردهای مالی و اعتباری، سیستم های حضور و غیاب و یا رستوران استفاده نمود.اعلام خطر نیز در این مورد به معنای فرستادن اخطار از جانب مکان های حساسی است که قبلاً تعریف شده اند. به عنوان مثال طولانی شدن زمان باز ماندن درب می تواند یکی از مواردی باشد که باعث اعلام خطر و فرستادن پیغام به اتاق کنترل شود.
مطالب مرتبط در سایت آموت
دوربین مداربسته دید در شب
سیستم اعلام حریق
دوربین مدار بسته
دوربین مداربسته پلاک خوان
سیستم کنترل تردد
دوربین مداربسته مادون قرمز
دزدگیر پارادوکس
 

faw-shiller

کاربر تازه وارد
تازه وارد
سلام دوست عزیز
ممنون از ملب خوبی که منتشر کردی
من شنیدم برای اتاق کاربری کامیون و کامیونت هم گاها از ساندویچ پنل استفاده میشهمن یه کامیون شیلر 6 تن دارم. میتونم اتاق حمل بارشو ازساندویچ پانل سفارش بدم
 
بالا