روش استفاده صحیح از ماشین لباسشویی

ava96

عضو سایت
تازه وارد
در این مقاله سعی کردیم نکاتی را در مورد اسفاده صحیح از ماشین لباسشویی مطرح کنیم که شاید عده ی کمی از افراد آن ها را رعایت میکنند , چرا که استفاده نادرست از ماشین لباسشویی گاها نه تنها کمکی به ما نکرده بلکه باعث آسیب های جدی بر سلامت انسان خواهد شد , پس در این مقاله باما همراه باشید.

هنگام اولین استفاده از ماشین لباسشویی قبل از اینکه لباس ها را داخل ماشین بریزید ابتدا پودر را در داخل مخزن مورد نظر ریخته سپس برنامه را روی پیش شستشو بگذارید و سپس دکمه استارت را بزنید تا شستشوی آب بندی انجام شود.

تمام زیپ ها ودکمه های لباس ها راببندید ولباسهای کوچکتر را مانند دستمال یا لباس کودک را درون پارچه ای نخی قرار دهید تا به واشر درب ماشین گیر نکند.

کشوی مخصوص مواد شوینده از سه قسمت تشکیل شده است:
نمایندگی تعمیر لباسشویی دوو
قسمت پودر رای پیش شستشو
قسمت پودر برای شستشوی اصلی
سیفون مخزن نرم کننده
پودر و مایع نرم کننده را قبل از شروع برنامه به مخزن مخصوص اضافه نمایید. هرگز در طول مرحله شستشو درب مخزن پودر را باز نکنید. زمانی که از مرحله ی پیش شستشو استفاده نمی کنید در این قسمت پودر نریزید. مقدار پودر به مقدار لباس میزان کثیفی و سختی آب بستگی دارد. میزان پودر برای پیش شستشو نیم پیمانه میباشد. میزان پودر برای شستشوی اصلی یک پیمانه و میزان پودر برای آب با سختی زیاد نیم پیمانه اضافی است. نرم کننده را حداکثر 100 میلی لیتر بریزید و پیش از ریختن در مخزن مورد نظر آن را با آب رقیق نمایید و مقدار مایع را تا زیر خط max بریزید.

خیلی ها تصور میکنند ماشین های لباسشویی به دلیل قدرت بالایی که دارند قادرند هرگونه قارچ و باکتری را از بین ببرند, اما باید بدانید که استفاده نادرست از این وسیله امکان تولید و تکثیر قارچ و میکروب های خطرناکی را ایجاد میکند که میتواند سبب بیماری پوستی و آلرژی شود.

بنابراین باید با اطلاع از روش های نادرست استفاده از ماشین لباسشویی از تولید میکروب ها و به خطر انداختن سلامت خانواده جلوگیری کنید و لباس های پاک و تمیزی داشته باشید.
 
بالا