راهنمای عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی که بوی سوختگی می دهد

ava96

عضو سایت
تازه وارد
تسمه محرک یا تسمه ای که می چرخد
برخی از مدل های لباسشویی که دربشان از بالا باز می شود از یک تسمه برای انتقال برق استفاده میکنند. اگر ماشین لباسشویی نمی چرخد ، پس مشکل از این تسمه است . پنل جلویی یا کابین لباسشویی را باز کنید تا ببینید که آیا آن تسمه پاره شده یا پوسیدگی دارد . این تسمه عموما در قسمت زیر ماشین لباسشویی قرار دارد و اگر خوردگی یا پوسیدگی داشته باشد ، بوی سوختگی می دهد و یا وقتی لباسشویی کار می کند صدا می دهد .ببینید که قرقره های تسمه آزادانه حرکت می کنند و موتور وقرقره های تسمه تمیز و عاری از روغن و گریس باشد . قبل از اینکه بخواهید تسمه را عوض کنید ببینید که قطعات مونتاژ شده ی قرقره و چیزی که تسمه را نگه می دارد درست کار می کند یا نه . همیشه تسمه مخصوص لباسشویی خودتان را مطابق دستور سازنده تعویض نمایید .
تعمیر لباسشویی سامسونگ
تسمه پمپ
برخی مدلهای لباسشویی که دربشان از بالا باز می شود از یک تسمه برای کار کردن پمپ تخلیه استفاده می کنند . این تسمه به صورت استاندارد V شکل است که از موتور تسمه به سمت پمپ تخلیه کشیده می شود . همچنین آنجا باید یک قرقره زنجیری هم باشد تا کشش لازم به تسمه را تامین کند. اگر شما بوی سوختگی لاستیکی را حس می کنید از ماشین لباسشوییتان ، باید تسمه پمپ را هم بررسی کنید .اگر این تسمه به شدت پوسیده شده باشد و یا علائمی از اینکه بیش از اندازه داغ می شود داشته باشد ، باید تعویضش کنید . ببینید که پمپ درست کار می کند و زنجیر قرقره استفاده می شود ، ببینید این دو درست کار می کنند . همچنین هر نوع علائمی از نشتی آب و روغن به سمت تسمه یا نواحی قرقره را کنترل کنید
موتور قرقره
موتور تسمه از یک قرقره برای چرخاندن تسمه و تسمه پمپ استفاده میکند. موتور قرقره طوری طراحی شده که بیشترین اتصال را با تسمه داشته باشد و احتمالا از آهن یا مواد مصنوعی درست شده . اگر قرقره پاره باشد یا زنگ زده باشد ،باعث ایجاد اصطعکاک زیاد و گرم شدن بیش ازحد می شود و به تسمه آسیب می زند ،و باعث می شود بوی سوختگی بدهد . وقتی یک تسمه پاره یا سوخته را عوض میکنید ، باید حتما موتور قرقره ها هم نگاه بیاندازید تا خوردگی و زنگ زدگی نداشته باشد ،و اگر داشت آن را هم عوض کنید .
نمایندگی تعمیر لباسشویی آاگ
پمپ تخلیه
پمپ تخلیه در ماشین لباسشویی برای پمپاژ آب از لگن شستو شو قبل و در حین چرخه ی چرخش استفاده می شود . پمپ ممکن است با تسمه کنترل بشود ، یا با موتور و یا با همان موتر الکتریکی خودش . بوی سوختگی که از ماشین لباسشویی می آید بعد و یا در حین چرخش لگن لباسشویی میتواند به این معنا باشد که پمپ تخلیه متوقف شده و نمی چرخد . در مدلهایی که با تسمه کار می کند ، بوی سوختگی از تسمه ای که روی قرقره پمپ می لغزد نشات می گیرد. در مدلهایی که از پمپ تخلیه الکتریکی استفاده میکند ، بوی سوختگی می تواند مربوط به موتور باشد ، و این بو در موتورهای الکتریکی شدیدتر است . ورودی های پمپ را کنترل کنید تا چیزی حرکت پروانه ها را محدود نکرده باشد قبل از اینکه بخواهید پمپ را تعویض کنید .
نمایندگی تعمیر لباسشویی دوو
 
بالا