در مورد افزونه گوگل آنالیز چه می‌دانید؟

zahra-hamedani

عضو سایت
تازه وارد
در بخش قبلی به آموزش ثبت نام گوگل آنالیتیک با استفاده از روش‌های مختلف پرداختیم و نشان دادیم که افزونه گوگل آنالیتیک نیز می‌تواند در این بخش کاربر داشته باشد. این افزونه عملکردی همانند سیستم آنالیز اصلی گوگل آنالیتیکس را دارد و تقریباً تمامی اطلاعات مورد نیاز ما را ارائه می‌دهد. خوشبختانه شرکت‌های مختلفی در زمینه تولید پلاگین‌ها فعالیت دارند و بیشتر آنها به صورت رایگان قابل دانلود و نصب هستند. برای این کار باید به قسمت افزونه‌ها در پیشخوان وردپرس بروید و کلمه انگلیسی Google Analytics را تایپ کنید. در این صورت چندین گزینه برای شما ظاهر می‌شود که به دلخواه می‌توانید یکی از آنها را دانلود و فعال کنید. یک توصیه دوستانه برای استفاده از پلاگین گوگل آنالیتیکس این است که ترجیحاً به سراغ گزینه‌هایی بروید که بیشترین آمار دانلود و نصب را داشته باشند.
با نصب این ابزار و با گذشت 48 ساعت، به مرور آمار مختلف مربوط به وب‌سایت شما داده می‌شود. آمارهای داده شده در این افزونه، به شکل تصویر زیر هستند که تقریباً تمامی اطلاعات مورد نیاز ما را ارائه می‌دهند.
همانطور که در این تصویر نیز می‌بینید، آمارهای مختلفی ارائه شده که هر کدام از آنها در بررسی‌ها و تجزیه تحلیل‌های ما کاربرد دارند. در بخش بالایی آن نیز دو کشو تدارک دیده شده است که با کمک آن‌ها می‌توانید گزینه‌های بررسی خود را تغییر دهید و محدوده زمانی دلخواه خود را انتخاب کنید. اگر احساس می‌کنید که توانایی استفاده از ابزار گوگل آنالیتیکس را ندارید، این افزونه‌ها یک راه میان بر و آسان به شمار می‌روند.
منبع سورس: مدیر وب
 
بالا