انجمن برنامه نویس

سوال : درخواست کمک در مورد خطای دیتا ست

شروع موضوع توسط aidin2345 ‏12/11/17 در انجمن برنامه نویسی VB.NET و 6 VB

گنجینه های
برنامه نویسی
فیلم های آموزشی
زبان های برنامه نویسی
فیلم های آموزشی
پروژه محور C#
فیلم های آموزشی
برنامه نویسی اندروید
فیلم های آموزشی
طراحی سایت
فیلم های آموزشی
برنامه نویسی پایه
گنجینه برنامه نویسی C# آموزش برنامه نویسی C سیستم مدیریت بانک آموزش اندروید - مقدماتی آموزش زبان HTML اصول و مبانی برنامه نویسی
گنجینه آموزش ASP .Net آموزش برنامه نویسی C++‎ پیاده سازی مدیریت آتلیه آموزش اندروید - تکمیلی آموزش زبان CSS آموزش الگوریتم و فلوچارت
گنجینه برنامه نویسی PHP آموزش برنامه نویسی C# پیاده سازی سیستم هتلداری آموزش اندروید - پیشرفته آموزش زبان Java Script آموزش تبدیل فلوچارت به کد
گنجینه آموزش طراحی وب آموزش برنامه نویسی جاوا شبیه سازی دستگاه عابربانک آموزش ساخت لیست ایمیل آموزش زبان jQury برنامه نویسی اسمال بیسیک
گنجینه برنامه نویسی متلب آموزش برنامه نویسی PHP پیاده سازی مدیریت آموزشگاه آموزش ساخت گالری تصاویر آموزش زبان XML آموزش برنامه نویسی اسمبلی
گنجینه برنامه نویسی اندروید آموزش برنامه نویسی پایتون پیاده سازی سیستم صدور بلیت آموزش کنترل ربات با اندروید آموزش طراحی Responsive طراحی سایت ویژه کودکان
گنجینه برنامه نویسی VB .Net آموزش برنامه نویسی اندروید پیاده سازی سیستم نوبت دهی آموزش ارتباط با دیتابیس سرور ساخت سایت خبری کدنویسی سریع با Emmet
گنجینه زبان های برنامه نویسی آموزش برنامه نویسی زبان R سیستم حسابداری و انبارداری زبان بیسیک فور اندروید (B4A) ساخت سایت فروشگاه آموزش کار با پایگاه داده
  1. aidin2345
    karbar Rank

امتیاز دستاورد:
    5
    با سلام
    دوستان جدیدا یه مشکلی در مورد دیتا ست برام پیش اومده و نمیدونم علتش چیه و راه حلش هم چیه
    من از دیتای اکسس توی یکی از برنامه هام استفاده کردم و یه چند تا فیلد جدید به دیتا اضافه کردم
    و موقعی که از منوی دیتا سورس میخوام اون ابچکت ها رو اضافه کنم پنجره choose data set editor رو باز میکنه و دو تا رادیو باکس با عنوان
    edit in dataset designer
    continue with wizard
    رو میاره . که من از طریق ویزارد میرم . اما متاسفانه اون تیبلی که فقط یه ابجکت بهش اضافه کردم رو
    کل تیبل علامت تیک نداره
    وقتی هم که تیک تیبل مورد نظر را میزنم برای مثل مثل زیر میشه
    mesal-> mesal1
    میکنه و به دیتا ست یه تیبل دیگه اضافه میکنه

مشکل حل که نمیشه تازه وقتی دوباره میخوام نگاه کنم ببینم از دیتا سورس باز اد شده یا نه میبینم باز تیک اون فیلد کلا برداشته شده و وقتی از طریق
    continue with wizard
    میرم دوباره یکی دیگه توی دیتا ست اضافه میکنه و اینبار چون mesal1
    هستش مینویسه
    mesal-> mesal2

موقع ذخیره هم خطا میده

2. aidin2345
    karbar Rank

امتیاز دستاورد:
    5
    با سلام
    دوستان پس از کلي کلنجار رفتن نهايتا خودم حلش کردم . و چون ديدم کسي نتونست کمکي بکنه .خودم دست به کار شدم و گفتم که اين تجربه و علتش رو با دوستان در ميان بزارم . شايد يه روز و روزگاري به درد کسي خورد .
    من توي ديتا ست دو تا تيبل آداپتور به صورت دستي اضافه کرده بودم . که موقع استفاده از ويزارد منوي ديتا سورس پنجره choose data set editor رو باز ميکرد .
    علتش همون دو تا تيبل آدابتوري بودن که به صورت دستي اضافه کرده بودم
    از ديتا سورس تيک همه رو برداشتم ( حذفشون کردم ) . و اون دو تا تيبل موندن . اونا رو هم دستي از ديتا ست پاک کردم و از نو و از طريق ويزارد ديتا سورس تيک همه رو زدم و از نوع کواري هاي هر تيبل رو اضافه کردم .
    درسته زمان بر شد و از نوع کل کواري هايي که ساخته بودم رو تعريف کردم . اما در نهايت حل شد .