دانلود کتاب فارسی اموزش طراحی سایت در asp.net

sorosh

عضو سایت
تازه وارد
با سلام خدمت شما دوستان گرامی

در این پست از انجمن برنامه نویس با آموزش تصویری گام به گام طراحی سایت با Asp.Net به زبان فارسی در خدمت شما عزیزان خواهیم بود .

از آنجایی که یکی از مشکلات اکثر ما دانشجویان برای انجام پروژه های درسی مانند درس مهندسی فناوری اطلاعات 1 نبود یک راهنما و جزوه ای کامل که بتوان با استفاده از آن بصورت مرحله به مرحله اقدام به ساخت سایت نمود است , لذا بر آن شدم که برای اولین بار در سطح دانشگاه و یا شاید فراتر از آن جزوه ای بصورت کاملا تصویری ایجاد نماییم که هم تا حدودی از مشکلات دانشجویان در انجام پروژه ها رفع شود و هم اینکه تا حدودی علاقمندان به طراحی وب را با مقدمات و اصول ساخت سایت با Asp.Net نسخه 4 آشنا نمایم .
رویکرد این مقاله به گونه ایی بوده که مطالب ساده و روان بیان شود و کسانی که تا بحال با ساخت سایت در Asp.Net آشنا نبوده اند نیز به راحتی بتوانند ساتی ساده و در سطح متوسط ایجاد نمایند .
در این آموزش سعی داریم مرحله به مرحله و به آسان ترین روش ساخت یک سایت را در Asp.Net آموزش دهیم .
برای این منظور از نرم افزار Visual Studio 2010 استفاده خواهیم کرد .
بانک اطلاعاتی اختصاصی Asp.Net , SQL Server بوده و ما نیز از آن استفاده می کنیم .
روش ارتباط با پایگاه داده که ما در اینجا استفاده خواهیم کرد روش 2 لایه می باشد که برای سایت های با اندازه متوسط مناسب می باشد .
بنابراین در مرحله اول پیش از طراحی ظاهری سایت میبایست با توجه به نیازها و کارکردهای سایت اقدام به ایجاد بانک اطلاعاتی و جداول مربوط به دیتابیس نماییم .
ایجاد یک دیتابیس خوب که حاوی جداول است بسیار مهم است .
در مرحله دوم باید لایه ای که کار ارتباط بین پایگاه داده و لایه نمایش را انجام میدهد را پی ریزی کرد .
اینکار با ایجاد Adapter برای هر جدول که اصطلاحا (Table Adapter) می گوییم امکان پذیر می باشد و سپس با توجه به نیازها و کارهایی که یک جدول قرار است برای ما انجام دهد اقدام به ایجاد Query هایی برای آن جدول می کنیم .
یک جدول یک Table Adapter دارد و نیز می تواند دارای چندین Query باشد .
این مرحله یکی از مهمترین بخش های طراحی می باشد زیرا با استفاده از این Query ها کارهایی را که می خواهم در لایه نمایش انجام دهیم را به اجرا در می آوریم که این کار با استفاده از کنترلهای Asp.Net قابل انجام خواهد بود .
هر چقدر این مرحله با دقت بیشتری انجام شود انعطاف پذیری ما در لایه نمایش بالاتر خواهد بود . مرحله آخر ایجاد لایه نمایش (Presentation Layer) است برای نمایش اطلاعات ورودی یا خروجی جهت نمایش در مرورگر وب است .
Asp.Net دارای کنترل های مختلفی می باشد , مانند کنترل های HTML , Standard , Data و ... که می توان از آنها در صفحات بهره برد .
مباحثی که در این کتاب با آن آشنا خواهید شد در بخش ادامه مطلب آمده است که می توانید مشاهده کنید .
شما می توانید آموزش تصویری گام به گام طراحی سایت با Asp.Net به زبان فارسی رو از انجمن برنامه نویس به طور مستقیم دانلود نمائید .

مباحثی که در این کتاب آموزش خواهید دید :
گام اول - ایجاد بانک اطلاعاتی و جداول دیتابیس
گام دوم - ایجاد لایه دسترسی به جداول پایگاه داده و ایجاد Query ها
گام سوم - ایجاد صفحه MasterPage
گام چهارم - قرار دادن کنترل مربوط به نمایش دسته موضوعات
گام پنجم - ایجاد صفحه مدیریت دسته خبرها و ایجاد صفحه مدیریت پیوندهای سایت
گام ششم - ایجاد صفحه مدیریت خبرهای سایت و اضافه خبر جدید
گام هفتم - ایجاد صفحه پیشفرض یا اصلی (صفحه Default.aspx)
گام هشتم - ایجاد صفحه نمایش تمامی خبرهای یک دسته AllNewsCat
گام نهم - ساخت صفحه نمایش یک خبر ShowNews.aspx
گام دهم - ارسال نظر بر روی یک خبر بهمراه نمایش نظرات و تعداد نظرات بر روی یک خبر
گام یازدهم - ایجاد صفحه مدیریت نظرات ManagmentComment
گام دوازدهم - ایجاد صفحه ارتباط با ما ContactUs
گام سیزدهم - ایجاد صفحه مدیریت تماس با ما ManagementContactUs
گام چهاردهم - ایجاد بخش مدیریت سایت و ورود به سایت
معرفی کنترل های داده Asp.Net
1) کنترل داده ObjectDataSource
2) کنترل داده SQLSataSource
3) AccessDataSource
4) XmlDataSource
5) SiteMapDataSource
کنترل نمایش داده و کار با داده های جدول
معرفی کنترل GridView
معرفی کنترل DetailView
معرفی کنترل FormView
معرفی کنترل DataList
معرفی کنترل Repeater
جدول مقایسه کنترل های FormView , DataList , Repeater , DetailsView , GridView
پیوندهای مقاله و ارتباط با ما

نویسنده : سید محمد صفوی
مترجم : ندارد
تعداد صفحات : 144 صفحه
فرمت فایل : PDF
زبان کتاب : فارسی

حجم فایل : 26 مگابایت
لینک دانلود : آموزش تصویری گام به گام طراحی سایت با Asp.Net به زبان فارسی
پسورد فایل : progforum.ir

elahi

مدیریت
مدیر کل انجمن
پاسخ : دانلود کتاب فارسی اموزش طراحی سایت در asp.net

آپدیت شد.

zahra.goli

کاربر تازه وارد
تازه وارد

رمزش اشتباه بود!!!!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

tarenoco

کاربر تازه وارد
تازه وارد

سلام فایل برای من دانلود نمیشه

RTVRTV

کاربر تازه وارد
تازه وارد

سلام لینک خرابه داداشم

taleb

کاربر تازه وارد
تازه وارد

سلام تشکر

ASP.NET

کاربر تازه وارد
تازه وارد

سلام مرسی واقعا عالی بود

ولی سورس کدهای آموزش داده شده که گفته بود تو یه فایل جدا میزارم نبود

javad2030

کاربر تازه وارد
تازه وارد

فقط خاستم بگم من رشتم برقه ولی عاشقه برنامه هنویسیم...الان دارم فایلتونو دانلود میکنم...متشکرم پیاپیش..ایشالله که من بتونم متوجه شم و یه روزی یه سایت برا خودم طراحی کنم...ممنونم.

بالا