خودروهای محبوب 800 میلیونی در ایران

zeynabzare

کاربر تازه وارد
تازه وارد
سوناتا YF 2013 فول فیس قدیمی

سوناتا YF 2013 یک سدان خانوادگی جذاب محصولی از شرکت هیوندای است که از سال 2011 پایش به خیابان‌های ایران باز شد. در سال 2013 نسخه نیوفیس آن به بازار کشورمان وارد شد تا طرفداران آن بیش از پیش خوشحال شوند. این ماشین حاصل زمان و هزینه‌های میلیون دلاری است که شرکت هیوندای صرف کرده تا بتواند ماشینیی لوکس و اسپرت بسازد. این ماشین ظاهر جذابی دارد و در رقابت با سایر ماشینهای هم رده، قطعاً از نظر ظاهری می‌تواند یک برنده درست و حسابی داشته باشد.
این ماشین علاوه بر چهره زیبا، امکانات زیادی مانند صندلی برقی راننده با 8 حالت قابل تنظیم، دوربین عقب، نمایشگر لمسی، سنسور عقب و سنسور باران، کنترل کشش، کنترل پایداری و کروز کنترل، سقف پانوراما، گرمکن صندلی، سردکن صندلی و اتولایت را دارا است. علاوه بر امکاناتی که نام بردیم، سوناتا YF ایمنی بسیار بالایی هم دارد به طوری که توانسته است از موسسه ایمنی و استاندارد آمریکا گواهی ایمنی 5 ستاره را دریافت کند. البته مزایای بی پایان سوناتا را باید در کنار معایب آن بررسی کرد. از جمله معایب این ماشین می توان به کیفیت پایین قطعات و همچنین نامناسب بودن متریال داخل کابین اشاره کرد. بنابراین نباید انتظار داشته باشید که بعد از ورود به داخل این ماشین، حس خرید ماشینی فوق العاده لوکس به شما دست دهد.


توسان 2012 مدل فول LM-2400

توسان 2012 مدل فول دومین ماشینیی است که در این مطلب بررسی خواهیم کرد. این ماشین که در محدوده قیمت 800 میلیون تومان قرار دارد، شاسی بلند خانوادگی محصولی از شرکت هیوندای است. این ماشین در واقع نسل دوم ماشینهای توسان محسوب می‌شود. در نسل دوم، دو نوع موتور دیزلی و بنزینی بر روی ماشینهای توسان قرار دارند که موتور دیزلی در اکثر نقاط دنیا وارد بازار شده و به دست خریداران رسیده است. موتور دیزلی توسان 184 اسب بخار قدرت تولید می‌کند. در حالی که توان خروجی از موتور بنزینی آن برابر با 166 اسب بخار است.
در هر دو نوع موتور، میزان مصرف سوخت توسان 2012 بسیار کم است و حتی به 6 لیتر در هر 100 کیلومتر پیمایش ترکیبی هم نمی‌رسد. توسان همچنین ماشینیی دوستدار محیط زیست است و با میزان اندک آلایندگی خود، استاندارد یورو 5 را دریافت کرده است. توسان همچنین از نظر میزان ایمنی هم در سطح مناسبی قرار دارد. سیستم‌هایی که روی این ماشین نصب شده اند، پایداری و سرعت آن را در پیچ‌ها و مسیرهای شیب‌دار به خوبی کنترل می کنند تا راننده با اعتماد به نفس بیشتری بتواند به رانندگی خود ادامه داده و کنترل ماشین را از دست ندهد.

ادامه مطلب در پایگاه خبری تحلیلی صراط
 
بالا