جشنواره های مختلف استانبول

hooman_haghighi

کاربر تازه وارد
تازه وارد


جشنواره های مختلف استانبول

یکی از دلایلی که ترکیه بسیار توریستی است ، جذابیت ها و تفریحاتی است که در اختیار مسافران خود قرار می هد. به خصوص شهر استانبول که دارای اماکن تاریخی ، تجاری و گردشی فراوانی بوده و در کل شهر پر هیاهو و پر جنب و جوشی است. البته باید گفت استانبول در زمینه های فرهنگی نیز فعال بوده و جشنواره های فیلم زیادی برگزار می کند. یکی تز این مراسم ها ، جشنواره بین المللی فیلم استانبول است که در سال 1982 برای اولین بار در ترکیه برگزار شد. این جشنواره به دلیلی این که در سراسر جهان مطرح می بشد توریستان زیادی را از کشور های خارجی مجبور به سفر به ترکیه می کند.

یکی دیگر جذابیت های این کشور جشنواره رقص و موسیقی است که جشنواره ای بین المللی بوده و یکی از معروف ترین مراسمی است که در کل کشور ترکیه برگزار می شود. این جشنواره هر ساله در استانبول بر گزار می شود و افراد زیادی برای دیدن این جشن و لذت بردن از آن به استانبول می روند هدف این مراسم ترویج رقص و شادی و موسیقی در ترکیه است.

یکی دیگر از جشنواره هایی که هر سال در ترکیه برگزار می شود جشنواره بزرگ افس پیلسن است. این مراسم با شهرت بسیار زیاد خود افراد زیادی را به کشور ترکیه و شهر استانبول می کشاند. در این مراسم انواع رقص ها و موسیقی های محلی به همراه انواع نوشیدنی های مخصوص ترکیه اجرا می شود.

جشنواره های گیلاس مختص کشور ترکیه نمی باشد و در بسیاری از کشور های سراسر جهان مرسوم است اما کشور ترکیه برای اولین بار در سال 1925 میلادی تصمیم به برگزاری این جشنواره گرفت. این جشنواره یک منبع در آمد بسیار مهم برای ترکیه است زیرا افراد زیادی ، چه توریستان از کشور های خارجی چه افراد محلی ، برای بازدید از جشنواره گیلاس بع استانبول سفر می کنند و این از نظر اقتصادی برای ترکیه بسیار مفید است.

جشنواره بین المللی جاز یکی از جشنواره های بسیار معروفی است که در میان توریستان خارجی و افراد محلی و خود اهالی کشور ترکیه بسیار محبوب می باشد. این مراسم به این گونه است که در ماه جولای انواع موسیقی ها و کنسرت های بزرگ در استانبول برگزار می شود و افراد زیادی را به خود جذب می کند این جشنواره واقعا یکی از شاد ترین و زیبا ترین مراسمی است که در سارسر کشور ترکیه برگزار می گردد.

برای مشاهده تور استانبول کلیک کنید

برای مشاهده تور لحظه آخری کلیک کنید.

برای اطلاع از شرایط و قیمت تورها با توریاب همراه باشید....
 

samaneeh

کاربر تازه وارد
تازه وارد
اگر با تور استانبول سفر کنید بله می توانید این جشنواره های زیبا را ببینید.
جاذبه های بکر و دیدنی شهر کبک
شهرکبک کانادا بیشتر با موضوع مهاجرت برای ایرانی ها آشنا است تا یک مقصد گردشگری اما واقعیت این است که این ایالت جاذبه های گردشگری فراوانی برای گردشگران تور خارجی ارزان نیز دارد. شاید نام مونترال در استان کبک بیشتر شناخته شده باشد اما شهر کبک کانادا اکنون یکی از مقاصد گردشگری این کشور پنهاور است که ارزش دیدن را دارد. دیدنی های کبک کانادا شامل شهر کبک کانادا ، پایتخت استان کبک و یکی از کهن‌ترین شهرهای آمریکای شمالی است.
در میان شهرهای آمریکایی که در شمالِ مکزیک واقع شده‌اند کبک، تنها شهری است که برج‌ وباروی دورش سالم مانده است‌. با اینکه مونترال نیز در این استان واقع شده اما شهر کبک کانادا خود به صورت مستقل یک مقصد گردشگری برای گردشگران تور لحظه آخری به حساب می آیند. به دلیل ارزش فرهنگی تاریخی شهر کبک کانادا، در سال 1985 میلادی سازمان یونسکو بخش کهن آن را در فهرست میراث فرهنگی خود جا داد و پس از شهرهای تورنتو ، ونکوور در ردیف شناخته شده ترین شهرهای و استان های کشور کانادا به شمار می رود.
شهر کبک کانادا ؛ از دو بخش اصلی و همسان تشکیل شده، به نام‌های بَس‌ ویل واوت ویل که در دو سوی هتل شَتو فورونتو نَک قرار گرفته‌اند. در اوت‌ویل کوچه‌ها و گذرهای باریکی که از لابه‌لای خانه‌هایی با نمای خاکستری و دیوارهای بلند رد شده‌اند، بیننده را یاد شهرهای فرانسوی سده‌های میانه می‌اندازد. از سوی دیگر، بخش بَس ویل که اقامتگاه اصلی مردم شهر است، حال‌ وهوایی نو دارد. چرا که از فروشگاه‌های امروزی یا همان بوتیک‌ها پر است و کافه‌های سرزنده‌اش میزبان کافه ‌نشینان مدرن است.
فیش حج
 
بالا